Naweed Amin Ashairi

Cristiano
26 år
VD Your Case UF
Tanums IF
2012

Spelade 2010-11 i Grebbestad under farmarklubbstiden med Tanum. Värvades till Grebbestad 2012.

Lämnar Grebbestad inför säsongen 2016

2013 Grebbestads IFs Bästa målskytt B-laget
2012 Grebbestads IFs Årets personlighet
Vinnaren är i år en persson som fått sitt genombrott både på planen och i omklädningsrummet. Han bjuder alltid på sig själv, är en god kamrat, och har alltid ett leende på läpparna Dessutom gör han sig väldigt bra i fluga utomhus Detta ger vinnaren av ”ÅRETS PERSONLIGHET 2012"

150207 Träning Munkedals IF (h) 6-0 Avb 58:e
150214 Träning Selbak TIF (b) 3-1 Avb 68:e
150411 Div II Lidköpings FK (h) 1-1 Avb
150501 Div II Nordvärmlands FF (b) 3-3 Avb
150505 DM Herrestad AIF (b) 1-0 Vmf 23:e
150524 Div II FC Trollhättan (b) 0-2 Avb
150603 Div II Stenungsunds IF (b) 2-0 Avb 83:e
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Avb 61:e
150618 Div II Skövde AIK (b) 2-5 Avb 81:e
150627 Div II Rynninge IK (h) 3-1 Avb
150803 Träning IFK Strömstad (b) 6-1 Avb 46:e
150808 Div II Nordvärmlands FF (h) 4-0 Avb
150919 Div II Vänersborgs FK (b) 0-1 Avb 82:e
140215 DM IK Svane (h) 5-1 Avb
140308 Träning Kråkeröy IL, Norge (h) 2-0 Avb 82:e
140315 Träning Gunnilse IS (b) 5-2 Avb 1 assist 46:e
140322 Träning IK Oddevold (b) 0-2 Avb 83:e
140405 Träning IFK Uddevalla (b) 1-4 Avb 1 mål 77:e
140412 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Avb 81:e
140418 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (h) 0-1 Avb 73:e
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Avb 69:e
140501 Div II Lärje-Angereds IF (h) 3-1 Avb 77:e
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Avb 77:e
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Cf
140510 Div II IFK Ölme (b) 1-0 Avb 84:e
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Avb 62:e
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Avb 85:e
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Avb 71:e
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Avb 67:e
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Avb 67:e
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Avb 1 mål 63:e
140628 Div II IF Karlstad Fotbollutveckling (CUBK) (b) 0-1 Avb 75:e
140718 Träning Vänersborgs FK (h) 3-1 Cf 1 mål 53:e
140722 Träning IFK Uddevalla U-19 (h) 12-1 Avb 2 mål 1 assist 46:e
140729 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Avb
140802 Div II Lerums IS (h) 2-2 Avb 72:e
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Hmf 80:e
140812 Div II Lärje-Angereds IF (b) 2-1 Avb 63:e
140815 Div II Stenungsunds IF (b) 0-1 Avb 46:e
140823 Div II IFK Ölme (h) 2-3 Avb 61:e
140829 Div II Ytterby IS (b) 1-5 Hmf 21:e
140913 Div II Tibro AIK FK (h) 1-2 Cf 85:e
140920 Div II Karlstad BK (b) 1-3 Cf
140927 Div II IFK Åmål (b) 3-1 Avb 60:e
141004 Div II Nordvärmlands FF (h) 3-4 Avb 69:e
141011 Div II Torslanda IK (b) 2-0 Avb 80:e
130216 Träning Ödsmåls IK (h) 4-0 Avb 46:e
130223 Träning Kungshamns IF (h) 0-0 Avb 60:e
130303 DM Hamburgsunds IF (h) 7-0 Avb 46:e
130309 Träning Herrestad AIF (h) 2-0 Avb 65:e
130316 DM Svarteborg FK (b) 5-3 Avb 77:e
130319 Träning IFK Uddevalla (h) 3-3 Avb 1 assist 17:e
18:e
56:e
130326 Träning IFK Åmål (b) 2-1 Hmf 87:e
130328 Träning Eds FF (h) 4-3 Hmf 46:e
130406 Träning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Cf 1 mål 56:e
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Avb 79:e
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Avb 88:e
130427 Div III Älvsborg FF (h) 0-2 Avb 3:e
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Vmf
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Vmf 66:e
69:e
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Hmf 71:e
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Vmf 81:e
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Hmf 70:e
130601 Div III Västra Frölunda IF (b) 2-1 Avb 83:e
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Avb 70:e
130615 Div III Vänersborgs IF (h) 1-1 Vmf 1 mål 83:e
130619 Div III Kärra KIF (b) 4-1 Avb 72:e
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Avb 62:e
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Hmf 53:e
130809 Div III Vänersborgs IF (b) 3-0 Avb 1 assist 68:e
130814 Div III Stångenäs AIS (h) 0-0 Avb
130817 Div III Västra Frölunda IF (h) 1-1 Avb 62:e
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Avb 62:e
130907 Div III Melleruds IF (b) 3-0 Avb 75:e
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Avb
120204 Träning Idds FK (h) 3-1 Cf 61:e
120218 Träning IFK Uddevalla U-19 (b) 2-1 Avb 82:e
120225 Träning IK Oddevold Junior (b) 4-0 Vmf 57:e
120303 DM Henåns IF (h) 2-1 Avb
120310 Träning Hogstorps IF (b) 5-0 Vmf 35:e
120317 DM Svenshögens SK (b) 6-2 Avb 1 mål 46:e
120324 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Avb 65:e
120331 DM IFK Lane (h) 5-1 Avb 2 mål 41:e
120405 Träning Lysekils FF (b) 8-0 Hmf 46:e
120409 Träning Stångenäs AIS (b) 2-3 Avb 60:e
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Avb
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Avb 75:e
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Avb
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Avb 64:e
120516 Div IV Högsäters GF (b) 8-0 Avb 57:e
120526 Div IV Skärhamns IK (h) 0-1 Avb 88:e
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Avb 72:e
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Avb 72:e
120616 Div IV Stångenäs AIS (b) 0-0 Hmf 36:e
46:e
76:e
120620 Div IV Åsebro IF (h) 4-1 Avb 2:e
72:e
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Hmf 1 mål 1 assist 83:e
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Hmf 66:e
92:e
120703 DM IFK Strömstad (b) 4-1 Hmf
120728 Träning Alingsås IF (h) 1-3 Avb 39:e
58:e
75:e
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Avb 67:e
99:e
99:e
99:e
99:e
99:e
120804 Träning Älvsborg FF (h) 1-4 Hmf
120810 Div IV Åsebro IF (b) 5-2 Vmf 2 mål
120815 Div IV Stångenäs AIS (h) 2-0 Vmf 1 assist
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Vmf 1 mål
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Vmf 93:e
120901 Div IV Skärhamns IK (b) 8-0 Vmf 2 assist
120908 Div IV Högsäters GF (h) 10-1 Vmf 1 assist
120915 Div IV Eds FF (b) 2-0 Vmf 2 mål
120922 Div IV Uddevalla IS (h) 2-2 Hmf
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Vmf 71:e
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Vmf 80:e
110312 DM Stångenäs AIS (h) 2-4 Avb 66:e
110327 DM Hogstorps IF (b) 5-4 Avb 86:e
110429 Div IV Stångenäs AIS (h) 1-1 Avb
110507 Div IV IF Viken (b) 2-2 Avb 1 assist 35:e
110514 Div IV IFK Lane (h) 1-2 Avb 56:e
110521 Div IV Vallens IF (b) 1-2 Avb 61:e
110528 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-4 Vmf
110601 Div IV IFK Strömstad (h) 3-1 Avb 74:e
110610 Div IV Stigens IF (b) 3-2 Avb 72:e
110618 Div IV Åsebro IF (h) 2-3 Avb 81:e
110622 Div IV Kungshamns IF (b) 5-1 Avb
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Avb 64:e
110817 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Avb
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Avb 81:e
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Avb
110902 Div IV IFK Lane (b) 3-2 Avb 84:e
110910 Div IV IF Viken (h) 2-3 Avb
110918 Div IV Stångenäs AIS (b) 2-2 Avb 63:e
82:e
110924 Div IV Eds FF (h) 0-0 Avb 75:e

2010510051
2011344170174
201234172251212
2013259151108
201427622155
201514040100
Totalt139378075930

Naweed klar för 2015
Naweed Ashairi nätade mot Vändersborg
Seriesegern nära efter 2-0 mot ED - update



Årsfest 2015

Vänersborg-Grebbes...

GIFtruppen 2014 i ...

Strömstad-Grebbest...





Grattis sportchefen !!

Div II Norra Götaland
2020-06-24 19:00

LIDKÖPINGS FK
1-1

IP Framnäs, Lidköping
Distriktsmästerskap
Imorgon 19:00
HENÅN-GILLEBY IF (b)
Tavlebordsvallen, Henån


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.