Granit Berisha

Capo/GB
27 år
165 cm
65 kg
Lagerarbetare Sportshopen
IK Svane
2013 (Uddevalla IS)

Spelade fr Grebbestad 2011. Gick lite trgt p vren, men under hsten kom han in p innermittfltet och gjorde succ.

Efter ssongen 2011 valde Granit att g till Uddevalla IS som tagit steget upp i div 4 (samma som Grebbestad under 2012).

Men Granit trivdes utmrkt, fr att inte sga mycket bra, i Grebbestad och ville grna tillbaka. Detta leder till provspel 2012-12-08 mot IFK Uddevalla.

I slutet av 2012 r Granit ter klar fr GIF och tar en plats i startelvan, oftast till hger i frsvaret, och ibland mittfltet.
Numera r Granit oftast p hgersida mittflt och sliter som en galrslav, grna tillsammans med lillebror Mergim.

2016 Grebbestads IFs Supportrarnas pris
44% av rsterna
2014 Grebbestads IFs Supportrarnas pris
37% av rsterna
2014 Grebbestads IFs Bsta mlskytt B-laget
16 ml
2013 Grebbestads IFs rets personlighet
Årets personlighet 2013 Juryns motivering: Vinnaren är i år en persson som överraskat många ! Han är överallt och ingenstans. Men framförallt oftast på rätt plats i alla fall när det gäller fotboll och kommentarer. En glad liten.... kock och kock Jag säger bara JAJJAMEN!!! Och vinnaren av ”ÅRETS PERSONLIGHET 2013" ÄR Granit Berisha
2013 Grebbestads IFs Morsans Pris

180203 Trning IK Gauthiod (h) 3-2 Avb 46:e
180210 Trning IFK Uddevalla (h) 2-1 Cmf 1 assist 77:e
180330 Trning Ljungskile SK (h) 0-0 Avb 62:e
180407 Div I Oskarshamns AIK (h) 1-2 Avb
180414 Div I Torns IF (b) 1-2 Avb 69:e
180421 Div I FK Karlskrona (h) 0-2 Cmf
180428 Div I Lunds BK (b) 2-2 Cmf
180506 Div I ngelholms FF (h) 2-1 Cf 84:e
180510 Div I Utsiktens BK (b) 0-3 Hb
180518 Div I Tvkers IF (h) 0-1 Cf
180602 Div I Skvde AIK (h) 1-2 Avb 73:e
180606 Div I IK Oddevold (b) 1-1 Cmf 1 ml 90:e
180609 Div I tvidabergs FF (h) 3-1 Cmf 1 ml 87:e
180617 Div I Ljungskile SK (b) 0-2 Cmf
170315 Trning IK Svane (h) 3-1 Cmf
170325 Trning Spnga IS FK (b) 2-2 Cmf 1 ml
170331 Trning Torslanda IK (b) 2-0 Cmf
170408 Div II Karlstad BK (h) 1-1 Cmf
170422 Div II Nordvrmlands FF (h) 2-0 Cmf
170501 Div II FC Trollhttan (b) 5-0 Cmf 74:e
170505 Div II IFK Uddevalla (h) 1-0 Cmf 1 ml 85:e
170513 Div II Vrgrda IK (b) 3-1 Avb 58:e
170520 Div II FBK Karlstad (b) 1-0 Cmf 1 ml
170524 Div II Vnersborgs IF (h) 3-1 Cmf 1 ml
170528 Div II Lerums IS (b) 1-2 Cmf
170602 Div II Lidkpings FK (h) 4-1 Cmf 62:e
170610 Div II Skoftebyns IF (b) 1-0 Cmf 1 assist 91:e
170616 Div II Stenungsunds IF (h) 2-0 Cmf 2 assist
170626 Div II IK Gauthiod (b) 1-0 Cmf 91:e
170701 Div II Vnersborgs FK (h) 1-0 Cmf 1 assist 91:e
170812 Div II FC Trollhttan (h) 3-2 Avb 69:e
170818 Div II IFK Uddevalla (b) 3-1 Avb 69:e
170902 Div II FBK Karlstad (h) 7-1 Avb 2 ml 11:e
170908 Div II Vnersborgs IF (b) 1-2 Cmf
170916 Div II Lidkpings FK (b) 3-1 Cmf 1 ml 91:e
170923 Div II Lerums IS (h) 1-0 Cmf 1 ml
170930 Div II IK Gauthiod (h) 3-4 Cmf 1 assist 80:e
171007 Div II Stenungsunds IF (b) 0-0 Cmf
171015 Div II Skoftebyns IF (h) 1-0 Cmf
160224 Trning IK Svane (h) 2-1 Avb 46:e
160307 Trning Stenungsunds IF (b) 2-0 Avb 46:e
160312 Trning Gunnilse IS (b) 4-5 Cmf
160320 DM IK Oddevold (b) 2-0 Cmf 62:e
160325 Trning Sarpsborg FK, Norge (h) 9-1 Cmf 1 ml 1 assist 64:e
160401 Trning Torslanda IK (b) 1-2 Cmf 68:e
160409 Div II Lidkpings FK (b) 0-1 Avb
160416 Div II Gunnilse IS (h) 3-3 Avb 1 ml 1 assist 61:e
160422 Div II Skvde AIK (b) 4-2 Cmf
160429 Div II IK Gauthiod (h) 4-1 Cmf
160508 Div II IFK Kumla (b) 1-4 Cmf
160513 Div II Vnersborgs FK (h) 0-3 Cmf
160518 DM Stngens AIS (b) 7-0 Avb 55:e
160521 Div II Kortedala IF (b) 1-1 Avb
160528 Div II Karlstad BK (h) 0-3 Cmf 51:e
160611 Div II Skoftebyns IF (h) 0-2 Hmf
160615 Sv. Cupen Qviding FIF (h) 3-1 Avb 66:e
160618 Div II rebro Syrianska IF (b) 2-3 Cmf
160623 Div II IFK Uddevalla (h) 1-2 Avb 57:e
160629 Div II Gunnilse IS (b) 2-1 Hb 87:e
160723 Trning Vrgrda IK (h) 3-1 Hb
160803 DM IK Oddevold (h) 1-3 Hb 69:e
83:e
160806 Div II Skvde AIK (h) 1-0 Hb
160812 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Hb 81:e
160820 Div II Rynninge IK (b) 2-1 Hb 86:e
160824 Sv. Cupen Kalmar FF (h) 0-3 Hb
160903 Div II Vnersborgs FK (b) 4-3 Cmf 88:e
160910 Div II Kortedala IF (h) 4-0 Hb
160917 Div II Stenungsunds IF (h) 4-2 Hb
160924 Div II Karlstad BK (b) 0-6 Hb
161003 Div II IFK Uddevalla (b) 0-4 Hb
161008 Div II rebro Syrianska IF (h) 5-0 Hb 1 assist 46:e
161015 Div II Skoftebyns IF (b) 2-2 Vb
150221 Trning IL Borgar, Norge (h) 5-3 Hb
150224 Trning IK Svane (b) 6-1 Cmf 1 ml
150305 Trning Kungshamns IF (b) 6-0 Cmf 2 ml
150309 Trning IK Oddevold (b) 1-3 Cmf 1 ml
150314 Trning Gunnilse IS (b) 1-4 Cmf 87:e
150316 DM Skrhamns IK (b) 4-0 Avb 46:e
150323 Trning sterlen FF (b) 4-3 Cmf 1 ml 83:e
150403 Trning Melleruds IF (h) 2-0 Cmf 71:e
150411 Div II Lidkpings FK (h) 1-1 Cmf
150418 Div II Rynninge IK (b) 6-2 Cmf 1 ml 1 assist
150424 Div II Karlstad BK (h) 0-0 Cmf 85:e
150501 Div II Nordvrmlands FF (b) 3-3 Cmf 87:e
150505 DM Herrestad AIF (b) 1-0 Cmf 1 assist
150509 Div II Karlslunds IF HFK (h) 2-1 Cmf
150513 Div II IFK Skvde FK (b) 3-1 Avb 64:e
150516 Div II Tibro AIK FK (h) 2-1 Hmf 55:e
150524 Div II FC Trollhttan (b) 0-2 Avb 82:e
150528 Div II Vnersborgs FK (h) 2-0 Avb 9:e
150608 Div II IK Gauthiod (b) 0-1 Vmf
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Vb
150618 Div II Skvde AIK (b) 2-5 Cmf
150701 Div II Lidkpings FK (b) 2-3 Vb
150724 Trning Gunnilse IS (h) 3-1 Avb 46:e
150801 Div II Karlstad BK (b) 2-3 Cmf 91:e
150803 Trning IFK Strmstad (b) 6-1 Cmf 2 ml 1 assist
150808 Div II Nordvrmlands FF (h) 4-0 Hb
150815 Div II Karlslunds IF HFK (b) 3-2 Hb 2 assist
150819 DM IK Oddevold (h) 4-0 Cmf 1 assist 86:e
150829 Div II Tibro AIK FK (b) 7-0 Cmf 1 ml
150901 DM IFK Uddevalla (h) 2-0 Cmf 54:e
150905 Div II FC Trollhttan (h) 4-1 Avb 1 ml 66:e
150912 Div II Stenungsunds IF (h) 3-2 Vb
150919 Div II Vnersborgs FK (b) 0-1 Cmf
150926 Div II Skvde AIK (h) 1-0 Cmf 61:e
151003 Div II IFK Uddevalla (b) 1-0 Cmf 79:e
151010 Div II IK Gauthiod (h) 3-2 Cmf 1 ml 75:e
140205 Trning stsiden IL, Norge (h) 2-2 Hmf 2 assist
140215 DM IK Svane (h) 5-1 Cmf
140218 Trning Kungshamns IF (h) 6-1 Hb
140223 Trning IFK Gteborg U19 (b) 2-2 Hmf
140226 DM dsmls IK (b) 2-2 Cmf 1 assist
140301 Trning Stngens AIS (h) 4-0 Hb
140308 Trning Krkery IL, Norge (h) 2-0 Hb
140315 Trning Gunnilse IS (b) 5-2 Hb
140322 Trning IK Oddevold (b) 0-2 Hb 75:e
140405 Trning IFK Uddevalla (b) 1-4 Hb 1 assist
140412 Div II Lidkpings FK (b) 0-1 Avb 81:e
140418 Div II Carlstad United BK (h) 0-1 Avb 46:e
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Hmf
140501 Div II Lrje-Angereds IF (h) 3-1 Hb
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Hb 85:e
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Hb
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Hb 1 ml 46:e
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Hb 85:e
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Hb
140601 Div II Tibro AIK FK (b) 3-5 Hb 84:e
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Cmf 1 ml
140614 Div II Nordvrmlands FF (b) 0-0 Hb
140618 Div II IFK ml (h) 3-1 Hb 85:e
140628 Div II Carlstad United BK (b) 0-1 Cmf
140718 Trning Vnersborgs FK (h) 3-1 Hb
140722 Trning IFK Uddevalla U-19 (h) 12-1 Avb 3 assist 33:e
140729 Div II Lidkpings FK (h) 2-1 Hb
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Cmf
140812 Div II Lrje-Angereds IF (b) 2-1 Cmf 1 ml 1 assist
140815 Div II Stenungsunds IF (b) 0-1 Cmf
140823 Div II IFK lme (h) 2-3 Hb
140906 Div II IK Gauthiod (h) 1-0 Hb
140913 Div II Tibro AIK FK (h) 1-2 Hb
140920 Div II Karlstad BK (b) 1-3 Hb 1 ml
141004 Div II Nordvrmlands FF (h) 3-4 Hb 1 assist
141011 Div II Torslanda IK (b) 2-0 Hb 1 ml
130216 Trning dsmls IK (h) 4-0 Avb 46:e
83:e
130223 Trning Kungshamns IF (h) 0-0 Cmf 60:e
130319 Trning IFK Uddevalla (h) 3-3 Hb
130326 Trning IFK ml (b) 2-1 Hb
130406 Trning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Hb
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Hb
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Hb
130427 Div III lvsborg FF (h) 0-2 Hb 86:e
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Cmf 1 assist 92:e
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Cmf
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Cmf 1 assist 81:e
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Hb
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Hb 88:e
130601 Div III Vstra Frlunda IF (b) 2-1 Hb
130606 Div III Stngens AIS (b) 4-1 Hb
130615 Div III Vnersborgs IF (h) 1-1 Hb
130629 Div III Krra KIF (h) 5-0 Cmf 1 ml
130727 Trning Gunnilse IS (h) 3-2 Cmf
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Hb 1 ml
130809 Div III Vnersborgs IF (b) 3-0 Hb
130814 Div III Stngens AIS (h) 0-0 Hb
130817 Div III Vstra Frlunda IF (h) 1-1 Hb
130824 Div III Stenungsunds IF (b) 2-1 Hb
130831 Div III Gunnilse IS (h) 2-3 Hb
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Vb 46:e
66:e
90:e
130914 Div III Edet FK (h) 5-2 Hb 1 assist
130921 Div III lvsborg FF (b) 4-1 Hb 1 ml
130928 Div III Ahlafors IF (h) 3-0 Hb 72:e
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Hb 78:e
131219 Trning IK Oddevold (b) 3-4 Avb 1 ml 52:e
121208 Trning IFK Uddevalla (h) 4-2 Cmf 1 ml
110618 Div IV sebro IF (h) 2-3 Avb 65:e
110622 Div IV Kungshamns IF (b) 5-1 Avb 76:e
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Cmf 1 ml 56:e
57:e
64:e
73:e
80:e
110723 Trning GIF A-lag 1992 (h) 7-2 Hmf 1 ml 8:e
16:e
31:e
38:e
55:e
61:e
75:e
81:e
110730 Trning Dalen/Kroksltts FF (h) 3-5 Cmf
110803 Trning Lysekils FF (h) 6-0 Hmf 1 ml
110808 Div IV sebro IF (b) 4-2 Hmf 63:e
110813 Div IV Stigens IF (h) 4-0 Avb 64:e
110817 Div IV IFK Strmstad (b) 0-1 Vmf 68:e
72:e
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Hmf 34:e
45:e
54:e
77:e
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Hmf 80:e
110902 Div IV IFK Lane (b) 3-2 Cmf 1 assist
110910 Div IV IF Viken (h) 2-3 Cmf 82:e
110918 Div IV Stngens AIS (b) 2-2 Cmf 79:e
110924 Div IV Eds FF (h) 0-0 Cmf

201112112100
201324620244
20142820214716
201524423410
201622320122
Totalt1103496121422

Mergim och Granit SM-mstare i futsal
Granit Berisha frlnger med GIF
Granit vann SM-guld i Futsal med IFK Uddevalla
Grebbestad frlnger med Matti, Granit och Sder
Jultomten har varit p besk hos Grebbestad och ftt Granit Berishas pskrift
Supportrarnas Pris 2015
Granit Berisha uttagen till landslaget i Futsal
Pratstund med Granit Berisha nyss uttagen till landslagslger i futsal
Granit Besisha till landslagslger i futsal
Granit och Jonatan klara fr 2015
nnu en stabil seger och fortsatt serieledning fr GIFs Andralag
Jag stannar i Grebbestad, sa Granit
Granit Berisha
Uddevalla IS tog pong av Grebbestad



Grebbestad-tvidab...

Grebbestad-tvidab...

Grebbestad-tvidab...

Grebbestad-tvidab...





Ont i halsen i dag!
Ensam hejarklack i gr p Skarsjvallen!
Ni fr ordna en hejarklack med ledare ven till bortamatcherna.
Lycka till i resten av serien!
Mvh Jonas

Div I Sdra
I förrgår 17:00

LJUNGSKILE SK
0-2

Skarsjvallen, Ljungskile
Div I Sdra
2018-06-24 16:00
KRISTIANSTAD FC (h)
Siljevi, Grebbestad


 
GIF Andralag
IFK Strmstad (h)
Idag 19:30
Siljevi