Felix Kristoffersson

Mr K
26 år
185 cm
70 kg
Studerar
Tanums IF
2010

Spelade 2010 och 2011 i Grebbestad under farmarklubbstiden med Tanum. Värvades till Grebbestad 2012.
I Göteborg 2017.
Åter i GIF 2018 och 2019.

2011 Grebbestads IFs Bästa målskytt B-laget
12 mål

191013 Div II Stenungsunds IF (b) 0-3 Avb 46:e
191019 Div I-kval BK Olympic (h) 1-1 Avb
180719 Div I Åtvidabergs FF (b) 1-3 Avb 68:e
180826 Div I Ängelholms FF (b) 1-2 Avb 73:e
180901 Div I Eskilsminne IF (h) 2-2 Avb 46:e
180908 Div I Kristianstad FC (b) 2-2 Hmf 1 mål 73:e
180911 DM IFK Uddevalla (b) 2-1 Avb 2 assist 62:e
180915 Div I Ljungskile SK (h) 1-2 Avb 71:e
180923 Div I FK Karlskrona (b) 1-1 Avb 73:e
180929 Div I Skövde AIK (b) 0-3 Avb 61:e
181006 Div I Torns IF (h) 2-2 Hmf 73:e
181013 Div I Tvååkers IF (b) 1-2 Avb 83:e
181020 Div I Oskarshamns AIK (b) 2-2 Avb 66:e
181027 Div I Mjällby AIF (h) 3-2 Avb
181103 Div I Utsiktens BK (h) 4-1 Avb 83:e
181110 Div I Husqvarna FF (b) 3-2 Avb
170722 Träning IK Kongahälla (h) 11-0 Cmf 4 mål 1 assist
160220 Träning Vänersborgs IF (h) 2-0 Cmf 1 mål 61:e
75:e
160227 DM Skärhamns IK (b) 5-0 Cmf 3 mål 1 assist
160307 Träning Stenungsunds IF (b) 2-0 Cmf 1 assist 71:e
160312 Träning Gunnilse IS (b) 4-5 Cmf 58:e
160320 DM IK Oddevold (b) 2-0 Avb 46:e
160325 Träning Sarpsborg FK, Norge (h) 9-1 Cmf 2 mål 1 assist
160401 Träning Torslanda IK (b) 1-2 Avb 52:e
160409 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Cmf 46:e
160416 Div II Gunnilse IS (h) 3-3 Avb
160422 Div II Skövde AIK (b) 4-2 Avb 71:e
160429 Div II IK Gauthiod (h) 4-1 Avb 83:e
160505 Div II Rynninge IK (h) 1-0 Avb 61:e
160508 Div II IFK Kumla (b) 1-4 Cmf
160521 Div II Kortedala IF (b) 1-1 Avb 77:e
160602 Div II Stenungsunds IF (b) 0-2 Avb 46:e
160611 Div II Skoftebyns IF (h) 0-2 Ocmf
160615 Sv. Cupen Qviding FIF (h) 3-1 Cmf 1 mål 86:e
160618 Div II Örebro Syrianska IF (b) 2-3 Cmf 1 mål
160623 Div II IFK Uddevalla (h) 1-2 Cmf
160629 Div II Gunnilse IS (b) 2-1 Cmf 2 mål
160729 Div II Lidköpings FK (h) 2-0 Cmf 85:e
160803 DM IK Oddevold (h) 1-3 Cmf 89:e
160806 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Cmf
160812 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Cmf
161008 Div II Örebro Syrianska IF (h) 5-0 Avb 1 assist 58:e
161015 Div II Skoftebyns IF (b) 2-2 Avb 1 mål 55:e
150214 Träning Selbak TIF (b) 3-1 Avb 77:e
150319 Träning Assyriska BK (b) 2-4 Avb 65:e
150323 Träning Österlen FF (b) 4-3 Avb 65:e
150403 Träning Melleruds IF (h) 2-0 Avb 85:e
150608 Div II IK Gauthiod (b) 0-1 Avb 67:e
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Avb 75:e
150618 Div II Skövde AIK (b) 2-5 Avb 72:e
150627 Div II Rynninge IK (h) 3-1 Cmf
150701 Div II Lidköpings FK (b) 2-3 Cmf
150724 Träning Gunnilse IS (h) 3-1 Cmf 46:e
150801 Div II Karlstad BK (b) 2-3 Cmf 1 mål
150808 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-0 Cmf 1 mål
150815 Div II Karlslunds IF HFK (b) 3-2 Cmf 1 mål
150822 Div II IFK Skövde FK (h) 3-1 Cmf 1 assist
150829 Div II Tibro AIK FK (b) 7-0 Cmf 3 mål
150901 DM IFK Uddevalla (h) 2-0 Cmf 1 mål 67:e
150905 Div II FC Trollhättan (h) 4-1 Cmf
150912 Div II Stenungsunds IF (h) 3-2 Cmf
150919 Div II Vänersborgs FK (b) 0-1 Cmf
150926 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Cmf 1 mål
151003 Div II IFK Uddevalla (b) 1-0 Avb 68:e
151010 Div II IK Gauthiod (h) 3-2 Avb 75:e
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Avb
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Cf
140510 Div II IFK Ölme (b) 1-0 Avb 78:e
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Avb 80:e
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Cmf
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Avb 80:e
140601 Div II Tibro AIK FK (b) 3-5 Cmf 59:e
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Avb 1 assist 79:e
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Avb 13:e
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Avb
140628 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (b) 0-1 Avb
140718 Träning Vänersborgs FK (h) 3-1 Avb 53:e
140722 Träning IFK Uddevalla U-19 (h) 12-1 Hmf 4 mål
140729 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Cmf 1 mål
140802 Div II Lerums IS (h) 2-2 Ocmf 1 assist
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Avb
140812 Div II Lärje-Angereds IF (b) 2-1 Avb 1 mål 83:e
140815 Div II Stenungsunds IF (b) 0-1 Hb
140823 Div II IFK Ölme (h) 2-3 Avb 73:e
140829 Div II Ytterby IS (b) 1-5 Hb
140913 Div II Tibro AIK FK (h) 1-2 Avb 67:e
140920 Div II Karlstad BK (b) 1-3 Avb 76:e
140927 Div II IFK Åmål (b) 3-1 Avb 67:e
141004 Div II Nordvärmlands FF (h) 3-4 Avb
141011 Div II Torslanda IK (b) 2-0 Avb
130223 Träning Kungshamns IF (h) 0-0 Hmf 46:e
130303 DM Hamburgsunds IF (h) 7-0 Cmf 3 assist
130309 Träning Herrestad AIF (h) 2-0 Hmf
130316 DM Svarteborg FK (b) 5-3 Hmf 61:e
130319 Träning IFK Uddevalla (h) 3-3 Cmf 46:e
130326 Träning IFK Åmål (b) 2-1 Cmf 79:e
130328 Träning Eds FF (h) 4-3 Cmf
130406 Träning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Avb 56:e
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Avb
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Avb 76:e
130427 Div III Älvsborg FF (h) 0-2 Ocmf 62:e
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Avb 76:e
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Cf 2 mål 1 assist
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Avb 1 mål 66:e
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Hmf
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Vmf 1 assist
130601 Div III Västra Frölunda IF (b) 2-1 Hmf
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Hmf
130615 Div III Vänersborgs IF (h) 1-1 Hmf
130619 Div III Kärra KIF (b) 4-1 Hmf 1 mål
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Vmf 2 mål 1 assist
130727 Träning Gunnilse IS (h) 3-2 Avb 1 assist 63:e
131219 Träning IK Oddevold (b) 3-4 Avb 1 assist 57:e
120204 Träning Idds FK (h) 3-1 Cmf 1 mål 1 assist
120218 Träning IFK Uddevalla U-19 (b) 2-1 Cf 1 mål
120225 Träning IK Oddevold Junior (b) 4-0 Cf 2 mål 1 assist
120303 DM Henåns IF (h) 2-1 Vmf 1 mål
120310 Träning Hogstorps IF (b) 5-0 Avb 46:e
120317 DM Svenshögens SK (b) 6-2 Vmf 1 mål 1 assist
120324 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Avb 46:e
120331 DM IFK Lane (h) 5-1 Cmf
120405 Träning Lysekils FF (b) 8-0 Cmf 1 mål
120409 Träning Stångenäs AIS (b) 2-3 Avb 46:e
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Cmf 1 assist
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Cmf 1 mål 75:e
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Vmf 1 mål 70:e
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Cmf 2 mål 2 assist
120516 Div IV Högsäters GF (b) 8-0 Cmf 3 mål 56:e
120526 Div IV Skärhamns IK (h) 0-1 Cmf
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Cmf 88:e
91:e
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Hmf 1 mål 1 assist 72:e
120616 Div IV Stångenäs AIS (b) 0-0 Ocmf 83:e
120620 Div IV Åsebro IF (h) 4-1 Hmf 1 assist 84:e
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Ocmf
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Vmf 80:e
120703 DM IFK Strömstad (b) 4-1 Cmf 1 mål
120728 Träning Alingsås IF (h) 1-3 Vmf 70:e
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Hmf 77:e
98:e
120804 Träning Älvsborg FF (h) 1-4 Ocmf 1 mål
120810 Div IV Åsebro IF (b) 5-2 Hmf 1 mål 1 assist
120815 Div IV Stångenäs AIS (h) 2-0 Hmf 1 mål
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Hmf 1 assist
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Hmf 1 mål 1 assist
120901 Div IV Skärhamns IK (b) 8-0 Hmf 3 mål 66:e
79:e
120908 Div IV Högsäters GF (h) 10-1 Hmf 2 mål 61:e
120915 Div IV Eds FF (b) 2-0 Hmf
120922 Div IV Uddevalla IS (h) 2-2 Cmf
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Hmf 1 assist
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Hmf 76:e
110302 DM Hamburgsunds IF (b) 2-1 Avb
110305 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 4-5 Avb 1 assist 50:e
110312 DM Stångenäs AIS (h) 2-4 Vmf 46:e
110319 Träning Uddevalla IS (b) 6-1 Avb 70:e
110327 DM Hogstorps IF (b) 5-4 Avb 84:e
110408 Träning Järna SK (b) 1-3 Avb 45:e
110416 Träning Upphärad IS (b) 2-1 Avb 75:e
110421 Div IV Eds FF (b) 2-0 Avb
110507 Div IV IF Viken (b) 2-2 Avb 85:e
110528 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-4 Hmf 80:e
110610 Div IV Stigens IF (b) 3-2 Avb
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Avb 56:e
57:e
110723 Träning GIF A-lag 1992 (h) 7-2 Avb 1 mål 3 assist 8:e
45:e
55:e
81:e
110803 Träning Lysekils FF (h) 6-0 Avb 64:e
110813 Div IV Stigens IF (h) 4-0 Avb 78:e
110817 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Avb
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Avb
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Avb 80:e
110902 Div IV IFK Lane (b) 3-2 Avb 1 mål 79:e
110910 Div IV IF Viken (h) 2-3 Avb 82:e
110918 Div IV Stångenäs AIS (b) 2-2 Avb 1 assist 10:e
11:e
56:e
58:e
79:e
110924 Div IV Eds FF (h) 0-0 Hmf 92:e
100327 Träning Svarteborg FK (b) 3-2 Avb 1 mål 67:e
100410 Träning Glommen IF (b) 4-1 Avb 41:e
46:e
73:e
100731 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 1-6 Avb 40:e
100814 Div IV Kungshamns IF (b) 0-3 Avb 84:e
100911 Div IV Stenungsunds IF (h) 1-2 Avb
100919 Div IV Henåns IF (b) 4-2 Avb 74:e

2009200020
201017630146
201127131311412
20122721221655
201315811444
201423916277
2015231216775
201618816424
201813511124
2019101000
Totalt16682109355747

Mr K åter i Grebbestad
"K" skrev på för 2015
Felix Kristoffersson – Amerikansk Collegemästare
Felix Kristoffersson till USA för studier
Andra träningsmatchen
Även Felix Kristoffersson opererad
Grebbestad vann toppmötet mot Svarteborg - update
#20 Felix Kristoffersson
Grebbestad slog Svarteborg
Grebbestad vann efter nytt superinhopp



Stenungsund-Grebbe...

Årsfest 2018

Årsfest 2018

2018





Stenqvist spelar i Australien sen förra året

Div II Norra Götaland
I förrgår 13:00

STENUNGSUNDS IF
0-1

SIF Gården Bästkustställningar Arena, Stenungsund
Div II Norra Götaland
2021-10-02 14:00
IK GAUTHIOD (h)
Siljevi, Grebbestad


 
P07/08
Skärhamns IK (b)
2021-10-03 12:00
Tjörns Sparbank Arena