28/5 1922
 
100 år
28/5 2022
 

1/12: 91 klara GIF-partners inför 2023

Serie- och kvalspelet är avslutat, spelarstatistiken är klar och årsfesten genomförd.
Då är det dags att på allvar börja förberedelserna inför säsongen 2023 med dess utmaningar.

En väldigt viktig del i detta är att knyta till oss samarbetspartners som stöttar GIF för att vidmakthålla och utveckla verksamhet och anläggningar på Siljevi.

Marknadsgruppen med Kenneth Eriksson i spetsen jobbar nu därför frenetiskt med att prata med och göra avtal med gamla och nya partners.

Har du inte varit partner tidigare är du välkommen att kontakta GIF på mobil 0708-24 11 30 för en diskussion om samarbetsformer och annat.

Vi vill gärna få fler i GIF-familjen.

Här nedan ser du de partners som per idag är klara för 2023

Klara partners de senaste dagarna:

Mirja & Göran Henriksson
K. Ekstrand AB
Sawasdee Thai Restaurang
EuroSand
Rosa Albrektsson
Optiker Jernberg
Malmgren Bil, Munkedal
Mellqvist Herrfrisering, Lilla Edet
Möbelmästarna Alves Möbler
ICA Supermarket Hedemyrs


Alla partners klara för 2023:

Abbe & Ossian Thoresson
Advokatfirman Staffan Uvabeck
Andrésen Skog & Trädgård AB
Baker Tilly Strömstad AB
Barbro & Anders Eklund
BC Kyltransporter AB
Best El
Bohus Ekonomi AB
Bohusfrakt
Br. Johnsson Bygg & Montage AB
Bullarens Stenhuggeri AB
Byggkonsult Peter Wagersten
C Stensson Entreprenad Tova AB
Centerpartiet i Tanum
Claes Wijk
Craft
Curator
Ecodi AB
Elinstallation Väst
Euro Sand
Everts Sjöbod
Fjällbacka Städservice AB
Fraktkedjan AB
GB Glace
Gendalen Plåtteknik
Grebbestad Fiskhandel / Sältan Mat & Bar
Grebbestad Handel
Grebbestads Vandrarhem
GrebbestadsBo KB
Grebbestadsfiskarna
Grebys Hotell & Restaurang
Grissle Redovisningskonsult AB
Gunnar Wallertz
Gustafsson Markiser AB
Göran & Gunilla Olofsson
Hamn & Sjö i Väst
Havstens Fastighetsförvaltning
ICA Supermarket Hedemyrs
Idas Bar & Bistro
Imatech Marin & Industri AB
IMEK Hanteringssystem AB
Inger Ökshei & Göte Larsson
Jan Ericssons Stiftelse för unga idrottare
JLS Rör i Väst AB
K. Ekstrand AB
Karl-Erik Olsson
Kisuma Affärsutveckling
Kjellstorps Entreprenad AB
Kompassrosen
KS Connect AB
Kyrk Invest
Lena & Torgny Bogärde
Lena Carlsson & Bo Johansson
Lena Ekström & Hans Bjerklinger
Liberalerna i Tanum
Lindas Salong
Lisbeth & Bengt Albrektsson
Malmgren Bil
Mellqvist Herrfrisering, Lilla Edet
Mirja & Göran Henriksson
Moderaterna i Tanum
Möbelmästarna Alves Möbler
Nordholms Ur & Guld
Optiker Jernberg
PAHL Agenturer
Peter Lengrell
ProJob Workwear
Radio Prime
Reinhold Larsson
Restaurang Telegrafen
Roland Broberg
Rosa Albrektsson
Saltviks Camping
Sawasdee Thai Restaurang, Grebbestad
SD 286 Listerö
SD 341 Sundland
SD 578 Vikingö AB
SD 74 Vadskär
Skålgropens Kennel
Sparbanken Tanum
Staffan Samuelsson
Strandvägenfem
Strömstad Tanum Trafikskola
Tachris
Tanums Gräventreprenad
Tedactive
Tetra Pak Fjällbacka
Ulf Ericsson
UTEC utskriftsspecialisten
Vasco AB
Viola & Karins Kök AB




Här är listan över alla partners vi har under 2022:

HUVUDPARTNER 2022
Askengren Fastighetsmäklare
Brixly
Craft Sportswear
ICA Nära GREBBESTAD
ProJob Workwear
Sparbanken Tanum
Sportshopen
Stiftelsen Jan Ericsson Minnesfond
Tedactive
Veckovis

STJÄRNPARTNER 2022
Cleopatra Pizzeria & Restaurant
Euro Sand
Everts Sjöbod
Malmbergs
Quint. Reklam
Radio Prime


PLATINAPARTNER 2022
NorDan, Tanumshede
STORM Restaurang & Biograf
STRANDVÄGENFEM i Grebbestad
TanumStrand by the sea
Väster Bygg

GULDPARTNER 2022
Baker Tilly Strömstad
COOP Grebbestad
Derome Byggvaruhandel
Donalda
Grebbestad Färg & Marin
Gustafsson Markiser AB
Imatech Marin & Industri AB
JLS Rör i Väst AB
KS Connect AB
Peter Lengrell
RUTAB
Stena Recycling AB
Strömstad Tanum Buss AB
T-sport, Tanum Shoppingcenter

GULD GIF Ungdom 2022
Havstens Fastighetsförvaltning AB
Länsförsäkringar Göteborg Bohuslän
Tetra Pak, Fjällbacka

SILVERPARTNER 2022
Advokatfirma Staffan Uvabeck
Aven Rabbalshede AB
Beijer Bygg, Sotenäs Trä
BEST El
BodyShape
Brofjordens Kem Konsult AB
GB Glace
Grebbestad Charlottenlund Utveckling (GCU)
Grebbestad Sommarmöbler
Grissle Redovisningskonsult AB
Kisuma Affärsutveckling
Protoma
Q Restaurang & Bar, Grebbestad
Roy Johansson, Fjällbacka
Sjögrens i backen & Källaren
Sotarna i Strömstad & Tanum
UTEC utskriftsspecialisten, Uddevalla
Örjans Sten & Kakelsättning AB

SILVER GIF Ungdom 2022
ICA Supermarket Hedemyrs

BRONSPARTNER 2022
Andrèsen Skog & Trädgård
Bohus Ekonomi
Brandt Bil AB
Br. Johnsson Bygg & Montage AB
Ecodi AB
Elinstallation Väst AB
Gendalen Plåtteknik
GrebbestadsBo
Grebbestad Fjorden
Grebys Hotell & Restaurang
Havstensunds Elektriska AB
HÅJO Allservice, Lysekil
Idas Bar & Bistro
Kapten Viking Restaurang & Pizzeria
K. Ekstrand AB
Kyrk Invest AB
Luis Båtkapell & Tapetserarverkstad
Mattias Landgren Byggprojektering
Möbelmästarna Alves Möbler
Ohlson Photo
PAHL Agenturer
PeO Hedemyr Fastighets AB
Rullebo, Bert Karlsson
Severin Recycling AB
Sjöboden Astrid
Tanums Containerservice
Tanum Däckcenter
Vasco
West Magazine

BRONS GIF Ungdom 2022
Curator, Fjällbacka
KompassRosen
Sandhaken AB
Svensk Fastighetsrådgivning

KLUBB 1922 2022
Ann-Sofie & Mats Hedström
BC Kyltransporter AB
Bohusläns Seniortjänst
C Stensson Entreprenad Tova AB
Edlunds Entreprenad
Grebbestad Fiskhandel / Sältan Mat & Bar
Hencol AB
Karl-Erik Olsson
Lars Morin
Mikael Albrektsson AB
Reinhold Larsson
SD578 Vikingö AB
Tachris
Tanumshede Järn & Färg

ÖVRIGA PARTNER 2022
Abbe & Ossian Thoresson
Anonym partner
Barbro & Anders Eklund
Bullarens Stenhuggeri
Byggkonsult Peter Wagersten
Centerpartiet i Tanum
Claes Wijk
ELON Tanum Shoppingcenter
Eva & Roy Edvardsson
Eva-Lisa & Kent Delkvist
Fjällbacka Städservice
Fraktkedjan AB
Fridas Home
Grebbestad Bryggeri
Grebbestad Handel
Grebbestad Vandrarhem
Grebbestads Musslor & Ostron AB
Grebbestads Prinsar
Grebbestads Värme & Fastighetsservice AB
Grebbestadsfiskarna
Gunnar Pålsson
Gunnar Wallertz
Göran & Gunilla Olofsson
Göthbergs Kyl & Maskinservice AB, Uddevalla
Hamn & Sjö Väst AB
HM Fastighetsservice
IMEK Hanteringssytem AB
Inger Ökshei & Göte Larsson
Kjells Färg & Golv AB
Kjellstorps Entreprenad
Kustens Eltjänst på Tjörn AB
Lena & Torgny Bogärde
Lena Carlsson & Bo Johansson
Lena Ekström & Hans Bjerklinger
Liberalerna i Tanum
Lindas Salong
Lisbeth & Bengt Albrektsson
Malmgren Bil
Mellqvist Herrfrisering
Mirja & Göran Henriksson
Moderaterna i Tanum
Nordholms Ur & Guld
Optiker Jernberg
Ove Olsson
Preem
Restaurang Telegrafen
RG Gloves
Roland Broberg
Rosa Albrektsson
Saltviks Camping
Sawasdee Thai Restaurang, Grebbestad
SD 277 Jungman
SD 286 Listerö
SD 341 Sundland
SD 74 Vadskär
Seija & Kenth Söderberg
Skålgropens Kennel
Socialdemokraterna i Tanum
Staffan Samuelsson
Strömstads Glasmästeri
Strömstad Tanum Trafikskola
Studio C, Grebbestad
Tanum Shoppingcenter
Tanums Gräventreprenad
TAXI Väst
Thanat Thai Massage, Grebbestad
Tuks Thaimassage
Ulf Ericsson
Ulla-Kjerstin & Roy Ohlson
Viola & Karins Kök AB

Härligt att det nu börjar bli en trupp inför 2023 och en tränare är på plats.

Kval till division II
2022-10-29 15:00

ADAS UNITED IF
3-1

Sparvallen konstgräs, Tanumshede
Inga matcher planerade.


 
Tennis
H70 GLTK (h)
Imorgon 10:00
Påvelund