Jonatan Hårenberg

Jonte
33 år
Fysioterapeut
GoIF Ling
2017

- Hösten 2013. Flyttar till Grebbestad då han fått jobb i Strömstad. Kontaktar Grebbestads IF om spel.

- 140205 gör sin första match för Grebbestad mot norska Östiden i en träningmatch. Skriver på för Grebbestads IF.

- 151201 Efter två säsonger i Grebbestads tröja lämnar Jonatan Grebbestad för spel i div 1 och IK Oddevold

-161115 Klart att Jonte återvänder till GIF. Nu i roller som tränare och spelare.

- 17-11-06 Förlänger över 2018 med Grebbestad som spelare och tränare

- 18-12-12 Förlänger över 2019 med Grebbestad. Nu enbart som spelare

Efter säsongen 2019 meddelar Jonte att familjen flyttar till Göteborg så det blir knappast spel i GIF 2020.

2017 Grebbestads IFs Bästa spelare A-laget
Vinnaren har varit en starkt bidragande faktor till lagets förmåga att förhindra mål. Med sin kommunikation och reaktionsförmåga har han haft stor del i att seriesegern säkrades
2014 Grebbestads IFs Mattssons Pris
Årets pristagare är en väldigt trevlig och träningsvillig kille som ibland håller i träningar med hela laget eller enskilda spelare. Han är genom sin utbildning välbekant med kroppens anatomi och förbereder sig minutiöst inför match och arbetar hårt för att resten av laget skall göra likadant. När det gäller uppträdande och föredöme på och utanför planen är han rena "svärmorsdrömmen". Vi kan inte rapportera hur han är på dansgolvet,

190209 Träning Stenungsunds IF (h) 1-5 Mv
190215 Träning Munkedals IF (h) 3-0 Avb Mv
190223 Träning IK Gauthiod (b) 3-0 Mv
190302 Träning IK Oddevold (h) 0-0 Mv
190306 Träning IFK Uddevalla (b) 1-2 Avb Mv
190330 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 1-2 Mv
190406 Div II IK Gauthiod (b) 2-2 Mv
190413 Div II Örebro Syrianska IF (h) 1-3 Mv
190419 Div II IFK Uddevalla (h) 3-1 Mv
190427 Div II Torslanda IK (b) 3-1 Mv
190501 Div II IFK Tidaholm (h) 2-1 Mv
190511 Div II Sävedalens IF (b) 3-2 Mv
190517 Div II Vänersborgs FK (h) 1-2 Mv
190521 DM Kungshamns IF (b) 8-1 Mv
190525 Div II IFK Åmål (b) 0-1 Mv
190530 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-4 Mv
190602 Div II Lidköpings FK (b) 1-1 Mv
190608 Div II Stenungsunds IF (h) 2-1 Mv
190615 Div II Vårgårda IK (b) 3-2 Mv
190620 Div II Vänersborgs IF (h) 0-0 Mv
190625 Sv. Cupen FC Trollhättan (h) 0-4 Mv
190629 Div II Örebro Syrianska IF (b) 3-0 Mv
190705 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Mv
190730 DM Ljungskile SK (h) 0-1 Mv
190805 Div II IFK Uddevalla (b) 5-3 Mv
190810 Div II Torslanda IK (h) 6-1 Mv
190817 Div II IFK Tidaholm (b) 3-1 Mv
190824 Div II Sävedalens IF (h) 2-0 Mv
190831 Div II Vänersborgs FK (b) 0-4 Mv
190907 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Mv
190914 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Mv
190921 Div II Nordvärmlands FF (b) 2-5 Mv
190928 Div II Vänersborgs IF (b) 3-1 Mv
191005 Div II Vårgårda IK (h) 4-0 Mv
191013 Div II Stenungsunds IF (b) 0-3 Avb Mv
191019 Div I-kval BK Olympic (h) 1-1 Mv
191026 Div I-kval IFK Berga (b) 0-2 Mv
180203 Träning IK Gauthiod (h) 3-2 Mv
180210 Träning IFK Uddevalla (h) 2-1 Mv
180217 Träning FC Trollhättan (b) 2-2 Mv
180306 Träning Örgryte IS (b) 1-3 Mv
180310 Träning Torslanda IK (b) 2-1 Avb Mv
180317 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 1-1 Avb
180330 Träning Ljungskile SK (h) 0-0 Mv
180407 Div I Oskarshamns AIK (h) 1-2 Mv
180414 Div I Torns IF (b) 1-2 Mv
180421 Div I FK Karlskrona (h) 0-2 Mv
180428 Div I Lunds BK (b) 2-2 Mv
180506 Div I Ängelholms FF (h) 2-1 Mv
180510 Div I Utsiktens BK (b) 0-3 Mv
180518 Div I Tvååkers IF (h) 0-1 Mv
180523 DM Henåns IF (b) 4-0 Avb Mv
180527 Div I Mjällby AIF (b) 2-3 Mv
180602 Div I Skövde AIK (h) 1-2 Mv
180606 Div I IK Oddevold (b) 1-1 Mv
180609 Div I Åtvidabergs FF (h) 3-1 Mv
180617 Div I Ljungskile SK (b) 0-2 Mv
180624 Div I Kristianstad FC (h) 3-1 Mv
180630 Div I Husqvarna FF (h) 1-2 Mv
180706 Div I Eskilsminne IF (b) 2-1 Mv
180713 Div I IK Oddevold (h) 1-1 Mv
180719 Div I Åtvidabergs FF (b) 1-3 Mv
180814 DM Stenungsunds IF (b) 1-0 Mv
180818 Div I Lunds BK (h) 2-1 Mv
180826 Div I Ängelholms FF (b) 1-2 Mv
180901 Div I Eskilsminne IF (h) 2-2 Mv
180908 Div I Kristianstad FC (b) 2-2 Mv
180911 DM IFK Uddevalla (b) 2-1 Mv
180915 Div I Ljungskile SK (h) 1-2 Mv
180923 Div I FK Karlskrona (b) 1-1 Mv
180929 Div I Skövde AIK (b) 0-3 Mv
181006 Div I Torns IF (h) 2-2 Mv
181013 Div I Tvååkers IF (b) 1-2 Mv
181020 Div I Oskarshamns AIK (b) 2-2 Mv
181027 Div I Mjällby AIF (h) 3-2 Mv
181103 Div I Utsiktens BK (h) 4-1 Mv
181110 Div I Husqvarna FF (b) 3-2 Mv
170222 DM Hamburgsunds IF (h) 9-0 Avb Mv
170225 Träning Kråkeröy IL, Norge (b) 1-1 Mv
170304 Träning Östsiden IL, Norge (b) 1-3 Mv
170311 Träning Trollhättans BOIS (h) 3-0 Mv 46:e
170315 Träning IK Svane (h) 3-1 Mv
170325 Träning Spånga IS FK (b) 2-2 Mv
170331 Träning Torslanda IK (b) 2-0 Mv
170408 Div II Karlstad BK (h) 1-1 Mv
170414 Div II Vänersborgs FK (b) 0-0 Mv
170422 Div II Nordvärmlands FF (h) 2-0 Mv
170501 Div II FC Trollhättan (b) 5-0 Mv
170505 Div II IFK Uddevalla (h) 1-0 Mv
170509 DM Kungshamns IF (h) 1-0 Avb Mv
170513 Div II Vårgårda IK (b) 3-1 Mv
170520 Div II FBK Karlstad (b) 1-0 Mv
170524 Div II Vänersborgs IF (h) 3-1 Mv
170528 Div II Lerums IS (b) 1-2 Mv
170602 Div II Lidköpings FK (h) 4-1 Mv
170610 Div II Skoftebyns IF (b) 1-0 Mv
170616 Div II Stenungsunds IF (h) 2-0 Mv
170626 Div II IK Gauthiod (b) 1-0 Mv
170701 Div II Vänersborgs FK (h) 1-0 Mv
170722 Träning IK Kongahälla (h) 11-0 Avb Mv
170724 DM IFK Uddevalla (b) 2-4 Mv
170729 Div II Karlstad BK (b) 0-0 Mv
170805 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Mv
170812 Div II FC Trollhättan (h) 3-2 Mv
170818 Div II IFK Uddevalla (b) 3-1 Mv
170826 Div II Vårgårda IK (h) 3-0 Mv
170902 Div II FBK Karlstad (h) 7-1 Mv
170908 Div II Vänersborgs IF (b) 1-2 Mv
170916 Div II Lidköpings FK (b) 3-1 Mv
170923 Div II Lerums IS (h) 1-0 Mv
170930 Div II IK Gauthiod (h) 3-4 Mv
171007 Div II Stenungsunds IF (b) 0-0 Mv
171015 Div II Skoftebyns IF (h) 1-0 Mv
150214 Träning Selbak TIF (b) 3-1 Mv
150224 Träning IK Svane (b) 6-1 Mv
150309 Träning IK Oddevold (b) 1-3 Mv
150316 DM Skärhamns IK (b) 4-0 Mv 46:e
150403 Träning Melleruds IF (h) 2-0 Avb 46:e
150411 Div II Lidköpings FK (h) 1-1 Mv
150418 Div II Rynninge IK (b) 6-2 Mv
150424 Div II Karlstad BK (h) 0-0 Mv
150501 Div II Nordvärmlands FF (b) 3-3 Avb Mv 83:e
150505 DM Herrestad AIF (b) 1-0 Mv
150509 Div II Karlslunds IF HFK (h) 2-1 Mv
150513 Div II IFK Skövde FK (b) 3-1 Mv
150516 Div II Tibro AIK FK (h) 2-1 Mv
150524 Div II FC Trollhättan (b) 0-2 Mv
150528 Div II Vänersborgs FK (h) 2-0 Mv
150603 Div II Stenungsunds IF (b) 2-0 Mv
150608 Div II IK Gauthiod (b) 0-1 Mv
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Mv
150618 Div II Skövde AIK (b) 2-5 Mv
150627 Div II Rynninge IK (h) 3-1 Mv
150701 Div II Lidköpings FK (b) 2-3 Mv
150724 Träning Gunnilse IS (h) 3-1 Mv
150801 Div II Karlstad BK (b) 2-3 Mv
150803 Träning IFK Strömstad (b) 6-1 Mv
150808 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-0 Mv
150815 Div II Karlslunds IF HFK (b) 3-2 Mv
150819 DM IK Oddevold (h) 4-0 Mv
150822 Div II IFK Skövde FK (h) 3-1 Mv
150901 DM IFK Uddevalla (h) 2-0 Mv
150912 Div II Stenungsunds IF (h) 3-2 Mv
150919 Div II Vänersborgs FK (b) 0-1 Mv
150926 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Mv
151003 Div II IFK Uddevalla (b) 1-0 Mv
151010 Div II IK Gauthiod (h) 3-2 Mv
140205 Träning Östsiden IL, Norge (h) 2-2 Avb Mv 46:e
140218 Träning Kungshamns IF (h) 6-1 Mv
140301 Träning Stångenäs AIS (h) 4-0 Mv
140309 DM Groheds IF (h) 5-0 Mv
140322 Träning IK Oddevold (b) 0-2 Mv 46:e
140323 DM Rönnängs FF (b) 13-1 Mv
140405 Träning IFK Uddevalla (b) 1-4 Avb Mv 46:e
140412 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Avb Mv
140418 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (h) 0-1 Avb Mv
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Avb Mv
140501 Div II Lärje-Angereds IF (h) 3-1 Avb Mv
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Avb Mv
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Mv
140510 Div II IFK Ölme (b) 1-0 Avb Mv
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Avb Mv
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Avb Mv
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Avb Mv
140601 Div II Tibro AIK FK (b) 3-5 Avb Mv
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Avb Mv
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Avb Mv
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Avb Mv
140628 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (b) 0-1 Avb Mv
140729 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Avb Mv
140802 Div II Lerums IS (h) 2-2 Avb Mv
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Avb Mv
140812 Div II Lärje-Angereds IF (b) 2-1 Avb Mv
140815 Div II Stenungsunds IF (b) 0-1 Avb Mv
140823 Div II IFK Ölme (h) 2-3 Avb Mv
140829 Div II Ytterby IS (b) 1-5 Avb Mv
140906 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Mv
140927 Div II IFK Åmål (b) 3-1 Mv
141004 Div II Nordvärmlands FF (h) 3-4 Avb Mv
141011 Div II Torslanda IK (b) 2-0 Mv

20141002080
201525024010
201726026000
201830030000
201925025000
Totalt1160107090

Jonte – Sista matchen?
Jonathan Hårenberg förlänger
Dom tog oss till 1:an och leder oss i 1:an
Jonatan Hårenberg tillbaka i Grebbestads IF
Meriterat tränarnamn tar över i Grebbestad.
Jonatan Hårenberg lämnar för Oddevold
Granit och Jonatan klara för 2015
Jonatan Hårenberg, ny målvakt i Grebbestad



Berga-Grebbestad 2-0

Berga-Grebbestad 2-0

Berga-Grebbestad 2-0

Berga-Grebbestad 2-0





Slut Oddevold - Karlstad 2-2 !

Distriktsmästerskap
2020-09-15 19:00

STENUNGSUNDS IF
1-2

Sparvallen konstgräs, Tanumshede
Div II Norra Götaland
Idag 19:00
VÄNERSBORGS FK (b)
Vänersvallen, Vänersborg

Till liverapporteringen


 
HIF-GIF 2 div 7
Herrestads AIF lag 3 (b)
Idag 19:00
Undavallen

HIF-GIF div. 6
Fjällbacka IK (b)
Imorgon 13:00
Fjällbacka IP

P04/05
Melleruds IF (b)
I övermorgon 12:00
Rådavallen

P04/05
IFK Uddevalla (b)
2020-09-23 18:00
Rimnersvallen konstgräs

P06
IFK Strömstad (b)
Om ungefär två timmar
Strömsvallen

P06
IFK Uddevalla Blå (b)
I övermorgon 16:00
Kamratgården

F04-06
Åsebro IF/Brålanda IF (h)
Imorgon 14:00
Siljevi