Mathias Hegeland

26 år
189 cm
83 kg
Studerar
Svarteborg FK
2016

- 2016-02-24 provspelar med Gif.

- 2016-03-03 Efter att ha tränat med Grebbestad ett par veckor skriver Mathias på för GIF

2016-11-29 förlänger med Grebbestad för 2017

- 2018-01-27 förlänger med Grebbestad för 2018

-2019-02-21 förlänger med Grebbestad för 2019

- 2020-02-01 förlänger med Grebbestad för 2020

2019 Grebbestads IFs Bästa spelare A-laget
2019 Grebbestads IFs Supportrarnas pris
30% av rösterna

210904 Div II Nordvärmlands FF (h) 2-1 Avb
200214 Träning IFK Uddevalla (b) 3-2 Mb
200226 Träning IK Oddevold (h) 1-0 Mb 44:e
200229 Träning Kråkeröy IL, Norge (h) 5-1 Mb
200306 Träning Rakkestad IF, Norge (h) 7-0 Mb
200310 Träning IFK Strömstad (b) 5-2 Mb
200321 Träning Hisingsbacka FC (b) 3-1 Mb 1 mål
200614 Div II IFK Åmål (h) 3-0 Mb
200624 Div II Lidköpings FK (b) 1-1 Mb
200707 DM Henån-Gilleby IF (b) 4-1 Mb 1 assist
200801 Träning Lidköpings FK (h) 1-1 Mb
200807 Div II Vårgårda IK (b) 1-0 Mb
200814 Div II Vänersborgs IF (h) 1-4 Mb
200822 Div II Sävedalens IF (b) 1-1 Mb
200829 Div II IFK Tidaholm (h) 3-0 Mb
200905 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (b) 2-1 Mb
200912 Div II Ahlafors IF (h) 4-1 Mb 1 assist
200915 DM Stenungsunds IF (h) 1-2 Mb
200918 Div II Vänersborgs FK (b) 4-6 Mb
200926 Div II IK Oddevold (h) 2-3 Mb
201003 Div II Nordvärmlands FF (h) 0-2 Mb
201010 Div II Stenungsunds IF (b) 1-0 Mb
201017 Div II IK Gauthiod (h) 1-1 Mb
190215 Träning Munkedals IF (h) 3-0 Hb 1 assist 64:e
190302 Träning IK Oddevold (h) 0-0 Hb
190306 Träning IFK Uddevalla (b) 1-2 Hb
190330 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 1-2 Hb
190406 Div II IK Gauthiod (b) 2-2 Hb
190413 Div II Örebro Syrianska IF (h) 1-3 Hb
190419 Div II IFK Uddevalla (h) 3-1 Hb
190427 Div II Torslanda IK (b) 3-1 Hb 1 mål 1 assist
190501 Div II IFK Tidaholm (h) 2-1 Hb
190511 Div II Sävedalens IF (b) 3-2 Hb
190517 Div II Vänersborgs FK (h) 1-2 Hb
190521 DM Kungshamns IF (b) 8-1 Hb 2 assist
190525 Div II IFK Åmål (b) 0-1 Hb
190530 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-4 Hb
190602 Div II Lidköpings FK (b) 1-1 Hb
190608 Div II Stenungsunds IF (h) 2-1 Hb
190615 Div II Vårgårda IK (b) 3-2 Mb
190620 Div II Vänersborgs IF (h) 0-0 Hb
190625 Sv. Cupen FC Trollhättan (h) 0-4 Hb
190629 Div II Örebro Syrianska IF (b) 3-0 Mb
190705 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Mb 1 mål
190730 DM Ljungskile SK (h) 0-1 Mb
190805 Div II IFK Uddevalla (b) 5-3 Mb
190810 Div II Torslanda IK (h) 6-1 Mb 1 assist
190817 Div II IFK Tidaholm (b) 3-1 Mb 1 assist
190824 Div II Sävedalens IF (h) 2-0 Mb 1 assist
190907 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Mb 1 mål
190914 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Mb
190921 Div II Nordvärmlands FF (b) 2-5 Mb
190928 Div II Vänersborgs IF (b) 3-1 Mb
191005 Div II Vårgårda IK (h) 4-0 Mb 76:e
191013 Div II Stenungsunds IF (b) 0-3 Avb
191019 Div I-kval BK Olympic (h) 1-1 Mb 1 mål
191026 Div I-kval IFK Berga (b) 0-2 Mb
180203 Träning IK Gauthiod (h) 3-2 Avb 82:e
180210 Träning IFK Uddevalla (h) 2-1 Hb 77:e
180217 Träning FC Trollhättan (b) 2-2 Hb
180303 Träning Vänersborgs FK (b) 4-3 Cmf 1 mål
180306 Träning Örgryte IS (b) 1-3 Hb 80:e
180310 Träning Torslanda IK (b) 2-1 Hb 1 assist 80:e
180313 DM Skärhamns IK (b) 8-0 Cmf 1 assist 70:e
180317 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 1-1 Cmf
180330 Träning Ljungskile SK (h) 0-0 Avb
180407 Div I Oskarshamns AIK (h) 1-2 Hb
180414 Div I Torns IF (b) 1-2 Hb
180428 Div I Lunds BK (b) 2-2 Hb 46:e
180506 Div I Ängelholms FF (h) 2-1 Hb 61:e
180510 Div I Utsiktens BK (b) 0-3 Avb 62:e
180518 Div I Tvååkers IF (h) 0-1 Hb
180523 DM Henåns IF (b) 4-0 Hmf 46:e
180527 Div I Mjällby AIF (b) 2-3 Hb 1 mål
180602 Div I Skövde AIK (h) 1-2 Hb
180606 Div I IK Oddevold (b) 1-1 Hb
180609 Div I Åtvidabergs FF (h) 3-1 Hb
180617 Div I Ljungskile SK (b) 0-2 Hb 79:e
180706 Div I Eskilsminne IF (b) 2-1 Hb 46:e
180713 Div I IK Oddevold (h) 1-1 Hb 1 assist 79:e
180719 Div I Åtvidabergs FF (b) 1-3 Hb
180814 DM Stenungsunds IF (b) 1-0 Hb 91:e
180818 Div I Lunds BK (h) 2-1 Hb
180826 Div I Ängelholms FF (b) 1-2 Hb
180901 Div I Eskilsminne IF (h) 2-2 Hb
180908 Div I Kristianstad FC (b) 2-2 Hb 1 assist
180911 DM IFK Uddevalla (b) 2-1 Hb
180915 Div I Ljungskile SK (h) 1-2 Hb
180923 Div I FK Karlskrona (b) 1-1 Hb
180929 Div I Skövde AIK (b) 0-3 Hb
181013 Div I Tvååkers IF (b) 1-2 Hb
181020 Div I Oskarshamns AIK (b) 2-2 Hb
181027 Div I Mjällby AIF (h) 3-2 Hb 61:e
181103 Div I Utsiktens BK (h) 4-1 Hb
181110 Div I Husqvarna FF (b) 3-2 Hb 1 assist
170218 DM Lysekils AIK (b) 5-0 Hmf 1 mål
170222 DM Hamburgsunds IF (h) 9-0 Hmf 1 assist 73:e
170225 Träning Kråkeröy IL, Norge (b) 1-1 Hmf
170304 Träning Östsiden IL, Norge (b) 1-3 Hmf 83:e
170311 Träning Trollhättans BOIS (h) 3-0 Hmf
170315 Träning IK Svane (h) 3-1 Hb 1 mål 1 assist
170322 DM Stångenäs AIS (b) 13-0 Hb 3 assist
170325 Träning Spånga IS FK (b) 2-2 Hb
170331 Träning Torslanda IK (b) 2-0 Hb
170408 Div II Karlstad BK (h) 1-1 Hb
170414 Div II Vänersborgs FK (b) 0-0 Hb
170422 Div II Nordvärmlands FF (h) 2-0 Hb
170501 Div II FC Trollhättan (b) 5-0 Hb
170505 Div II IFK Uddevalla (h) 1-0 Hb
170509 DM Kungshamns IF (h) 1-0 Avb
170513 Div II Vårgårda IK (b) 3-1 Hb 90:e
170520 Div II FBK Karlstad (b) 1-0 Hb
170524 Div II Vänersborgs IF (h) 3-1 Hb
170528 Div II Lerums IS (b) 1-2 Hb
170602 Div II Lidköpings FK (h) 4-1 Hb
170610 Div II Skoftebyns IF (b) 1-0 Hb 69:e
170616 Div II Stenungsunds IF (h) 2-0 Hb
170626 Div II IK Gauthiod (b) 1-0 Hb
170701 Div II Vänersborgs FK (h) 1-0 Hb 87:e
170722 Träning IK Kongahälla (h) 11-0 Avb 46:e
170724 DM IFK Uddevalla (b) 2-4 Hb 88:e
170729 Div II Karlstad BK (b) 0-0 Hb
170812 Div II FC Trollhättan (h) 3-2 Hb 1 assist
170818 Div II IFK Uddevalla (b) 3-1 Hb 69:e
170826 Div II Vårgårda IK (h) 3-0 Hb
170902 Div II FBK Karlstad (h) 7-1 Hb 2 assist
170908 Div II Vänersborgs IF (b) 1-2 Hb 89:e
170916 Div II Lidköpings FK (b) 3-1 Hb 72:e
170923 Div II Lerums IS (h) 1-0 Avb
170930 Div II IK Gauthiod (h) 3-4 Mb
171007 Div II Stenungsunds IF (b) 0-0 Hb 66:e
171015 Div II Skoftebyns IF (h) 1-0 Hb 1 assist
160224 Träning IK Svane (h) 2-1 Mb
160307 Träning Stenungsunds IF (b) 2-0 Hb
160312 Träning Gunnilse IS (b) 4-5 Hb 2 assist
160320 DM IK Oddevold (b) 2-0 Hb 46:e
160409 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Avb
160416 Div II Gunnilse IS (h) 3-3 Avb 46:e
160422 Div II Skövde AIK (b) 4-2 Hb 1 assist
160429 Div II IK Gauthiod (h) 4-1 Hb
160505 Div II Rynninge IK (h) 1-0 Hb
160508 Div II IFK Kumla (b) 1-4 Hb
160513 Div II Vänersborgs FK (h) 0-3 Hb
160518 DM Stångenäs AIS (b) 7-0 Avb 1 assist 55:e
160521 Div II Kortedala IF (b) 1-1 Hb
160528 Div II Karlstad BK (h) 0-3 Avb 78:e
160615 Sv. Cupen Qviding FIF (h) 3-1 Avb
160618 Div II Örebro Syrianska IF (b) 2-3 Avb
160924 Div II Karlstad BK (b) 0-6 Avb 75:e
161003 Div II IFK Uddevalla (b) 0-4 Avb 45:e
161008 Div II Örebro Syrianska IF (h) 5-0 Avb 46:e
161015 Div II Skoftebyns IF (b) 2-2 Avb 76:e

201617112051
201724024000
201826126100
201924324300
202013013000
Totalt104599451

Hegeland hyllar Grebbestad
Intervju med mathias Hegeland
Mathias Hegeland förlänger med Grebbestad
Klara spelare och ledare för 2020
Intervju med Mathias Hegaland
Raúl da Silva och Mathias Hegeland klara för 2019
Karnström och Hegeland förlänger med Grebbestad
Påskrift nr 1 – Mathias Hegland förlänger
Mathias Hegeland och Jakob Skoglund Olsson klara för Grebbestad



Mathias H Supportr...

Mathias Hegeland

Mathias Hegeland

Mathias H 104 matcher





Oddevold får fixa Karlstad så blir detta bra.

Div II Norra Götaland
2021-11-20 13:00

IFK KUMLA
2-2

Siljevi, Grebbestad
Div II Norra Götaland
Imorgon 13:00
YXHULTS IK (b)
Kumla IP, Kumla


 
Tennis
Stenungsund TK (b)
2021-12-01 12:00
Stenungsund