Siljevi
Grebbestad Naturgräs

2024-10-13 Herr A Div II Säffle SK SSK
2024-09-21 Herr A Div II IK Gauthiod IKG
2024-09-14 Herr A Div II IFK Kumla IFKK
2024-08-31 Herr A Div II Motala AIF FK MAIFFK
2024-08-17 Herr A Div II IFK Skövde FK IFKSFK
2024-08-03 Herr A Div II BK Forward BKF
2024-07-27 Herr A Träning IF Viken IFV
2024-07-24 Herr A DM IK Oddevold IKO
2024-06-20 Herr A Div II Vänersborgs IF VIF 4-0
2024-06-10 Herr A DM Ödsmåls IK ÖIK 8-0
2024-06-07 Herr A Div II IK Kongahälla IKK 4-1
2024-05-24 Herr A Div II Herrestads AIF HAIF 2-2
2024-05-11 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 3-0
2024-04-27 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 2-0
2023-10-14 Herr A Div II IK Zenith IKZ 3-2
2023-10-07 Dam A Div III Orust FC OFC 1-10
2023-10-01 FIK/GIF Herr Div VI Svarteborg FK SFK 2-2
2023-09-24 Herr A Div II Torslanda IK TIK 1-3
2023-09-23 Dam A Div III Munkedals IF MIF 1-0
2023-09-17 FIK/GIF Herr Div VI Henån-Gilleby IF H-G IF 1-5
2023-09-16 Herr A Div II Herrestads AIF HAIF 0-4
2023-09-10 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 2-1
2023-09-09 Dam A Div III Stenungsunds IF SIF 1-2
2023-09-02 Dam A Div III Vallens IF VIF 1-3
2023-08-19 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 3-0
2023-08-16 Dam A Div III Bullarens GoIF BGoIF 2-3
2023-08-15 FIK/GIF Herr Div VI Skärhamns IK SIK 2-3
2023-08-05 Dam A Träning Älvängens IK ÄIK 2-5
2023-07-29 Herr A Träning Landvetter IS LIS 2-1
2023-07-04 Herr A Div II Nordvärmlands FF NFF 1-0
2023-06-28 Dam A Div III H.E.F. Valbo BK HEFV 3-1
2023-06-26 FIK/GIF Herr Div VI Stenungsunds IF SIF 0-2
2023-06-22 Herr A Div II Säffle SK SSK 1-0
2023-06-13 Dam A Div III Eds FF EFF 0-4
2023-06-10 Herr A Div II IFK Skövde FK IFKSFK 1-5
2023-06-06 Dam A Div III IK Rössö IKR 0-8
2023-05-27 Dam A Div III Lysekils AIK LAIK 0-5
2023-05-26 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 0-1
2023-05-13 Herr A Div II FBK Karlstad FBK K 1-1
2023-05-09 Herr A DM IFK Strömstad IFKStd 6-0
2022-10-16 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 1-3
2022-10-02 Dam A Div IV Rabbalshede IK RIK 4-3
2022-09-24 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 3-6
2022-09-18 Dam A Div IV Svarteborg/Munkedal 2 Dam SM2 1-2
2022-09-04 Dam A Div IV Ödsmåls IK ÖIK 3-1
2022-09-03 Herr A Div II Ahlafors IF AIF 2-1
2022-08-20 Herr A Div II Karlslunds IF FK KIF 0-0
2022-08-13 Dam A Träning Ahlafors IF AIF 4-4
2022-08-12 Herr A Div II Säffle SK SSK 1-2
2022-07-30 Herr A Träning Ytterby IS YIS 1-3
2022-07-03 Dam A Div IV Tjörns DFF Lag 2 TDFF 2-0
2022-06-26 Herr A Div II Yxhults IK YIK 1-4
2022-06-18 Herr A Div II Mjölby AI FF MAIFF 0-2
2022-06-12 Dam A Div IV IFK Strömstad IFKStd 7-1
2022-06-11 Herr A Div II Nordvärmlands FF NFF 2-1
2022-06-09 Dam A Div IV Rabbalshede IK RIK 3-0
2022-05-28 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 1-3
2022-05-21 Herr A Div II IFK Kumla IFKK 0-1
2022-05-15 Dam A Div IV Svarteborg/Munkedal 2 Dam SM2 2-2
2022-05-06 Herr A Div II Angered BK ABK 4-3
2021-11-20 Herr A Div II IFK Kumla IFKK 2-2
2021-11-06 Herr A Div II IFK Skövde FK IFKSFK 3-0
2021-10-16 Herr A Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) IFKF 6-1
2021-09-18 Herr A Div II Yxhults IK YIK 5-2
2021-09-04 Herr A Div II Nordvärmlands FF NFF 2-1
2021-08-21 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 2-1
2021-08-07 Herr A Div II BK Forward BKF 0-1
2021-08-03 Herr A Div II Angered BK ABK 3-1
2021-07-07 Herr A Div II Ahlafors IF AIF 0-1
2021-07-03 Herr A Div II IFK Tidaholm IFKT 3-1
2021-06-22 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 1-4
2021-06-19 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 1-2
2021-06-12 Herr A Div II IK Oddevold IKO 1-2
2021-06-01 Herr A Träning Henån-Gilleby IF H-G IF 3-0
2020-10-03 Herr A Div II Nordvärmlands FF NFF 0-2
2020-09-26 Herr A Div II IK Oddevold IKO 2-3
2020-09-12 Herr A Div II Ahlafors IF AIF 4-1
2020-08-29 Herr A Div II IFK Tidaholm IFKT 3-0
2020-08-14 Herr A Div II Vänersborgs IF VIF 1-4
2020-06-14 Herr A Div II IFK Åmål IFKÅ 3-0
2019-09-14 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 2-1
2019-08-24 Herr A Div II Sävedalens IF SIF 2-0
2019-08-10 Herr A Div II Torslanda IK TIK 6-1
2019-07-30 Herr A DM Ljungskile SK LSK 0-1
2019-07-05 Herr A Div II IK Gauthiod IKG 1-0
2019-06-25 Herr A Sv. Cupen FC Trollhättan FCT 0-4
2019-06-20 Herr A Div II Vänersborgs IF VIF 0-0
2019-06-08 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 2-1
2019-05-30 Herr A Div II Nordvärmlands FF NFF 4-4
2019-05-17 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 1-2
2019-05-01 Herr A Div II IFK Tidaholm IFKT 2-1
2019-04-19 Herr A Div II IFK Uddevalla IFK UA 3-1
2018-09-15 Herr A Div I Ljungskile SK LSK 1-2
2018-09-01 Herr A Div I Eskilsminne IF EIF 2-2
2018-08-18 Herr A Div I Lunds BK LBK 2-1
2018-07-13 Herr A Div I IK Oddevold IKO 1-1
2018-06-30 Herr A Div I Husqvarna FF HFF 1-2
2018-06-24 Herr A Div I Kristianstad FC KFC 3-1
2018-06-09 Herr A Div I Åtvidabergs FF ÅFF 3-1
2018-06-02 Herr A Div I Skövde AIK SAIK 1-2
2018-05-18 Herr A Div I Tvååkers IF TIF 0-1
2018-05-06 Herr A Div I Ängelholms FF ÄFF 2-1
2017-09-30 Herr A Div II IK Gauthiod IKG 3-4
2017-09-23 Herr A Div II Lerums IS LIS 1-0
2017-09-02 Herr A Div II FBK Karlstad FBK K 7-1
2017-08-26 Herr A Div II Vårgårda IK VIK 3-0
2017-08-12 Herr A Div II FC Trollhättan FCT 3-2
2017-07-22 Herr A Träning IK Kongahälla IKK 11-0
2017-07-01 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 1-0
2017-06-16 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 2-0
2017-06-02 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 4-1
2017-05-24 Herr A Div II Vänersborgs IF VIF 3-1
2017-05-09 Herr A DM Kungshamns IF KIF 1-0
2017-05-05 Herr A Div II IFK Uddevalla IFK UA 1-0
2017-04-22 Herr A Div II Nordvärmlands FF NFF 2-0
2016-09-17 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 4-2
2016-09-10 Herr A Div II Kortedala IF KIF 4-0
2016-08-27 Herr A Div II IFK Kumla IFKK 3-2
2016-08-24 Herr A Sv. Cupen Kalmar FF KFF 0-3
2016-08-06 Herr A Div II Skövde AIK SAIK 1-0
2016-08-03 Herr A DM IK Oddevold IKO 1-3
2016-07-29 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 2-0
2016-07-23 Herr A Träning Vårgårda IK VIK 3-1
2016-06-23 Herr A Div II IFK Uddevalla IFK UA 1-2
2016-06-15 Herr A Sv. Cupen Qviding FIF QFIF 3-1
2016-06-11 Herr A Div II Skoftebyns IF SIF 0-2
2016-05-28 Herr A Div II Karlstad BK KBK 0-3
2016-05-13 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 0-3
2016-05-05 Herr A Div II Rynninge IK RIK 1-0
2016-04-29 Herr A Div II IK Gauthiod IKG 4-1
2016-04-16 Herr A Div II Gunnilse IS GIS 3-3
2015-10-10 Herr A Div II IK Gauthiod IKG 3-2
2015-09-26 Herr A Div II Skövde AIK SAIK 1-0
2015-09-12 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 3-2
2015-09-01 Herr A DM IFK Uddevalla IFK UA 2-0
2015-08-22 Herr A Div II IFK Skövde FK IFKSFK 3-1
2015-08-19 Herr A DM IK Oddevold IKO 4-0
2015-08-08 Herr A Div II Nordvärmlands FF NFF 4-0
2015-07-24 Herr A Träning Gunnilse IS GIS 3-1
2015-06-27 Herr A Div II Rynninge IK RIK 3-1
2015-06-12 Herr A Div II IFK Uddevalla IFK UA 0-1
2015-05-28 Herr A Div II Vänersborgs FK VFK 2-0
2015-05-16 Herr A Div II Tibro AIK FK TAIKFK 2-1
2015-05-09 Herr A Div II Karlslunds IF FK KIF 2-1
2015-04-24 Herr A Div II Karlstad BK KBK 0-0
2015-04-11 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 1-1
2014-09-13 Herr A Div II Tibro AIK FK TAIKFK 1-2
2014-09-06 Herr A Div II IK Gauthiod IKG 1-0
2014-08-23 Herr A Div II IFK Ölme IFKÖ 2-3
2014-08-06 Herr A Sv. Cupen Utsiktens BK UBK 0-1
2014-08-02 Herr A Div II Lerums IS LIS 2-2
2014-07-29 Herr A Div II Lidköpings FK LFK 2-1
2014-07-22 Herr A Träning IFK Uddevalla U-19 IFK UA U-19 12-1
2014-07-18 Herr A Träning Vänersborgs FK VFK 3-1
2014-06-18 Herr A Div II IFK Åmål IFKÅ 3-1
2014-06-09 Herr A Div II Torslanda IK TIK 4-1
2014-05-28 Herr A Div II Karlstad BK KBK 1-0
2014-05-17 Herr A Div II Ytterby IS YIS 3-4
2014-05-05 Herr A Div II Stenungsunds IF SIF 5-1
2014-05-01 Herr A Div II Lärje-Angereds IF L-A IF 3-1
2014-04-18 Herr A Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) IFKF 0-1
2013-08-31 Herr A Div III Gunnilse IS GIS 2-3
2013-08-17 Herr A Div III Västra Frölunda IF VFIF 1-1
2013-08-14 Herr A Div III Stångenäs AIS SAIS 0-0
2013-07-27 Herr A Träning Gunnilse IS GIS 3-2
2013-06-15 Herr A Div III Vänersborgs IF VIF 1-1
2013-05-25 Herr A Div III Stenungsunds IF SIF 1-2
2012-09-22 Herr A Div IV Uddevalla IS UIS 2-2
2012-09-08 Herr A Div IV Högsäters GF HGF 10-1
2012-08-25 Herr A Div IV Svarteborg FK SFK 5-3
2012-08-15 Herr A Div IV Stångenäs AIS SAIS 2-0
2012-08-04 Herr A Träning Älvsborg FF ÄFF 1-4
2012-07-31 Herr A DM Stenungsunds IF SIF 0-1
2012-07-28 Herr A Träning Alingsås IF AIF 1-3
2012-06-30 Herr A Div IV IF Viken IFV 6-0
2012-06-20 Herr A Div IV Åsebro IF ÅIF 4-1
2012-06-08 Herr A Div IV IFK Lane IFKL 3-1
2012-05-26 Herr A Div IV Skärhamns IK SIK 0-1
2012-05-12 Herr A Div IV Eds FF EFF 7-0
2012-04-28 Herr A Div IV Kungshamns IF KIF 1-3
2011-09-24 Herr A Div IV Eds FF EFF 0-0
2011-09-10 Herr A Div IV IF Viken IFV 2-3
2011-08-27 Herr A Div IV Vallens IF VIF 0-1
2011-08-20 Herr A Div IV Stenungsunds IF SIF 3-4
2011-08-13 Herr A Div IV Stigens IF SIF 4-0
2011-08-03 Herr A Träning Lysekils FF LFF 6-0
2011-07-30 Herr A Träning Dalen/Krokslätts FF D/KFF 3-5
2011-07-23 Herr A Träning GIF A-lag 1992 GIF 1992 7-2
2011-06-29 Herr A Div IV Kungshamns IF KIF 1-1
2011-06-18 Herr A Div IV Åsebro IF ÅIF 2-3
2011-06-01 Herr A Div IV IFK Strömstad IFKStd 3-1
2011-05-14 Herr A Div IV IFK Lane IFKL 1-2
2011-04-29 Herr A Div IV Stångenäs AIS SAIS 1-1
2010-09-25 Herr A Div IV Vallens IF VIF 0-2
2010-09-11 Herr A Div IV Stenungsunds IF SIF 1-2
2010-08-28 Herr A Div IV IFK Åmål IFKÅ 1-6
2010-08-21 Herr A Div IV Myckleby IK MIK 7-1
2010-08-07 Herr A Div IV IFK Strömstad IFKStd 0-1
2010-07-31 Herr A Träning Dalen/Krokslätts FF D/KFF 1-6
2010-07-27 Herr A Träning Stryn TIL, Norge STIL 6-5
2010-07-01 Herr A Div IV Eds FF EFF 2-1
2010-06-15 Herr A Div IV Henåns IF HIF 2-2
2010-06-06 Herr A Träning IFK Göteborg IFK GBG 0-4
2010-06-04 Herr A Div IV Lysekils FF LFF 3-2
2010-05-13 Herr A Div IV Kungshamns IF KIF 0-1
2010-05-01 Herr A Div IV Stigens IF SIF 4-1
2010-04-16 Herr A Div IV Ödsmåls IK ÖIK 6-1
2009-10-04 Herr A Div IV Hogstorps IF HIF 3-1
2009-09-20 Herr A Div IV IFK Åmål IFKÅ 3-2
2009-09-05 Herr A Div IV Henåns IF HIF 3-1
2009-08-29 Herr A Div IV Stenungsunds IF SIF 1-3
2009-08-15 Herr A Div IV IFK Uddevalla IFK UA 2-6
2009-08-07 Herr A Div IV Smögens IF SIF 3-1
2009-08-01 Herr A Träning Halvorstorp IS HIS 3-2
2009-07-25 Herr A Träning Dalen/Krokslätts FF D/KFF 1-1
2009-06-23 Herr A Div IV Vallens IF VIF 1-4
2009-06-05 Herr A Div IV Lysekils FF LFF 3-2
2009-05-15 Herr A Div IV IFK Strömstad IFKStd 2-3
2009-05-01 Herr A Div IV Håfreströms IF HIF 4-1
2009-04-19 Herr A Div IV Eds FF EFF 0-4
2008-10-04 Herr A Div IV Ödeborgs IF ÖIF 7-0
2008-09-14 Herr A Div IV IFK Uddevalla IFK UA 2-3
2008-08-30 Herr A Div IV Lysekils FF LFF 7-2
2008-08-22 Herr A Div IV IFK Strömstad IFKStd 2-2
2008-08-13 Herr A Div IV Henåns IF HIF 2-0
2008-08-02 Herr A Träning Rakkestad IF, Norge RIF 4-1
2008-07-26 Herr A Träning IF Heimer IFH 1-4
2008-06-23 Herr A Div IV Hogstorps IF HIF 2-2
2008-05-30 Herr A Div IV Grundsunds IF GIF 4-0
2008-05-16 Herr A Div IV Dals Långed IK DLIK 1-0
2008-05-02 Herr A Div IV Kungshamns IF KIF 1-3
2008-04-19 Herr A Div IV Myckleby IK MIK 1-2
2007-09-22 Herr A Div IV Hogstorps IF HIF 2-0
2007-09-08 Herr A Div IV Eds FF EFF 1-1
2007-08-25 Herr A Div IV Vallens IF VIF 1-2
2007-08-17 Herr A Div IV IFK Åmål IFKÅ 0-1
2007-08-03 Herr A Div IV IF Viken IFV 2-3
2007-06-19 Herr A Div IV Myckleby IK MIK 2-0
2007-06-06 Herr A Div IV Ödeborgs IF ÖIF 4-2
2007-05-25 Herr A Div IV IFK Lane IFKL 4-2
2007-05-16 Herr A Div IV IFK Strömstad IFKStd 0-0
2007-05-05 Herr A Div IV IFK Uddevalla IFK UA 1-1
2007-04-22 Herr A Div IV Lysekils FF LFF 0-0
2006-09-30 Herr A Div III Sävedalens IF SIF 4-5
2006-09-16 Herr A Div III IK Kongahälla IKK 2-5
2006-09-02 Herr A Div III Slottskogen/Godhem IF S/G IF 2-5
2006-08-19 Herr A Div III Ahlafors IF AIF 0-5
2006-08-09 Herr A Div III Melleruds IF MIF 2-4
2006-07-28 Herr A Div III Ytterby IS YIS 0-2
2006-06-16 Herr A Div III Vallens IF VIF 3-2
2006-06-02 Herr A Div III Åsebro IF ÅIF 2-5
2006-05-19 Herr A Div III Kungshamns IF KIF 2-3
2006-05-06 Herr A Div III IF Väster IFV 1-3
2006-04-22 Herr A Div III KF Velebit KFV 0-1
2005-10-01 Herr A Div III IK Kongahälla IKK 2-2
2005-09-24 Herr A Div III Lundens ÖBK LÖBK 1-1
2005-09-17 Herr A Div III Slottskogen/Godhem IF S/G IF 1-1
2005-09-03 Herr A Div III IFK Trollhättan IFK THN 4-1
2005-08-19 Herr A Div III Ytterby IS YIS 1-3
2005-08-10 Herr A Div III Inlands IF IIF 4-1
2005-06-26 Herr A Div III Lundby IF LIF 0-4
2005-06-18 Herr A Div III KF Velebit KFV 1-1
2005-06-04 Herr A Div III Finlandia/Pallo AIF F/P AIF 0-4
2005-05-21 Herr A Div III Lärje-Angereds IF L-A IF 1-1
2005-05-05 Herr A Div III Åsebro IF ÅIF 0-1
2005-04-23 Herr A Div III Lundens ÖBK LÖBK 2-1
2004-10-02 Herr A Div IV Hogstorps IF HIF 5-0
2004-09-18 Herr A Div IV IFK Åmål IFKÅ 2-0
2004-09-04 Herr A Div IV Kungshamns IF KIF 4-3
2004-08-20 Herr A Div IV Ödeborg/Stigen Ö/S 2-3
2004-08-11 Herr A Div IV IFK Uddevalla IFK UA 2-0
2004-07-03 Herr A Div IV Rosseröds IK RIK 0-0
2004-06-19 Herr A Div IV Stenshults IF SIF 4-2
2004-06-04 Herr A Div IV Vallens IF VIF 3-1
2004-05-22 Herr A Div IV Bovallstrand BIF 3-1
2004-05-12 Herr A Div IV Lysekils FF LFF 4-2
2004-05-02 Herr A Div IV IF Viken IFV 3-1
2003-10-04 Herr A Div IV Ödeborg/Stigen Ö/S 4-1
2003-09-20 Herr A Div IV Henåns IF HIF 0-2
2003-09-06 Herr A Div IV Stenshults IF SIF 3-3
2003-08-24 Herr A Div IV Kungshamns IF KIF 3-2
2003-08-15 Herr A Div IV Eds FF EFF 4-2
2003-06-18 Herr A Div IV Stenungsunds IF SIF 0-4
2003-06-13 Herr A Div IV Rosseröds IK RIK 0-1
2003-05-30 Herr A Div IV IFK Åmål IFKÅ 1-1
2003-05-20 Herr A Div IV Bengtsfors IF BIF 3-2
2003-05-09 Herr A Div IV Lysekils FF LFF 1-3
2003-05-04 Herr A Div IV IFK Strömstad IFKStd 2-1
2002-09-21 Herr A Div III IK Kongahälla IKK 1-1
2002-09-08 Herr A Div III Rosseröds IK RIK 1-4
2002-08-24 Herr A Div III KF Velebit KFV 0-8
2002-08-18 Herr A Div III IF Väster IFV 3-3
2002-08-10 Herr A Div III IFK Fjärås IFKF 1-4
2002-07-30 Herr A Div III Vallens IF VIF 1-5
2002-07-25 Herr A Träning Sarpsborg FK, Norge SFK 0-2
2002-06-20 Herr A Div III IK Oddevold IKO 1-3
2002-06-10 Herr A Div III Melleruds IF MIF 1-1
2002-05-17 Herr A Div III Kållereds SK KSK 0-4
2002-05-03 Herr A Div III Åsebro IF ÅIF 0-1
2002-04-20 Herr A Div III Marieholm BoIK MBoIK 0-2
2001-09-22 Herr A Div III Floda BoIF Floda 2-1
2001-09-08 Herr A Div III IF Väster IFV 1-1
2001-08-25 Herr A Div III Rosseröds IK RIK 4-3
2001-08-14 Herr A Div III BK Slätta Damm BKSD 2-0
2001-08-03 Herr A Div III Lundens ÖBK LÖBK 2-4
2001-07-28 Herr A Div III Skogens IF SIF 2-2
2001-06-14 Herr A Div III Vallens IF VIF 0-0
2001-06-02 Herr A Div III Lerums IS LIS 1-1
2001-05-19 Herr A Div III Stenungsunds IF SIF 2-0
2001-05-15 Herr A Div III IK Oddevold IKO 0-1
2001-05-05 Herr A Div III Lundby IF LIF 1-0
2000-09-30 Herr A Div III IFK Uddevalla IFK UA 4-2
2000-09-16 Herr A Div III Skogens IF SIF 2-1
2000-09-02 Herr A Div III IF Väster IFV 1-1
2000-08-21 Herr A Div III IK Oddevold IKO 3-4
2000-08-11 Herr A Div III Askims IK AIK 2-1
2000-06-21 Herr A Div III Lundens ÖBK LÖBK 1-3
2000-06-09 Herr A Div III Lysekils FF LFF 0-2
2000-05-27 Herr A Div III IFK Fjärås IFKF 2-0
2000-05-12 Herr A Div III Skärhamns IK SIK 1-3

Grebbestads IF gratulerar...
Muluken Kinaw Dinessa fyller 25 år!
Hipp hipp hurra!
Det där med att Grebbestad kunde haft fler poäng, ja så resonerar nog dom andra lagens supportrar också om sina lag. Tex så tycker nog Herrestad att dom skulle stängt igen mot oss. Så jag tr... Läs hela inlägget
 
Benny Guldfot 2024-06-29 20:01 Till Forumet
Senaste matcherna

Herrsenior A Div II Norra Götaland
2024-06-28 19:30

Kommande matcher

Herrsenior A Distriktsmästerskap
2024-07-24 18:30

IK Oddevold


Huvudpartners 2024


Stjärnpartners 2024


Ungdomssektionens
Guldpartners 2024


Se alla som stödjer GIF

Bli GIF-partner!