28/5 1922
 
100 år
28/5 2022
 

Statistik 2022 – Alla matcher


J. Mattsson 20 20 14 6 1 0 18 3 2 4
S. Ertürk 22 12 10 2 2 0 20 2 2 4
I. Ohlsson 22 11 7 4 2 0 17 5 5 6
A. Palumbo 13 8 2 6 2 0 12 1 1 6
A. Licina 21 6 1 5 3 0 8 14 13 5
D. Olsson 14 3 0 3 0 0 9 5 5 0
V. Edvardsson 21 3 0 3 1 0 19 2 2 10
A. Beqirllari 5 2 1 1 0 0 4 1 1 1
L. Fonteboa 12 2 2 0 6 0 12 0 0 1
W. Andersson 15 2 1 1 2 0 15 0 0 3
Självmål 0 - 1 - 0 0 0 1 0 0
C. Söderlund 5 1 1 0 0 0 5 0 0 1
O. Landgren 20 1 0 1 2 0 20 0 0 2
H. Alswaid 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
A. Björk 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0
A. Dahl 1 0 0 0 1 0 1 0 0 0
S. Lennartsson 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0
.. Lån 1 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0
.. Lån 2 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0
.. Lån 3 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0
M. Svensson 1 0 0 0 0 0 0 1 1 0
F. Oskarsson 3 0 0 0 1 0 2 8 1 0
E. Bergslätt 5 0 0 0 0 0 2 7 3 2
A. Tjernberg 6 0 0 0 0 0 4 17 2 0
L. Berntsson 8 0 0 0 2 0 6 2 2 2
F. Danielsson 8 0 0 0 0 0 1 14 7 1
P. Adamczyk 14 0 0 0 0 0 13 2 1 2
M. Jansson 18 0 0 0 1 0 18 2 0 0
M. Kwarteng 19 0 0 0 1 0 19 1 0 5
P. Hällgren 20 0 0 0 1 0 17 3 3 5

4 min – Isac Ohlsson (assist: Arensi Beqirllari) mot FC Trollhättan (2-3)
4 min – Andrew Palumbo (assist: Jesper Mattsson) mot Henån-Gilleby IF (7-0)
4 min – Christoffer Söderlund (assist: Jesper Mattsson) mot Yxhults IK (1-4)

18 min – Andrew Palumbo ut och Isac Ohlsson in mot IFK Kumla (0-1)
21 min – Oscar Landgren ut och Amel Licina in mot IFK Kumla (0-1)
46 min – Amel Licina ut och Andrew Palumbo in mot Eds FF (1-3)
46 min – Edwin Bergslätt ut och David Olsson in mot Eds FF (1-3)
46 min – Isac Ohlsson ut och Jesper Mattsson in mot Eds FF (1-3)
46 min – Philip Hällgren ut och Jesper Mattsson in mot Ljungskile SK (0-6)
46 min – Isac Ohlsson ut och Saban Ertürk in mot Henån-Gilleby IF (7-0)
46 min – Andrew Palumbo ut och Arensi Beqirllari in mot Henån-Gilleby IF (7-0)
46 min – Victor Edvardsson ut och Amel Licina in mot Torslanda IK U19 (7-0)
46 min – Jesper Mattsson ut och Edwin Bergslätt in mot KSF Prespa Birlik (2-2)
46 min – Philip Hällgren ut och David Olsson in mot IK Gauthiod (2-1)
46 min – William Andersson ut och David Olsson in mot Karlslunds IF FK (0-1)
46 min – Patrik Adamczyk ut och Victor Edvardsson in mot Mjölby AI FF (0-2)
46 min – Mark Kwarteng ut och Amel Licina in mot Yxhults IK (1-4)

14 min – Victor Edvardsson mot Herrestads AIF (4-1)
21 min – Lucas Fonteboa mot Ahlafors IF (1-4)
21 min – Jesper Mattsson mot Mjölby AI FF (0-2)

4 mål av Jesper Mattsson mot Torslanda IK U19 (7-0)
3 mål av Jesper Mattsson mot Henån-Gilleby IF (7-0)
2 mål av Saban Ertürk mot KSF Prespa Birlik (2-2)
2 mål av Jesper Mattsson mot Angered BK (4-3)
2 mål av Isac Ohlsson mot Skoftebyns IF (2-1)

5 assist av Andrew Palumbo mot Torslanda IK U19 (7-0)
2 assist av Victor Edvardsson mot Angered BK (4-3)
2 assist av Amel Licina mot Henån-Gilleby IF (7-0)
2 assist av Jesper Mattsson mot IK Gauthiod (2-1)
2 assist av David Olsson mot Henån-Gilleby IF (7-0)

3 assist av Amel Licina till mål av Jesper Mattsson
2 assist av Saban Ertürk till mål av Jesper Mattsson
2 assist av Jesper Mattsson till mål av Saban Ertürk
2 assist av Jesper Mattsson till mål av Isac Ohlsson
2 assist av David Olsson till mål av Jesper Mattsson
2 assist av Andrew Palumbo till mål av Saban Ertürk
2 assist av Andrew Palumbo till mål av Jesper Mattsson

5 – Victor Edvardsson ut och Amel Licina in
3 – Victor Edvardsson ut och Filip Danielsson in
3 – Mark Kwarteng ut och Amel Licina in

5 st
7 st
7 st
6 st

F V F F O
4
7
6
6

7-0 mot Torslanda IK U19
7-0 mot Henån-Gilleby IF
4-1 mot Herrestads AIF

0-6 mot Ljungskile SK
1-4 mot Yxhults IK
1-4 mot Ahlafors IF

5 mål
3 mål
9 mål
7 mål
8 mål
8 mål

10 mål
7 mål
3 mål
4 mål
6 mål
11 mål

0 byten
2 byten
0 byten
16 byten
17 byten
25 byten

1 gult
4 gula
3 gula
6 gula
6 gula
8 gula

0 röda
0 röda
0 röda
0 röda
0 röda
0 röda



GIF damlag slog Tjörns DFF 2 med 2-0, efter 1-0 i halvtid.
Målskyttar Maja Berntsson och Alice Smart.
GIF befäster därmed serieledningen efter vårens 8 matcher.

Div II Norra Götaland
2022-07-02 14:00

IK GAUTHIOD
0-0

Lunnevi IP, Grästorp
Träningsmatch
2022-07-30 13:00
YTTERBY IS (h)
Siljevi, Grebbestad


 
P08
Skepplanda BTK (h)
Imorgon 18:30
Siljevi