P06 2020

Laget är gemensamt med Hamburgsunds IF

Ledare:
Johan Stenfeldt 0735-297952
Fredrik Larsson
Marie Hedström 0730-403478

Laget spelar i Div 4 9 mot 9 pojkar.

Titta här på resultat och tabell från seriespelet 2020.



Spelschema
2020-05-31 16:00 IFK Strömstad (b) 2-2 Strömvallen
2020-06-13 12:00 Lysekils AIK 1 (b) 4-11 Lysekil
2020-06-17 19:00 IFK Uddevalla Blå (h) 2-6 Sundvallen
2020-06-24 18:30 IK Oddevold (b) 4-4 Uddevalla
2020-06-28 11:00 Rosseröd IK (b) 6-2 Rosseröd
2020-07-01 18:30 Grohed-Ljungskile (h) 5-3 Sundvallen
2020-08-13 19:15 Stenungsunds IF (b) 2-5 Stenungsund
2020-08-16 16:00 IK Oddevold (h) 4-7 Fjällbacka IP
2020-08-30 16:00 Herrestads AIF (h) 4-6 Fjällbacka IP
2020-09-20 16:00 IFK Uddevalla Blå (wo) (b) 0-3 Kamratgården
2020-09-26 13:00 Herrestads AIF (b) 3-2 Undavallen
2020-09-27 16:00 Lysekils AIK 1 (wo) (h) 3-0 Fjällbacka IP
2020-09-29 18:30 IFK Strömstad (b) 2-6 Strömsvallen
2020-09-30 19:00 Stenungsunds IF (h) 2-2 Sparvallen konstgräs
2020-10-04 15:00 Rosseröds IK wo (h) 0-3 Fjällbacka IP

h = hemmaplan
b = bortaplan
n = neutral plan

GIF-ungdomar i full fart

Trots alla bekymmer med Covid-19 har ungdomsfotbollen kunnat spela ganska ograverat sedan starten, om än med vissa restriktioner och rekommendationer för att inte äventyra hälsa och smittofrihet.

Våra tre äldsta åldersgrupper – pojkar P04/05 och P06 samt flickor i F04-06 - genomför i samverkan med Hamburgsunds IF seriespel.

Ni kan följa detta genom att klicka på Övriga lag i länkarna på hemsidan och där klicka vidare på respektive lag så hittar ni resultat, kommande matcher och serietabeller.

Läs hela nyheten...

Hamburgsunds IF



Ujujuj, nu känns det tungt. Nu får vi stötta truppen så mkt vi kan så det vänder. ⚽️💪

Div II Norra Götaland
I förrgår 19:00

VÄNERSBORGS FK
1-4

Siljevi, Grebbestad
Div II Norra Götaland
2021-06-27 14:00
IK GAUTHIOD (b)
Lunnevi IP, Grästorp


 
P07/08
Hamburgsunds IF (h)
2021-06-29 18:00
Siljevi

F04-06
Grohed/Ljungskile (b)
2021-06-29 19:00
Grohedsvallen