Daniel (Strömstad) Andersson

Danne, Puerta
29 år
Allt i allo på Rusta Nordby
IFK Strömstad
2012

Kom till Grebbestad inför säsongen 2012. Då Daniel hade problem med ett knä fixade Grebbestad snabbt en operation för Daniel. Operation lyckades inte fullt ut men Daniel kunde spela 21 av 22 matcher under säsongen 2012 (avstängd för tre varningar den missade matchen). 4 december är det dags för den andra operationen i knät och förhoppningsvis lyckas operationen denna gång.

- 2016-02-06 Klart att Daniel Andersson lämnar Grebbestad. Trolig ny adress är Högsäter.

150207 Träning Munkedals IF (h) 6-0 Ocmf 2 mål 64:e
150214 Träning Selbak TIF (b) 3-1 Ocmf
150314 Träning Gunnilse IS (b) 1-4 Avb 56:e
150316 DM Skärhamns IK (b) 4-0 Cmf 78:e
150319 Träning Assyriska BK (b) 2-4 Cmf 46:e
150323 Träning Österlen FF (b) 4-3 Cmf 1 assist 65:e
150403 Träning Melleruds IF (h) 2-0 Cmf 55:e
150411 Div II Lidköpings FK (h) 1-1 Cmf 60:e
150418 Div II Rynninge IK (b) 6-2 Avb 1 mål 71:e
150424 Div II Karlstad BK (h) 0-0 Avb 67:e
150501 Div II Nordvärmlands FF (b) 3-3 Vmf
150509 Div II Karlslunds IF HFK (h) 2-1 Hmf 1 assist 72:e
150513 Div II IFK Skövde FK (b) 3-1 Cmf
150516 Div II Tibro AIK FK (h) 2-1 Cmf
150524 Div II FC Trollhättan (b) 0-2 Cmf 82:e
150528 Div II Vänersborgs FK (h) 2-0 Cmf 1 mål
150603 Div II Stenungsunds IF (b) 2-0 Cmf
150608 Div II IK Gauthiod (b) 0-1 Cmf
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Cmf
150618 Div II Skövde AIK (b) 2-5 Cmf
150701 Div II Lidköpings FK (b) 2-3 Cmf
150801 Div II Karlstad BK (b) 2-3 Vmf 46:e
150803 Träning IFK Strömstad (b) 6-1 Vmf 46:e
150808 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-0 Avb 1 assist 66:e
150822 Div II IFK Skövde FK (h) 3-1 Avb 81:e
150829 Div II Tibro AIK FK (b) 7-0 Avb 46:e
150901 DM IFK Uddevalla (h) 2-0 Avb 1 mål 81:e
150905 Div II FC Trollhättan (h) 4-1 Avb
150912 Div II Stenungsunds IF (h) 3-2 Avb
150919 Div II Vänersborgs FK (b) 0-1 Avb 71:e
150926 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Avb 86:e
151003 Div II IFK Uddevalla (b) 1-0 Avb
151010 Div II IK Gauthiod (h) 3-2 Avb
140205 Träning Östsiden IL, Norge (h) 2-2 Cmf 1 mål 33:e
140215 DM IK Svane (h) 5-1 Cmf 2 assist
140218 Träning Kungshamns IF (h) 6-1 Cmf 2 assist
140223 Träning IFK Göteborg U19 (b) 2-2 Cmf 54:e
140315 Träning Gunnilse IS (b) 5-2 Cmf 70:e
140322 Träning IK Oddevold (b) 0-2 Cmf 66:e
140412 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Cmf 76:e
140418 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (h) 0-1 Cmf
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Cmf
140501 Div II Lärje-Angereds IF (h) 3-1 Cmf
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Cmf 1 assist 76:e
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Cmf
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Cmf
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Ocmf 64:e
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Cmf 59:e
140601 Div II Tibro AIK FK (b) 3-5 Cmf 1 mål
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Ocmf 1 mål 86:e
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Cmf
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Cmf 1 mål
140628 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (b) 0-1 Avb 46:e
140718 Träning Vänersborgs FK (h) 3-1 Cmf 1 assist 58:e
140722 Träning IFK Uddevalla U-19 (h) 12-1 Avb 1 mål 46:e
140729 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Ocmf
140802 Div II Lerums IS (h) 2-2 Cmf 1 assist
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Cmf
140812 Div II Lärje-Angereds IF (b) 2-1 Ocmf
140815 Div II Stenungsunds IF (b) 0-1 Ocmf
140823 Div II IFK Ölme (h) 2-3 Cmf 1 assist
140829 Div II Ytterby IS (b) 1-5 Cmf
140906 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Cmf
140913 Div II Tibro AIK FK (h) 1-2 Cmf
140920 Div II Karlstad BK (b) 1-3 Cmf
140927 Div II IFK Åmål (b) 3-1 Cmf 60:e
141004 Div II Nordvärmlands FF (h) 3-4 Cmf 1 mål
141011 Div II Torslanda IK (b) 2-0 Ocmf 67:e
130309 Träning Herrestad AIF (h) 2-0 Cmf 46:e
130316 DM Svarteborg FK (b) 5-3 Cmf 1 assist 80:e
130319 Träning IFK Uddevalla (h) 3-3 Avb 1 assist 46:e
130328 Träning Eds FF (h) 4-3 Cmf 1 mål
130406 Träning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Cmf
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Cmf
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Cmf 1 assist 76:e
130427 Div III Älvsborg FF (h) 0-2 Cmf
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Cmf
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Cmf
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Cmf
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Cmf 1 mål
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Cmf
130601 Div III Västra Frölunda IF (b) 2-1 Cmf
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Cmf 1 assist
130615 Div III Vänersborgs IF (h) 1-1 Cmf
130619 Div III Kärra KIF (b) 4-1 Cmf
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Cmf 73:e
130727 Träning Gunnilse IS (h) 3-2 Cmf 1 mål 1 assist 63:e
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Cmf
130809 Div III Vänersborgs IF (b) 3-0 Cmf
130814 Div III Stångenäs AIS (h) 0-0 Cmf
130817 Div III Västra Frölunda IF (h) 1-1 Cmf
130824 Div III Stenungsunds IF (b) 2-1 Cmf
130831 Div III Gunnilse IS (h) 2-3 Cmf 1 assist
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Cmf 2 mål
130907 Div III Melleruds IF (b) 3-0 Cmf 1 assist
130914 Div III Edet FK (h) 5-2 Cmf
130921 Div III Älvsborg FF (b) 4-1 Cmf 1 mål
130928 Div III Ahlafors IF (h) 3-0 Cmf
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Cmf
131219 Träning IK Oddevold (b) 3-4 Cmf 57:e
120225 Träning IK Oddevold Junior (b) 4-0 Avb 46:e
63:e
80:e
120303 DM Henåns IF (h) 2-1 Cmf
120310 Träning Hogstorps IF (b) 5-0 Ocmf 1 mål 64:e
120317 DM Svenshögens SK (b) 6-2 Ocmf 1 mål 1 assist
120324 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Ocmf 1 assist
120331 DM IFK Lane (h) 5-1 Ocmf 2 assist
120405 Träning Lysekils FF (b) 8-0 Ocmf 2 assist
120409 Träning Stångenäs AIS (b) 2-3 Ocmf 1 mål 1 assist
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Ocmf 1 mål 1 assist
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Ocmf
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Ocmf
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Ocmf 1 mål 75:e
120516 Div IV Högsäters GF (b) 8-0 Ocmf 2 assist
120526 Div IV Skärhamns IK (h) 0-1 Ocmf
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Ocmf
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Cmf
120616 Div IV Stångenäs AIS (b) 0-0 Cmf
120620 Div IV Åsebro IF (h) 4-1 Cmf
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Cmf 2 assist
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Cmf 2 assist
120703 DM IFK Strömstad (b) 4-1 Cmf 1 mål
120728 Träning Alingsås IF (h) 1-3 Cmf 1 mål 39:e
58:e
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Cmf 99:e
99:e
120804 Träning Älvsborg FF (h) 1-4 Cmf
120810 Div IV Åsebro IF (b) 5-2 Cmf 1 assist 77:e
120815 Div IV Stångenäs AIS (h) 2-0 Cmf 1 mål
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Cmf 1 assist
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Cmf
120901 Div IV Skärhamns IK (b) 8-0 Cmf 1 mål 74:e
120908 Div IV Högsäters GF (h) 10-1 Cmf 75:e
120915 Div IV Eds FF (b) 2-0 Cmf 1 assist
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Cmf
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Cmf 82:e
100606 Träning IFK Göteborg (h) 0-4 Hmf 46:e

201222621511
201322222200
201424424400
201521320211
Totalt8915871322

Klart: Martin Hansson och Daniel Andersson lämnar Grebbestad
Olle, Totte, Tobbe och Daniel klara för 2015 - Update
Triss i operationer



Grebbestad-Qviding...

Grebbestad-Skövde ...

Vänersborg-Grebbes...

2015 DM-final Greb...





Oddevold får fixa Karlstad så blir detta bra.

Div II Norra Götaland
2021-11-20 13:00

IFK KUMLA
2-2

Siljevi, Grebbestad
Div II Norra Götaland
Imorgon 13:00
YXHULTS IK (b)
Kumla IP, Kumla


 
Tennis
Stenungsund TK (b)
2021-12-01 12:00
Stenungsund