Oskar Lindberg

21 år
Studerar
Tanums IF
2014

- 2016-11-19 Skriver A-kontrakt med Grebbestad

- 2017-11-16 Förlänger med Grebbestad över 2018

- 2018-12-24 förlänger med Grebbestad över 2019

- 2019-12-05 förlänger med Grebbestad över 2020

- 2021-01-29 skriver på för Ljungskile SK i div. 1.

2020 Grebbestads IFs Bästa målskytt A-laget
4 mål, delat med Jesper M och Andrew P

200208 Träning Bengtsfors IF (h) 1-0 Cf 46:e
200214 Träning IFK Uddevalla (b) 3-2 Cf 1 mål
200226 Träning IK Oddevold (h) 1-0 Cf
200229 Träning Kråkeröy IL, Norge (h) 5-1 Vf 1 assist 38:e
200306 Träning Rakkestad IF, Norge (h) 7-0 Avb 2 mål 1 assist 46:e
200310 Träning IFK Strömstad (b) 5-2 Avb 46:e
200614 Div II IFK Åmål (h) 3-0 Vf 1 mål
200624 Div II Lidköpings FK (b) 1-1 Cf 1 assist
200707 DM Henån-Gilleby IF (b) 4-1 Cf 60:e
200801 Träning Lidköpings FK (h) 1-1 Vf 46:e
76:e
200807 Div II Vårgårda IK (b) 1-0 Cf
200814 Div II Vänersborgs IF (h) 1-4 Cf
200822 Div II Sävedalens IF (b) 1-1 Cf
200912 Div II Ahlafors IF (h) 4-1 Cf 1 mål 1 assist 88:e
200915 DM Stenungsunds IF (h) 1-2 Cf 46:e
200918 Div II Vänersborgs FK (b) 4-6 Cf 1 mål
200926 Div II IK Oddevold (h) 2-3 Cf 1 mål 78:e
201003 Div II Nordvärmlands FF (h) 0-2 Cf
201010 Div II Stenungsunds IF (b) 1-0 Cf 85:e
201017 Div II IK Gauthiod (h) 1-1 Cf 87:e
190209 Träning Stenungsunds IF (h) 1-5 Cf 1 assist
190223 Träning IK Gauthiod (b) 3-0 Avb 65:e
190406 Div II IK Gauthiod (b) 2-2 Avb 1 mål 46:e
190413 Div II Örebro Syrianska IF (h) 1-3 Cf
190419 Div II IFK Uddevalla (h) 3-1 Hf 2 assist
190427 Div II Torslanda IK (b) 3-1 Cf 1 mål 91:e
190501 Div II IFK Tidaholm (h) 2-1 Cf 1 assist
190511 Div II Sävedalens IF (b) 3-2 Cf
190517 Div II Vänersborgs FK (h) 1-2 Cf 84:e
190521 DM Kungshamns IF (b) 8-1 Cf 3 mål 1 assist 58:e
190525 Div II IFK Åmål (b) 0-1 Cf
190530 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-4 Cf 1 assist 80:e
190602 Div II Lidköpings FK (b) 1-1 Vmf
190608 Div II Stenungsunds IF (h) 2-1 Avb 62:e
190615 Div II Vårgårda IK (b) 3-2 Vmf 1 mål 1 assist 92:e
190620 Div II Vänersborgs IF (h) 0-0 Vmf
190625 Sv. Cupen FC Trollhättan (h) 0-4 Vmf
190629 Div II Örebro Syrianska IF (b) 3-0 Cf 1 mål 90:e
190705 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Cf
190730 DM Ljungskile SK (h) 0-1 Cf
190805 Div II IFK Uddevalla (b) 5-3 Cf 3 mål
190810 Div II Torslanda IK (h) 6-1 Cf 1 mål 46:e
190817 Div II IFK Tidaholm (b) 3-1 Cf 59:e
190824 Div II Sävedalens IF (h) 2-0 Cf
190831 Div II Vänersborgs FK (b) 0-4 Cf 90:e
190907 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Cf 2 mål
190914 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Cf
190921 Div II Nordvärmlands FF (b) 2-5 Cmf 1 mål 76:e
190928 Div II Vänersborgs IF (b) 3-1 Cf 1 assist 91:e
191005 Div II Vårgårda IK (h) 4-0 Cf 2 assist 70:e
191013 Div II Stenungsunds IF (b) 0-3 Avb
191019 Div I-kval BK Olympic (h) 1-1 Cf
191026 Div I-kval IFK Berga (b) 0-2 Cf
180203 Träning IK Gauthiod (h) 3-2 Avb 84:e
180210 Träning IFK Uddevalla (h) 2-1 Cf
180217 Träning FC Trollhättan (b) 2-2 Cf 46:e
180303 Träning Vänersborgs FK (b) 4-3 Avb 67:e
180306 Träning Örgryte IS (b) 1-3 Avb 78:e
180310 Träning Torslanda IK (b) 2-1 Avb 74:e
180313 DM Skärhamns IK (b) 8-0 Vmf
180317 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 1-1 Vmf
180330 Träning Ljungskile SK (h) 0-0 Avb 87:e
180421 Div I FK Karlskrona (h) 0-2 Avb
180428 Div I Lunds BK (b) 2-2 Avb 78:e
180506 Div I Ängelholms FF (h) 2-1 Avb 84:e
180510 Div I Utsiktens BK (b) 0-3 Avb 76:e
180518 Div I Tvååkers IF (h) 0-1 Avb 86:e
180523 DM Henåns IF (b) 4-0 Cf 1 assist
180527 Div I Mjällby AIF (b) 2-3 Cf 1 assist 67:e
180602 Div I Skövde AIK (h) 1-2 Cf 63:e
180606 Div I IK Oddevold (b) 1-1 Avb
180609 Div I Åtvidabergs FF (h) 3-1 Avb 87:e
180617 Div I Ljungskile SK (b) 0-2 Avb 25:e
180624 Div I Kristianstad FC (h) 3-1 Avb
180630 Div I Husqvarna FF (h) 1-2 Avb 88:e
180706 Div I Eskilsminne IF (b) 2-1 Avb
180719 Div I Åtvidabergs FF (b) 1-3 Avb 61:e
180818 Div I Lunds BK (h) 2-1 Avb 79:e
180826 Div I Ängelholms FF (b) 1-2 Avb
180901 Div I Eskilsminne IF (h) 2-2 Avb 86:e
180908 Div I Kristianstad FC (b) 2-2 Avb 90:e
180911 DM IFK Uddevalla (b) 2-1 Cf 1 mål
180915 Div I Ljungskile SK (h) 1-2 Avb 46:e
180923 Div I FK Karlskrona (b) 1-1 Cf 60:e
181006 Div I Torns IF (h) 2-2 Avb 83:e
181013 Div I Tvååkers IF (b) 1-2 Avb
181020 Div I Oskarshamns AIK (b) 2-2 Cf 1 assist 72:e
181027 Div I Mjällby AIF (h) 3-2 Cf 61:e
181103 Div I Utsiktens BK (h) 4-1 Cf 1 assist 91:e
181110 Div I Husqvarna FF (b) 3-2 Cf 1 mål 1 assist
170218 DM Lysekils AIK (b) 5-0 Cf 80:e
170304 Träning Östsiden IL, Norge (b) 1-3 Avb 66:e
170311 Träning Trollhättans BOIS (h) 3-0 Avb 70:e
170315 Träning IK Svane (h) 3-1 Avb 79:e
170322 DM Stångenäs AIS (b) 13-0 Cf 46:e
170325 Träning Spånga IS FK (b) 2-2 Avb 60:e
170331 Träning Torslanda IK (b) 2-0 Avb 1 assist 70:e
170408 Div II Karlstad BK (h) 1-1 Avb 62:e
170414 Div II Vänersborgs FK (b) 0-0 Cf 63:e
170422 Div II Nordvärmlands FF (h) 2-0 Cf 46:e
170501 Div II FC Trollhättan (b) 5-0 Avb
170505 Div II IFK Uddevalla (h) 1-0 Avb
170513 Div II Vårgårda IK (b) 3-1 Avb
170520 Div II FBK Karlstad (b) 1-0 Avb 78:e
170602 Div II Lidköpings FK (h) 4-1 Avb
170610 Div II Skoftebyns IF (b) 1-0 Avb 84:e
170616 Div II Stenungsunds IF (h) 2-0 Avb
170626 Div II IK Gauthiod (b) 1-0 Avb
170701 Div II Vänersborgs FK (h) 1-0 Avb
170724 DM IFK Uddevalla (b) 2-4 Avb 1 mål 46:e
170729 Div II Karlstad BK (b) 0-0 Avb 82:e
170805 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Avb 75:e
170812 Div II FC Trollhättan (h) 3-2 Avb
170818 Div II IFK Uddevalla (b) 3-1 Avb
170826 Div II Vårgårda IK (h) 3-0 Avb
170902 Div II FBK Karlstad (h) 7-1 Avb 1 mål 62:e
170908 Div II Vänersborgs IF (b) 1-2 Avb
170916 Div II Lidköpings FK (b) 3-1 Avb 60:e
170923 Div II Lerums IS (h) 1-0 Avb 1 assist 62:e
170930 Div II IK Gauthiod (h) 3-4 Avb 1 mål 62:e
171007 Div II Stenungsunds IF (b) 0-0 Cf 71:e
171015 Div II Skoftebyns IF (h) 1-0 Avb
160224 Träning IK Svane (h) 2-1 Avb 1 mål 73:e
160528 Div II Karlstad BK (h) 0-3 Avb
160611 Div II Skoftebyns IF (h) 0-2 Avb 82:e
160723 Träning Vårgårda IK (h) 3-1 Avb 46:e
160729 Div II Lidköpings FK (h) 2-0 Avb
160803 DM IK Oddevold (h) 1-3 Avb 69:e
160806 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Avb
160917 Div II Stenungsunds IF (h) 4-2 Avb 89:e
160924 Div II Karlstad BK (b) 0-6 Avb
161003 Div II IFK Uddevalla (b) 0-4 Avb 74:e
161008 Div II Örebro Syrianska IF (h) 5-0 Avb 76:e
161015 Div II Skoftebyns IF (b) 2-2 Avb
150803 Träning IFK Strömstad (b) 6-1 Avb 46:e

2015620062
201617840138
201728151221613
201828420183
20192611251110
202011411400
Totalt1164472184426

Oskar Lindberg förlänger med Grebbestad
Klara spelare och ledare för 2020
Tomten kom till Grebbestad – Oskar och Victor förlänger
Talangen Oskar Lindberg förlänger med GIF
GIFs Fotbollsskola 2017
Victor Edvardsson och Oskar Lindberg skrev på
Sent segermål när Grebbestad besegrade Svane med 2-1
GIF-ungdomar till elitläger



Oscar Landgren, Vi...

2020 Skyttekungar

Årets priser 2020

2020





Oddevold får fixa Karlstad så blir detta bra.

Div II Norra Götaland
2021-11-20 13:00

IFK KUMLA
2-2

Siljevi, Grebbestad
Div II Norra Götaland
Imorgon 13:00
YXHULTS IK (b)
Kumla IP, Kumla


 
Tennis
Stenungsund TK (b)
2021-12-01 12:00
Stenungsund