Anton Henriksson

22 år
190 cm
80 kg
Studerar
Grebbestads IF

- Lämnar Grebbestad efter vårsäsongen 2014 för spel i Örgryte IS.
- 20 juli 2016 görs ett låneavtal med ÖIS så att Anton kan spela för båda lagen.

- 2017 åter klar för Grebbestads IF

170225 Träning Kråkeröy IL, Norge (b) 1-1 Ocmf 61:e
170304 Träning Östsiden IL, Norge (b) 1-3 Ocmf 1 mål 66:e
170311 Träning Trollhättans BOIS (h) 3-0 Ocmf 1 mål 1 assist 78:e
170315 Träning IK Svane (h) 3-1 Cf 1 mål 1 assist 79:e
170322 DM Stångenäs AIS (b) 13-0 Avb 1 mål 70:e
170325 Träning Spånga IS FK (b) 2-2 Cf
170331 Träning Torslanda IK (b) 2-0 Ocmf 1 mål 84:e
170408 Div II Karlstad BK (h) 1-1 Cf
170414 Div II Vänersborgs FK (b) 0-0 Cf
170422 Div II Nordvärmlands FF (h) 2-0 Cf 1 assist
170501 Div II FC Trollhättan (b) 5-0 Cf 2 mål 81:e
170505 Div II IFK Uddevalla (h) 1-0 Cf 1 assist
170509 DM Kungshamns IF (h) 1-0 Avb 82:e
170513 Div II Vårgårda IK (b) 3-1 Cf 1 assist
170520 Div II FBK Karlstad (b) 1-0 Cf 1 assist
170524 Div II Vänersborgs IF (h) 3-1 Cf 1 assist
170528 Div II Lerums IS (b) 1-2 Cmf
170602 Div II Lidköpings FK (h) 4-1 Cf 62:e
170610 Div II Skoftebyns IF (b) 1-0 Cf 1 mål
170616 Div II Stenungsunds IF (h) 2-0 Cf
170626 Div II IK Gauthiod (b) 1-0 Cf
170701 Div II Vänersborgs FK (h) 1-0 Cf
170722 Träning IK Kongahälla (h) 11-0 Cf 46:e
170724 DM IFK Uddevalla (b) 2-4 Cf 1 assist
170729 Div II Karlstad BK (b) 0-0 Cf
170805 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Cf
170812 Div II FC Trollhättan (h) 3-2 Cf 1 mål 1 assist
170818 Div II IFK Uddevalla (b) 3-1 Cf 1 assist
170826 Div II Vårgårda IK (h) 3-0 Cf
170902 Div II FBK Karlstad (h) 7-1 Cf 1 mål 2 assist
170908 Div II Vänersborgs IF (b) 1-2 Cf
170916 Div II Lidköpings FK (b) 3-1 Cf 1 mål
170923 Div II Lerums IS (h) 1-0 Cf
170930 Div II IK Gauthiod (h) 3-4 Cf 1 mål 1 assist
171007 Div II Stenungsunds IF (b) 0-0 Cf
171015 Div II Skoftebyns IF (h) 1-0 Cf 1 mål 86:e
160723 Träning Vårgårda IK (h) 3-1 Ocmf 1 mål 46:e
160729 Div II Lidköpings FK (h) 2-0 Ocmf 1 assist 91:e
160806 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Ocmf 1 assist 87:e
160812 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Ocmf 2 mål
160820 Div II Rynninge IK (b) 2-1 Cmf 1 assist
160827 Div II IFK Kumla (h) 3-2 Cf 2 mål
160903 Div II Vänersborgs FK (b) 4-3 Ocmf 2 assist
160910 Div II Kortedala IF (h) 4-0 Ocmf 1 mål 1 assist
160924 Div II Karlstad BK (b) 0-6 Ocmf 58:e
140205 Träning Östsiden IL, Norge (h) 2-2 Ocmf 1 mål
140215 DM IK Svane (h) 5-1 Ocmf 69:e
140218 Träning Kungshamns IF (h) 6-1 Ocmf 1 mål 2 assist
140223 Träning IFK Göteborg U19 (b) 2-2 Ocmf 1 assist
140226 DM Ödsmåls IK (b) 2-2 Ocmf 1 mål
140301 Träning Stångenäs AIS (h) 4-0 Ocmf 3 mål
140308 Träning Kråkeröy IL, Norge (h) 2-0 Ocmf 1 mål 1 assist
140309 DM Groheds IF (h) 5-0 Avb
140315 Träning Gunnilse IS (b) 5-2 Ocmf 1 mål
140322 Träning IK Oddevold (b) 0-2 Ocmf
140405 Träning IFK Uddevalla (b) 1-4 Ocmf
140412 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Ocmf
140418 Div II Carlstad United BK (h) 0-1 Ocmf
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Cf 69:e
140501 Div II Lärje-Angereds IF (h) 3-1 Cf 1 mål 77:e
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Cf 3 mål 1 assist
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Avb 60:e
140510 Div II IFK Ölme (b) 1-0 Cf
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Cf 2 mål
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Ocmf
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Avb
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Ocmf 88:e
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Ocmf 1 assist
140628 Div II Carlstad United BK (b) 0-1 Ocmf
130216 Träning Ödsmåls IK (h) 4-0 Cf 1 mål 1 assist
130223 Träning Kungshamns IF (h) 0-0 Cf 78:e
130303 DM Hamburgsunds IF (h) 7-0 Cf 1 mål 57:e
130309 Träning Herrestad AIF (h) 2-0 Avb 1 mål 1 assist 43:e
130316 DM Svarteborg FK (b) 5-3 Cf 3 mål 1 assist 85:e
130319 Träning IFK Uddevalla (h) 3-3 Cf 3 mål
130326 Träning IFK Åmål (b) 2-1 Cf 2 mål
130328 Träning Eds FF (h) 4-3 Avb 46:e
130406 Träning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Ocmf 1 mål 1 assist 68:e
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Ocmf 1 mål 65:e
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Ocmf 68:e
130427 Div III Älvsborg FF (h) 0-2 Cf
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Ocmf
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Ocmf 1 assist
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Ocmf 4 mål 1 assist
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Ocmf
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Ocmf
130601 Div III Västra Frölunda IF (b) 2-1 Ocmf 1 mål 89:e
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Ocmf 1 mål 1 assist 84:e
130615 Div III Vänersborgs IF (h) 1-1 Cf 85:e
130619 Div III Kärra KIF (b) 4-1 Ocmf 2 assist 88:e
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Ocmf 1 assist
130727 Träning Gunnilse IS (h) 3-2 Cmf 46:e
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Cmf 1 mål
130809 Div III Vänersborgs IF (b) 3-0 Cmf 2 mål
130814 Div III Stångenäs AIS (h) 0-0 Cmf
130817 Div III Västra Frölunda IF (h) 1-1 Cmf 1 mål 62:e
130824 Div III Stenungsunds IF (b) 2-1 Cmf 75:e
130831 Div III Gunnilse IS (h) 2-3 Cmf 61:e
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Cmf 86:e
130907 Div III Melleruds IF (b) 3-0 Ocmf
130914 Div III Edet FK (h) 5-2 Avb 1 mål 61:e
130921 Div III Älvsborg FF (b) 4-1 Avb 1 assist 52:e
130928 Div III Ahlafors IF (h) 3-0 Ocmf 2 mål
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Ocmf 1 assist 94:e
131219 Träning IK Oddevold (b) 3-4 Ocmf 1 mål 1 assist
120204 Träning Idds FK (h) 3-1 Ocmf
120303 DM Henåns IF (h) 2-1 Avb
120310 Träning Hogstorps IF (b) 5-0 Avb 3 assist 35:e
120317 DM Svenshögens SK (b) 6-2 Cmf
120324 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Vmf 1 mål 1 assist 65:e
120331 DM IFK Lane (h) 5-1 Vmf 41:e
79:e
120405 Träning Lysekils FF (b) 8-0 Vmf 2 mål 2 assist
120409 Träning Stångenäs AIS (b) 2-3 Vmf 46:e
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Vmf 71:e
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Vmf 64:e
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Avb 70:e
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Hmf 87:e
120516 Div IV Högsäters GF (b) 8-0 Hmf 1 mål 2 assist
120526 Div IV Skärhamns IK (h) 0-1 Hmf 88:e
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Hmf 74:e
88:e
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Vmf
120616 Div IV Stångenäs AIS (b) 0-0 Vmf 80:e
120620 Div IV Åsebro IF (h) 4-1 Vmf 1 mål
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Cf 1 assist 83:e
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Ocmf 1 mål 74:e
120703 DM IFK Strömstad (b) 4-1 Cf 1 mål 81:e
120728 Träning Alingsås IF (h) 1-3 Cf 75:e
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Vmf 67:e
77:e
120804 Träning Älvsborg FF (h) 1-4 Vmf
120810 Div IV Åsebro IF (b) 5-2 Cf 2 mål 1 assist
120815 Div IV Stångenäs AIS (h) 2-0 Cf
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Cf 1 mål
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Cf 2 mål
120901 Div IV Skärhamns IK (b) 8-0 Cf 1 mål 1 assist 67:e
120908 Div IV Högsäters GF (h) 10-1 Cf 3 mål 1 assist 76:e
120922 Div IV Uddevalla IS (h) 2-2 Cf
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Cf 1 mål
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Cf 46:e
121208 Träning IFK Uddevalla (h) 4-2 Cf 2 mål 1 assist
110302 DM Hamburgsunds IF (b) 2-1 Cmf 1 assist 46:e
90:e
110305 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 4-5 Ocmf 73:e
110312 DM Stångenäs AIS (h) 2-4 Hmf 66:e
82:e
110319 Träning Uddevalla IS (b) 6-1 Cmf 1 assist 74:e
110323 Träning Stigens IF (h) 0-0 Avb 46:e
110327 DM Hogstorps IF (b) 5-4 Ocmf 1 assist 59:e
70:e
72:e
110402 Träning Berg IL, Norge (b) 5-1 Avb 46:e
110416 Träning Upphärad IS (b) 2-1 Cmf 75:e
110421 Div IV Eds FF (b) 2-0 Avb 60:e
110429 Div IV Stångenäs AIS (h) 1-1 Avb 58:e
110507 Div IV IF Viken (b) 2-2 Hmf 75:e
110514 Div IV IFK Lane (h) 1-2 Avb 10:e
110521 Div IV Vallens IF (b) 1-2 Ocmf 24:e
25:e
71:e
110601 Div IV IFK Strömstad (h) 3-1 Vmf 2 mål
110610 Div IV Stigens IF (b) 3-2 Vmf
110618 Div IV Åsebro IF (h) 2-3 Vmf 65:e
110622 Div IV Kungshamns IF (b) 5-1 Avb 73:e
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Vmf 79:e
80:e
110723 Träning GIF A-lag 1992 (h) 7-2 Vmf 2 mål 1 assist 27:e
31:e
43:e
45:e
61:e
67:e
110803 Träning Lysekils FF (h) 6-0 Vmf 45:e
74:e
110808 Div IV Åsebro IF (b) 4-2 Avb 63:e
110813 Div IV Stigens IF (h) 4-0 Avb 71:e
110817 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Avb 68:e
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Avb 1 assist 34:e
81:e
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Avb 70:e
110910 Div IV IF Viken (h) 2-3 Hmf 1 assist
110918 Div IV Stångenäs AIS (b) 2-2 Hmf 63:e
66:e
68:e
110924 Div IV Eds FF (h) 0-0 Vmf 45:e
74:e
100227 Träning IFK Uddevalla P-93 (b) 3-2 Avb 66:e
100313 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 2-1 Avb 70:e
100320 Träning Stångenäs AIS (b) 3-1 Avb 76:e
100327 Träning Svarteborg FK (b) 3-2 Avb 76:e
100410 Träning Glommen IF (b) 4-1 Avb 69:e
100416 Div IV Ödsmåls IK (h) 6-1 Avb 75:e
100528 Div IV IFK Åmål (b) 1-6 Avb 80:e
100609 Div IV Stenungsunds IF (b) 0-0 Avb
100619 Div IV Vallens IF (b) 1-1 Avb 79:e
100628 Div IV Ödsmåls IK (b) 5-0 Avb
100727 Träning Stryn TIL, Norge (h) 6-5 Avb 1 assist 20:e
46:e
76:e
100731 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 1-6 Avb 23:e
100807 Div IV IFK Strömstad (h) 0-1 Avb
100814 Div IV Kungshamns IF (b) 0-3 Avb 75:e
100821 Div IV Myckleby IK (h) 7-1 Avb 1 mål 63:e
100828 Div IV IFK Åmål (h) 1-6 Avb 74:e
100904 Div IV Lysekils FF (b) 7-2 Avb 75:e
100911 Div IV Stenungsunds IF (h) 1-2 Avb
100919 Div IV Henåns IF (b) 4-2 Avb 1 assist 64:e
100925 Div IV Vallens IF (h) 0-2 Vmf 1:e
60:e
090926 Div IV Vallens IF (b) 2-2 Avb

2009301020
201021313182
2011305182123
20122714211361
20132213221300
201411611600
2016858500
Totalt122469440286

Kvartett förlänger med Grebbestad!
Intervju med Anton Henriksson
Breaking news: Anton Henriksson vänder hem!
Anton Henriksson i GIF-tröja igen
Fotbollsabstinens
Anton Henriksson till Örgryte…, och lite annat
Anton Henriksson blev kvar i Grebbestad
Jonas och Anton klara för 2014
Gunnar Henrikssons fotbollsfamiljeträd!
#11 Anton Henriksson
Tipset: Släkten är värst...
Nollan försvann all värdens väg men Grebbestad vann tillslut ändå.
Hansson vs Henriksson
Grebbestad vann toppmötet mot Svarteborg - update
Gustav Henriksson 14-årig debutant i truppen.
Anton Henriksson 14 år, seriedebut
Anton Henriksson 14-årig debutant



Årsfest 2017

Årsfest 2017

Påskrifter för Gre...

Anton Henriksson s...





Tack gif för en kanontillställning

Div II Norra Götaland
2017-10-15 15:00

SKOFTEBYNS IF
1-0

Sparvallen konstgräs, Tanumshede
Träningsmatch
2018-02-03 13:00
IK GAUTHIOD (h)
Sparvallen konstgräs, Tanumshede


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.