Granit Berisha

Capo/GB
26 år
165 cm
65 kg
Sportshopen
IK Svane
2013 (Uddevalla IS)

Spelade för Grebbestad 2011. Gick lite trögt på våren, men under hösten kom han in på innermittfältet och gjorde succé.

Efter säsongen 2011 valde Granit att gå till Uddevalla IS som tagit steget upp i div 4 (samma som Grebbestad under 2012).

Men Granit trivdes utmärkt, för att inte säga mycket bra, i Grebbestad och ville gärna tillbaka. Detta leder till provspel 2012-12-08 mot IFK Uddevalla.

I slutet av 2012 är Granit åter klar för GIF och tar en plats i startelvan, oftast till höger i försvaret, och ibland mittfältet.

2016 Grebbestads IFs Supportrarnas pris
44% av rösterna
2014 Grebbestads IFs Supportrarnas pris
37% av rösterna
2014 Grebbestads IFs Bästa målskytt B-laget
16 mål
2013 Grebbestads IFs Årets personlighet
Årets personlighet 2013 Juryns motivering: Vinnaren är i år en persson som överraskat många ! Han är överallt och ingenstans. Men framförallt oftast på rätt plats i alla fall när det gäller fotboll och kommentarer. En glad liten.... kock och kock Jag säger bara JAJJAMEN!!! Och vinnaren av ”ÅRETS PERSONLIGHET 2013" ÄR Granit Berisha
2013 Grebbestads IFs Morsans Pris

170315 Träning IK Svane (h) 3-1 Cmf
170325 Träning Spånga IS FK (b) 2-2 Cmf 1 mål
170331 Träning Torslanda IK (b) 2-0 Cmf
170408 Div II Karlstad BK (h) 1-1 Cmf
170422 Div II Nordvärmlands FF (h) 2-0 Cmf
170501 Div II FC Trollhättan (b) 5-0 Cmf 74:e
170505 Div II IFK Uddevalla (h) 1-0 Cmf 1 mål 85:e
170513 Div II Vårgårda IK (b) 3-1 Avb 58:e
170520 Div II FBK Karlstad (b) 1-0 Cmf 1 mål
170524 Div II Vänersborgs IF (h) 3-1 Cmf 1 mål
170528 Div II Lerums IS (b) 1-2 Cmf
170602 Div II Lidköpings FK (h) 4-1 Cmf 62:e
170610 Div II Skoftebyns IF (b) 1-0 Cmf 1 assist 91:e
170616 Div II Stenungsunds IF (h) 2-0 Cmf 2 assist
170626 Div II IK Gauthiod (b) 1-0 Cmf 91:e
170701 Div II Vänersborgs FK (h) 1-0 Cmf 1 assist 91:e
170812 Div II FC Trollhättan (h) 3-2 Avb 69:e
170818 Div II IFK Uddevalla (b) 3-1 Avb 69:e
170902 Div II FBK Karlstad (h) 7-1 Avb 2 mål 11:e
170908 Div II Vänersborgs IF (b) 1-2 Cmf
170916 Div II Lidköpings FK (b) 3-1 Cmf 1 mål 91:e
170923 Div II Lerums IS (h) 1-0 Cmf 1 mål
170930 Div II IK Gauthiod (h) 3-4 Cmf 1 assist 80:e
171007 Div II Stenungsunds IF (b) 0-0 Cmf
171015 Div II Skoftebyns IF (h) 1-0 Cmf
160224 Träning IK Svane (h) 2-1 Avb 46:e
160307 Träning Stenungsunds IF (b) 2-0 Avb 46:e
160312 Träning Gunnilse IS (b) 4-5 Cmf
160320 DM IK Oddevold (b) 2-0 Cmf 62:e
160325 Träning Sarpsborg FK, Norge (h) 9-1 Cmf 1 mål 1 assist 64:e
160401 Träning Torslanda IK (b) 1-2 Cmf 68:e
160409 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Avb
160416 Div II Gunnilse IS (h) 3-3 Avb 1 mål 1 assist 61:e
160422 Div II Skövde AIK (b) 4-2 Cmf
160429 Div II IK Gauthiod (h) 4-1 Cmf
160508 Div II IFK Kumla (b) 1-4 Cmf
160513 Div II Vänersborgs FK (h) 0-3 Cmf
160518 DM Stångenäs AIS (b) 7-0 Avb 55:e
160521 Div II Kortedala IF (b) 1-1 Avb
160528 Div II Karlstad BK (h) 0-3 Cmf 51:e
160611 Div II Skoftebyns IF (h) 0-2 Hmf
160615 Sv. Cupen Qviding FIF (h) 3-1 Avb 66:e
160618 Div II Örebro Syrianska IF (b) 2-3 Cmf
160623 Div II IFK Uddevalla (h) 1-2 Avb 57:e
160629 Div II Gunnilse IS (b) 2-1 Hb 87:e
160723 Träning Vårgårda IK (h) 3-1 Hb
160803 DM IK Oddevold (h) 1-3 Hb 69:e
83:e
160806 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Hb
160812 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Hb 81:e
160820 Div II Rynninge IK (b) 2-1 Hb 86:e
160824 Sv. Cupen Kalmar FF (h) 0-3 Hb
160903 Div II Vänersborgs FK (b) 4-3 Cmf 88:e
160910 Div II Kortedala IF (h) 4-0 Hb
160917 Div II Stenungsunds IF (h) 4-2 Hb
160924 Div II Karlstad BK (b) 0-6 Hb
161003 Div II IFK Uddevalla (b) 0-4 Hb
161008 Div II Örebro Syrianska IF (h) 5-0 Hb 1 assist 46:e
161015 Div II Skoftebyns IF (b) 2-2 Vb
150221 Träning IL Borgar, Norge (h) 5-3 Hb
150224 Träning IK Svane (b) 6-1 Cmf 1 mål
150305 Träning Kungshamns IF (b) 6-0 Cmf 2 mål
150309 Träning IK Oddevold (b) 1-3 Cmf 1 mål
150314 Träning Gunnilse IS (b) 1-4 Cmf 87:e
150316 DM Skärhamns IK (b) 4-0 Avb 46:e
150323 Träning Österlen FF (b) 4-3 Cmf 1 mål 83:e
150403 Träning Melleruds IF (h) 2-0 Cmf 71:e
150411 Div II Lidköpings FK (h) 1-1 Cmf
150418 Div II Rynninge IK (b) 6-2 Cmf 1 mål 1 assist
150424 Div II Karlstad BK (h) 0-0 Cmf 85:e
150501 Div II Nordvärmlands FF (b) 3-3 Cmf 87:e
150505 DM Herrestad AIF (b) 1-0 Cmf 1 assist
150509 Div II Karlslunds IF HFK (h) 2-1 Cmf
150513 Div II IFK Skövde FK (b) 3-1 Avb 64:e
150516 Div II Tibro AIK FK (h) 2-1 Hmf 55:e
150524 Div II FC Trollhättan (b) 0-2 Avb 82:e
150528 Div II Vänersborgs FK (h) 2-0 Avb 9:e
150608 Div II IK Gauthiod (b) 0-1 Vmf
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Vb
150618 Div II Skövde AIK (b) 2-5 Cmf
150701 Div II Lidköpings FK (b) 2-3 Vb
150724 Träning Gunnilse IS (h) 3-1 Avb 46:e
150801 Div II Karlstad BK (b) 2-3 Cmf 91:e
150803 Träning IFK Strömstad (b) 6-1 Cmf 2 mål 1 assist
150808 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-0 Hb
150815 Div II Karlslunds IF HFK (b) 3-2 Hb 2 assist
150819 DM IK Oddevold (h) 4-0 Cmf 1 assist 86:e
150829 Div II Tibro AIK FK (b) 7-0 Cmf 1 mål
150901 DM IFK Uddevalla (h) 2-0 Cmf 54:e
150905 Div II FC Trollhättan (h) 4-1 Avb 1 mål 66:e
150912 Div II Stenungsunds IF (h) 3-2 Vb
150919 Div II Vänersborgs FK (b) 0-1 Cmf
150926 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Cmf 61:e
151003 Div II IFK Uddevalla (b) 1-0 Cmf 79:e
151010 Div II IK Gauthiod (h) 3-2 Cmf 1 mål 75:e
140205 Träning Östsiden IL, Norge (h) 2-2 Hmf 2 assist
140215 DM IK Svane (h) 5-1 Cmf
140218 Träning Kungshamns IF (h) 6-1 Hb
140223 Träning IFK Göteborg U19 (b) 2-2 Hmf
140226 DM Ödsmåls IK (b) 2-2 Cmf 1 assist
140301 Träning Stångenäs AIS (h) 4-0 Hb
140308 Träning Kråkeröy IL, Norge (h) 2-0 Hb
140315 Träning Gunnilse IS (b) 5-2 Hb
140322 Träning IK Oddevold (b) 0-2 Hb 75:e
140405 Träning IFK Uddevalla (b) 1-4 Hb 1 assist
140412 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Avb 81:e
140418 Div II Carlstad United BK (h) 0-1 Avb 46:e
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Hmf
140501 Div II Lärje-Angereds IF (h) 3-1 Hb
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Hb 85:e
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Hb
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Hb 1 mål 46:e
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Hb 85:e
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Hb
140601 Div II Tibro AIK FK (b) 3-5 Hb 84:e
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Cmf 1 mål
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Hb
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Hb 85:e
140628 Div II Carlstad United BK (b) 0-1 Cmf
140718 Träning Vänersborgs FK (h) 3-1 Hb
140722 Träning IFK Uddevalla U-19 (h) 12-1 Avb 3 assist 33:e
140729 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Hb
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Cmf
140812 Div II Lärje-Angereds IF (b) 2-1 Cmf 1 mål 1 assist
140815 Div II Stenungsunds IF (b) 0-1 Cmf
140823 Div II IFK Ölme (h) 2-3 Hb
140906 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Hb
140913 Div II Tibro AIK FK (h) 1-2 Hb
140920 Div II Karlstad BK (b) 1-3 Hb 1 mål
141004 Div II Nordvärmlands FF (h) 3-4 Hb 1 assist
141011 Div II Torslanda IK (b) 2-0 Hb 1 mål
130216 Träning Ödsmåls IK (h) 4-0 Avb 46:e
83:e
130223 Träning Kungshamns IF (h) 0-0 Cmf 60:e
130319 Träning IFK Uddevalla (h) 3-3 Hb
130326 Träning IFK Åmål (b) 2-1 Hb
130406 Träning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Hb
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Hb
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Hb
130427 Div III Älvsborg FF (h) 0-2 Hb 86:e
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Cmf 1 assist 92:e
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Cmf
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Cmf 1 assist 81:e
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Hb
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Hb 88:e
130601 Div III Västra Frölunda IF (b) 2-1 Hb
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Hb
130615 Div III Vänersborgs IF (h) 1-1 Hb
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Cmf 1 mål
130727 Träning Gunnilse IS (h) 3-2 Cmf
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Hb 1 mål
130809 Div III Vänersborgs IF (b) 3-0 Hb
130814 Div III Stångenäs AIS (h) 0-0 Hb
130817 Div III Västra Frölunda IF (h) 1-1 Hb
130824 Div III Stenungsunds IF (b) 2-1 Hb
130831 Div III Gunnilse IS (h) 2-3 Hb
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Vb 46:e
66:e
90:e
130914 Div III Edet FK (h) 5-2 Hb 1 assist
130921 Div III Älvsborg FF (b) 4-1 Hb 1 mål
130928 Div III Ahlafors IF (h) 3-0 Hb 72:e
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Hb 78:e
131219 Träning IK Oddevold (b) 3-4 Avb 1 mål 52:e
121208 Träning IFK Uddevalla (h) 4-2 Cmf 1 mål
110618 Div IV Åsebro IF (h) 2-3 Avb 65:e
110622 Div IV Kungshamns IF (b) 5-1 Avb 76:e
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Cmf 1 mål 56:e
57:e
64:e
73:e
80:e
110723 Träning GIF A-lag 1992 (h) 7-2 Hmf 1 mål 8:e
16:e
31:e
38:e
55:e
61:e
75:e
81:e
110730 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 3-5 Cmf
110803 Träning Lysekils FF (h) 6-0 Hmf 1 mål
110808 Div IV Åsebro IF (b) 4-2 Hmf 63:e
110813 Div IV Stigens IF (h) 4-0 Avb 64:e
110817 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Vmf 68:e
72:e
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Hmf 34:e
45:e
54:e
77:e
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Hmf 80:e
110902 Div IV IFK Lane (b) 3-2 Cmf 1 assist
110910 Div IV IF Viken (h) 2-3 Cmf 82:e
110918 Div IV Stångenäs AIS (b) 2-2 Cmf 79:e
110924 Div IV Eds FF (h) 0-0 Cmf

201112112100
201324620244
20142820214716
201524423410
201622320122
Totalt1103496121422

Granit Berisha förlänger med GIF
Granit vann SM-guld i Futsal med IFK Uddevalla
Grebbestad förlänger med Matti, Granit och Söder
Jultomten har varit på besök hos Grebbestad och fått Granit Berishas påskrift
Supportrarnas Pris 2015
Granit Berisha uttagen till landslaget i Futsal
Pratstund med Granit Berisha – nyss uttagen till landslagsläger i futsal
Granit Besisha till landslagsläger i futsal
Granit och Jonatan klara för 2015
Ännu en stabil seger och fortsatt serieledning för GIFs Andralag
Jag stannar i Grebbestad, sa Granit
Granit Berisha
Uddevalla IS tog poäng av Grebbestad



Granit Berisha för...

2017 A-laget

2017 A-laget Guld

Grebbestad-Skofteb...





Tack gif för en kanontillställning

Div II Norra Götaland
2017-10-15 15:00

SKOFTEBYNS IF
1-0

Sparvallen konstgräs, Tanumshede
Träningsmatch
2018-02-03 13:00
IK GAUTHIOD (h)
Sparvallen konstgräs, Tanumshede


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.