Martin Kallin

Lanke
44 år
Butiksansvarig
Tanums IF
1995

Tillhör den exklusiva skaran av spelare som spelat mer än 400 matcher i GIF. Från 1995-2018 spelade Martin 414 matcher.
Tränare Andralaget 2018.
Efter en lång och suverän karriär i Grebbestad väljer Martin efter säsongen 2012 att sluta. Men det har han i och för sig hotat med de sista 5 åren...
Och mycket riktigt, 2013 var Martin på banan vid 10 tillfällen, under 2014 på 1 match och ett inhopp 2018.
"Slutsiffran" blir alltså 414 matcher i GIF, respekt för det !

2006 Grebbestads IFs Bästa spelare A-laget
Vinnaren har under året varit lagets stabilaste spelare, och haft den absolut högsta lägstanivån i truppen. Han är alltid lojal, både mot spelare, ledare och föreningen. Dessutom är han med sin 100% iga inställning till både träning och match ett föredöme för våra unga spelare.
2005 Grebbestads IFs Mattssons Pris
Han har alla de egenskaper som fordras för att bli en bra fotbollsspelare och vinnare av utmärkelsen MATTSSONPRISET. Han ställer alltid upp ,gör alltid sitt bästa ,tränar så ofta han kan och är en klasspelare och lagspelare av rang. För en tränare är han guld värd så och för GREBBESTADS IF

130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Hb 76:e
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Hb 46:e
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Hb
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Avb 58:e
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Avb
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Avb
130727 Träning Gunnilse IS (h) 3-2 Avb 46:e
120225 Träning IK Oddevold Junior (b) 4-0 Mb
120310 Träning Hogstorps IF (b) 5-0 Mb
120324 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Mb
120405 Träning Lysekils FF (b) 8-0 Mb
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Mb
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Mb
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Mb
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Mb
120516 Div IV Högsäters GF (b) 8-0 Mb
120526 Div IV Skärhamns IK (h) 0-1 Mb
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Mb
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Mb
120616 Div IV Stångenäs AIS (b) 0-0 Mb
120620 Div IV Åsebro IF (h) 4-1 Mb
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Mb
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Mb
120728 Träning Alingsås IF (h) 1-3 Mb
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Mb
120810 Div IV Åsebro IF (b) 5-2 Mb
120815 Div IV Stångenäs AIS (h) 2-0 Mb
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Mb
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Mb
120901 Div IV Skärhamns IK (b) 8-0 Mb 1 assist
120908 Div IV Högsäters GF (h) 10-1 Mb
120915 Div IV Eds FF (b) 2-0 Mb
120922 Div IV Uddevalla IS (h) 2-2 Mb
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Mb
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Mb
110528 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-4 Cmf
110601 Div IV IFK Strömstad (h) 3-1 Cmf 1 assist
110610 Div IV Stigens IF (b) 3-2 Cmf 1 assist
110618 Div IV Åsebro IF (h) 2-3 Cmf
110622 Div IV Kungshamns IF (b) 5-1 Cmf 1 mål
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Mb
110730 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 3-5 Cmf 1 assist
110808 Div IV Åsebro IF (b) 4-2 Mb
110813 Div IV Stigens IF (h) 4-0 Cmf
110817 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Cmf
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Cmf 1 mål
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Cmf
110902 Div IV IFK Lane (b) 3-2 Cmf 68:e
110910 Div IV IF Viken (h) 2-3 Cmf
110918 Div IV Stångenäs AIS (b) 2-2 Cmf
110924 Div IV Eds FF (h) 0-0 Mb
100227 Träning IFK Uddevalla P-93 (b) 3-2 Mb
100313 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 2-1 Mb
100320 Träning Stångenäs AIS (b) 3-1 Mb
100327 Träning Svarteborg FK (b) 3-2 Cmf
100402 Träning Herrestad AIF (b) 1-3 Mb
100416 Div IV Ödsmåls IK (h) 6-1 Mb
100423 Div IV Eds FF (b) 0-1 Mb
100501 Div IV Stigens IF (h) 4-1 Mb
100508 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Mb
100513 Div IV Kungshamns IF (h) 0-1 Mb
100521 Div IV Myckleby IK (b) 4-3 Mb
100528 Div IV IFK Åmål (b) 1-6 Mb
100604 Div IV Lysekils FF (h) 3-2 Mb
100606 Träning IFK Göteborg (h) 0-4 Avb 46:e
100609 Div IV Stenungsunds IF (b) 0-0 Mb
100615 Div IV Henåns IF (h) 2-2 Mb
100619 Div IV Vallens IF (b) 1-1 Mb 1 assist
100628 Div IV Ödsmåls IK (b) 5-0 Mb
100701 Div IV Eds FF (h) 2-1 Mb
100727 Träning Stryn TIL, Norge (h) 6-5 Avb 46:e
100731 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 1-6 Mb
100804 Div IV Stigens IF (b) 0-1 Mb
100807 Div IV IFK Strömstad (h) 0-1 Mb
100814 Div IV Kungshamns IF (b) 0-3 Mb
100821 Div IV Myckleby IK (h) 7-1 Mb
100828 Div IV IFK Åmål (h) 1-6 Mb
100904 Div IV Lysekils FF (b) 7-2 Mb
100919 Div IV Henåns IF (b) 4-2 Mb
100925 Div IV Vallens IF (h) 0-2 Mb
090228 Träning Berg IL, Norge (b) 2-3 Mb
090307 Träning Gresvik IF, Norge (b) 2-1 Mb 1 assist
090321 Träning Uddevalla IS (b) 1-1 Mb
090419 Div IV Eds FF (h) 0-4 Hb
090425 Div IV Smögens IF (b) 4-2 Mb
090501 Div IV Håfreströms IF (h) 4-1 Mb
090508 Div IV IFK Uddevalla (b) 2-2 Mb
090515 Div IV IFK Strömstad (h) 2-3 Mb
090520 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-2 Mb
090529 Div IV Henåns IF (b) 0-2 Mb
090605 Div IV Lysekils FF (h) 3-2 Mb
090612 Div IV IFK Åmål (b) 2-4 Mb
090623 Div IV Vallens IF (h) 1-4 Mb
090627 Div IV Hogstorps IF (b) 3-6 Mb
090701 Div IV Eds FF (b) 1-2 Mb
090725 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 1-1 Mb
090801 Träning Halvorstorp IS (h) 3-2 Mb
090807 Div IV Smögens IF (h) 3-1 Mb
090812 Div IV Håfreströms IF (b) 3-2 Mb
090815 Div IV IFK Uddevalla (h) 2-6 Mb
090821 Div IV IFK Strömstad (b) 1-4 Mb
090905 Div IV Henåns IF (h) 3-1 Mb
090912 Div IV Lysekils FF (b) 2-3 Mb
090920 Div IV IFK Åmål (h) 3-2 Mb
090926 Div IV Vallens IF (b) 2-2 Mb
091004 Div IV Hogstorps IF (h) 3-1 Mb
080301 Träning Hamburgsunds IF (h) 2-0 Mb
080308 Träning Smögens IF (h) 1-5 Mb
080315 Träning Stångenäs AIS (h) 3-7 Mb 1 mål
080329 Träning Svarteborg FK (b) 5-3 Mb
080409 Träning Kungshamns IF (h) 1-3 Mb
080412 Träning Karlstad BK (h) 0-1 Mb
080419 Div IV Myckleby IK (h) 1-2 Mb
080427 Div IV Henåns IF (b) 3-1 Mb
080502 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Mb
080509 Div IV IFK Strömstad (b) 2-1 Mb
080516 Div IV Dals Långed IK (h) 1-0 Mb 1 mål
080524 Div IV Lysekils FF (b) 1-1 Mb
080530 Div IV Grundsunds IF (h) 4-0 Mb
080608 Div IV IFK Uddevalla (b) 1-1 Mb
080614 Div IV Eds FF (b) 1-3 Mb
080623 Div IV Hogstorps IF (h) 2-2 Mb
080627 Div IV Ödeborgs IF (b) 1-1 Mb
080703 Div IV Myckleby IK (b) 2-5 Mb
080726 Träning IF Heimer (h) 1-4 Mb
080802 Träning Rakkestad IF, Norge (h) 4-1 Mb
080813 Div IV Henåns IF (h) 2-0 Mb
080822 Div IV IFK Strömstad (h) 2-2 Mb
080827 Div IV Dals Långed IK (b) 3-2 Mb 1 assist
080911 Div IV Grundsunds IF (b) 5-2 Mb 1 assist
080914 Div IV IFK Uddevalla (h) 2-3 Mb
080920 Div IV Eds FF (h) 1-1 Mb
080928 Div IV Hogstorps IF (b) 1-5 Mb
081004 Div IV Ödeborgs IF (h) 7-0 Mb
070224 Träning Tanums IF (b) 5-4 Hb 1 assist 85:e
070310 Träning IFK Strömstad (h) 0-5 Mb
070315 DM Munkedals IF (h) 0-7 Hb
070317 Träning IFK Uddevalla (b) 1-1 Mb
070422 Div IV Lysekils FF (h) 0-0 Mb
070428 Div IV IF Viken (b) 1-1 Mb
070505 Div IV IFK Uddevalla (h) 1-1 Mb
070511 Div IV IFK Åmål (b) 1-1 Mb
070516 Div IV IFK Strömstad (h) 0-0 Mb
070519 Div IV Vallens IF (b) 6-2 Mb
070525 Div IV IFK Lane (h) 4-2 Mb
070601 Div IV Eds FF (b) 2-3 Mb
070606 Div IV Ödeborgs IF (h) 4-2 Mb 1 assist
070611 Div IV Hogstorps IF (b) 0-0 Mb
070619 Div IV Myckleby IK (h) 2-0 Mb 1 mål
070627 Div IV Lysekils FF (b) 2-2 Mb 1 assist
070722 Träning Tanums IF (b) 6-1 Mb 1 mål
070728 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 0-3 Mb 66:e
070803 Div IV IF Viken (h) 2-3 Mb 1 assist
070811 Div IV IFK Uddevalla (b) 2-2 Mb 1 mål 1 assist
070817 Div IV IFK Åmål (h) 0-1 Mb
070822 Div IV IFK Strömstad (b) 1-2 Mb
070825 Div IV Vallens IF (h) 1-2 Mb
070908 Div IV Eds FF (h) 1-1 Mb
070916 Div IV Ödeborgs IF (b) 0-2 Mb
070922 Div IV Hogstorps IF (h) 2-0 Cmf
070930 Div IV Myckleby IK (b) 2-2 Cmf 1 assist
060225 Träning Henåns IF (h) 5-1 Mb 1 assist
060304 Träning Tanums IF (h) 5-2 Hb 1 assist
060311 Träning Lysekils FF (b) 3-5 Mb
060318 Träning IFK Uddevalla (b) 1-1 Mb 82:e
060325 Träning Stenungsunds IF (b) 0-3 Mb
060401 Träning IL Borgar, Norge (h) 2-4 Mb 83:e
060408 Träning Fässbergs IF (b) 0-7 Hb
060417 Div III Sävedalens IF (b) 3-3 Hb
060422 Div III KF Velebit (h) 0-1 Mb
060429 Div III IK Kongahälla (b) 1-4 Mb 1 mål
060506 Div III IF Väster (h) 1-3 Mb
060513 Div III Slottskogen/Godhem IF (b) 1-2 Mb 1 mål
060519 Div III Kungshamns IF (h) 2-3 Mb 1 assist
060524 Div III Ahlafors IF (b) 1-6 Mb 1 assist
060602 Div III Åsebro IF (h) 2-5 Mb 1 assist
060611 Div III Melleruds IF (b) 1-4 Mb
060616 Div III Vallens IF (h) 3-2 Mb 2 assist
060621 Div III Ytterby IS (b) 1-2 Mb
060728 Div III Ytterby IS (h) 0-2 Mb
060805 Div III Vallens IF (b) 2-0 Mb
060809 Div III Melleruds IF (h) 2-4 Mb 1 mål
060813 Div III Åsebro IF (b) 0-7 Mb
060819 Div III Ahlafors IF (h) 0-5 Libero
060825 Div III Kungshamns IF (b) 0-3 Mb
060902 Div III Slottskogen/Godhem IF (h) 2-5 Mb 1 mål
060909 Div III IF Väster (b) 0-3 Mb
060916 Div III IK Kongahälla (h) 2-5 Mb
060923 Div III KF Velebit (b) 2-1 Mb 1 mål
060930 Div III Sävedalens IF (h) 4-5 Mb 79:e
050416 Div III IK Kongahälla (b) 1-1 Hb
050423 Div III Lundens ÖBK (h) 2-1 Hb
050429 Div III Slottskogen/Godhem IF (b) 0-2 Hb
050505 Div III Åsebro IF (h) 0-1 Hb
050512 Div III IFK Trollhättan (b) 2-1 Hb
050521 Div III Lärje-Angereds IF (h) 1-1 Hb
050527 Div III Ytterby IS (b) 2-2 Hb 1 assist
050604 Div III Finlandia/Pallo AIF (h) 0-4 Hb
050608 Div III Inlands IF (b) 4-2 Hb
050618 Div III KF Velebit (h) 1-1 Hb
050626 Div III Lundby IF (h) 0-4 Hb
050730 Div III Lundby IF (b) 0-2 Mb
050806 Div III KF Velebit (b) 1-3 Mb
050810 Div III Inlands IF (h) 4-1 Mb
050813 Div III Finlandia/Pallo AIF (b) 0-0 Mb
050819 Div III Ytterby IS (h) 1-3 Mb 1 mål
050827 Div III Lärje-Angereds IF (b) 1-2 Mb
050903 Div III IFK Trollhättan (h) 4-1 Mb
050910 Div III Åsebro IF (b) 2-2 Mb
050917 Div III Slottskogen/Godhem IF (h) 1-1 Mb
050924 Div III Lundens ÖBK (b) 1-1 Mb
051001 Div III IK Kongahälla (h) 2-2 Mb
030215 Träning Hunnebostrands GoIF (h) 3-1 Cmf 1 assist
030222 Träning Idds FK (h) 1-1 Ocmf
030302 Träning Selbak TIF (b) 1-1 Cmf
030308 Träning Bovallstrand (h) 1-2 Cmf 1 mål
030322 Träning Hamburgsunds IF (h) 0-1 Mb
030421 Div IV Ödeborg/Stigen (b) 2-3 Libero
030502 Div IV Henåns IF (b) 3-0 Hb
030504 Div IV IFK Strömstad (h) 2-1 Hb 1 mål
020216 Träning Hunnebostrands GoIF (h) 2-3 Hb
020309 Träning Lysekils FF (h) 2-4 Mb 2 assist
020316 Träning Ödeborg/Stigen (h) 3-0 Hb 1 assist
020329 Träning Kungshamns IF (b) 1-3 Hb
020409 Träning IFK Strömstad (b) 1-1 Hb
020413 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 0-2 Hb 46:e
020420 Div III Marieholm BoIK (h) 0-2 Hb
020428 Div III IK Kongahälla (b) 0-4 Hb
020503 Div III Åsebro IF (h) 0-1 Hb
020509 Div III Rosseröds IK (b) 0-4 Hb
020517 Div III Kållereds SK (h) 0-4 Hb
020524 Div III KF Velebit (b) 1-4 Hb
020530 Div III IF Väster (b) 1-1 Hb
020610 Div III Melleruds IF (h) 1-1 Cmf
020614 Div III IFK Fjärås (b) 0-0 Cmf
020620 Div III IK Oddevold (h) 1-3 Hb
020626 Div III Vallens IF (b) 1-4 Hb
020730 Div III Vallens IF (h) 1-5 Hb 1 mål
020805 Div III IK Oddevold (b) 0-1 Cmf
020814 Div III Melleruds IF (b) 0-8 Cmf
020818 Div III IF Väster (h) 3-3 Cmf 1 mål
020824 Div III KF Velebit (h) 0-8 Cmf 77:e
020830 Div III Kållereds SK (b) 1-2 Cmf 1 mål
020908 Div III Rosseröds IK (h) 1-4 Cmf
020914 Div III Åsebro IF (b) 2-2 Mb 1 assist
020921 Div III IK Kongahälla (h) 1-1 Mb
020928 Div III Marieholm BoIK (b) 0-3 Mb
010908 Div III IF Väster (h) 1-1 Hb
010914 Div III Lundby IF (b) 2-2 Hb 1 mål
010922 Div III Floda BoIF (h) 2-1 Hb
010929 Div III IK Oddevold (b) 1-9 Hb

1994-20021842517123132
200322422400
200420420400
200522122100
200622522500
200722221210
200820120100
200923121021
201021021000
201123215280
201223022010
20131013071
2014100010
2018100010
Totalt4144638042344

Mesta GIF-arna, spelarstatistik
Veckans mål i rörliga bilder
Kallins 1-0 mål



20161113_arsfest20...

Årsfest 2015

2007

1995





Jag håller med Kenneth

Div II Norra Götaland
2019-10-13 14:00

STENUNGSUNDS IF
0-3

SIF-gården Wosabplan konstgräs, Stenungsund
Kval till division I
2019-10-19 14:00
BK OLYMPIC (h)
Sparvallen konstgräs, Tanumshede


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.