Om Mathias • Matcher • Säsonger • Nyheter • Bilder
I samband med dagens intervju med Mathias Hegeland valde han att hylla klubben och alla runt omkring. Hyllningen kändes som det borde få en egen nyhet.
Grebbestads lagbygge är i stort sett klart nu. Den senaste pusselbiten att bli klar är Mathias Hegeland som idag skrev på för 2020! Det blir därmed Mathias femte säsong med GIF
Idag skrev Mathias Hegeland på för Grebbestad för säsongen 2020. Han blir därmed 19:e spelaren i truppen!
Här kan du se vilka spelare och ledare som är klara för att spela i GIF:s A-lagstrupp under 2020. Här är foton från då spelarna skriver på för 2020.
Idag förlängde Mathias Hegeland med Grebbestads IF. Vi passar naturligtvis på att ta en pratstund med Mathias. - Det har varit Grebbestad som gällt hela tiden, säger Mathias
Portugisen Raul da Silva blir Grebbestads 6:e nyförvärv för säsongen medans Mathias Hegeland har förlängt.
Efter en periods stiltje på spelarfronten förlängde på lördagseftermiddagen Ulrik Karnström och Mathias Hegeland med Grebbestad. Därmed har nu Grebbestad 17 man i truppen inför div 1 i år.
Mathias Hegeland skrev i dag på nytt kontrakt med Grebbestad för 2017. Han blev därmed nionde spelare som är klar för 2017.
Mathias Hegeland kommer närmast från IFK Uddevalla. Jakob Skoglund Olsson är från Bullaren från början men har därefter varit i IK Oddevold, Gais och Utsikten.
Är detta du? Vill du att någon ändras eller tas bort?
Tala om det för oss!
Huvudpartners 2024
Stjärnpartners 2024
Ungdomssektionens
Guldpartners 2024