Anton Henriksson

23 år
193 cm
82 kg
Studerar
Grebbestads IF

- Lmnar Grebbestad efter vrssongen 2014 fr spel i rgryte IS.
- 20 juli 2016 grs ett lneavtal med IS s att Anton kan spela fr bda lagen.

- 2017 ter klar fr Grebbestads IF

180203 Trning IK Gauthiod (h) 3-2 Cf 2 ml
180217 Trning FC Trollhttan (b) 2-2 Cf
180303 Trning Vnersborgs FK (b) 4-3 Cf 1 assist
180306 Trning rgryte IS (b) 1-3 Cf
180310 Trning Torslanda IK (b) 2-1 Cf 1 ml
180313 DM Skrhamns IK (b) 8-0 Cf 2 ml 2 assist 56:e
180317 Trning Kvik Halden FK, Norge (b) 1-1 Cf 1 assist
180330 Trning Ljungskile SK (h) 0-0 Cf
180407 Div I Oskarshamns AIK (h) 1-2 Cf
180414 Div I Torns IF (b) 1-2 Cf 1 assist
180421 Div I FK Karlskrona (h) 0-2 Cf
180428 Div I Lunds BK (b) 2-2 Cf 1 ml
180506 Div I ngelholms FF (h) 2-1 Cmf
180510 Div I Utsiktens BK (b) 0-3 Cmf
180518 Div I Tvkers IF (h) 0-1 Cf
180523 DM Henns IF (b) 4-0 Cf 1 ml 1 assist 46:e
180527 Div I Mjllby AIF (b) 2-3 Cf 1 ml
180602 Div I Skvde AIK (h) 1-2 Cmf
180606 Div I IK Oddevold (b) 1-1 Cf 1 assist
180609 Div I tvidabergs FF (h) 3-1 Cf
180617 Div I Ljungskile SK (b) 0-2 Cf
170225 Trning Krkery IL, Norge (b) 1-1 Ocmf 61:e
170304 Trning stsiden IL, Norge (b) 1-3 Ocmf 1 ml 66:e
170311 Trning Trollhttans BOIS (h) 3-0 Ocmf 1 ml 1 assist 78:e
170315 Trning IK Svane (h) 3-1 Cf 1 ml 1 assist 79:e
170322 DM Stngens AIS (b) 13-0 Avb 1 ml 70:e
170325 Trning Spnga IS FK (b) 2-2 Cf
170331 Trning Torslanda IK (b) 2-0 Ocmf 1 ml 84:e
170408 Div II Karlstad BK (h) 1-1 Cf
170414 Div II Vnersborgs FK (b) 0-0 Cf
170422 Div II Nordvrmlands FF (h) 2-0 Cf 1 assist
170501 Div II FC Trollhttan (b) 5-0 Cf 2 ml 81:e
170505 Div II IFK Uddevalla (h) 1-0 Cf 1 assist
170509 DM Kungshamns IF (h) 1-0 Avb 82:e
170513 Div II Vrgrda IK (b) 3-1 Cf 1 assist
170520 Div II FBK Karlstad (b) 1-0 Cf 1 assist
170524 Div II Vnersborgs IF (h) 3-1 Cf 1 assist
170528 Div II Lerums IS (b) 1-2 Cmf
170602 Div II Lidkpings FK (h) 4-1 Cf 62:e
170610 Div II Skoftebyns IF (b) 1-0 Cf 1 ml
170616 Div II Stenungsunds IF (h) 2-0 Cf
170626 Div II IK Gauthiod (b) 1-0 Cf
170701 Div II Vnersborgs FK (h) 1-0 Cf
170722 Trning IK Kongahlla (h) 11-0 Cf 46:e
170724 DM IFK Uddevalla (b) 2-4 Cf 1 assist
170729 Div II Karlstad BK (b) 0-0 Cf
170805 Div II Nordvrmlands FF (b) 0-0 Cf
170812 Div II FC Trollhttan (h) 3-2 Cf 1 ml 1 assist
170818 Div II IFK Uddevalla (b) 3-1 Cf 1 assist
170826 Div II Vrgrda IK (h) 3-0 Cf
170902 Div II FBK Karlstad (h) 7-1 Cf 1 ml 2 assist
170908 Div II Vnersborgs IF (b) 1-2 Cf
170916 Div II Lidkpings FK (b) 3-1 Cf 1 ml
170923 Div II Lerums IS (h) 1-0 Cf
170930 Div II IK Gauthiod (h) 3-4 Cf 1 ml 1 assist
171007 Div II Stenungsunds IF (b) 0-0 Cf
171015 Div II Skoftebyns IF (h) 1-0 Cf 1 ml 86:e
160723 Trning Vrgrda IK (h) 3-1 Ocmf 1 ml 46:e
160729 Div II Lidkpings FK (h) 2-0 Ocmf 1 assist 91:e
160806 Div II Skvde AIK (h) 1-0 Ocmf 1 assist 87:e
160812 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Ocmf 2 ml
160820 Div II Rynninge IK (b) 2-1 Cmf 1 assist
160827 Div II IFK Kumla (h) 3-2 Cf 2 ml
160903 Div II Vnersborgs FK (b) 4-3 Ocmf 2 assist
160910 Div II Kortedala IF (h) 4-0 Ocmf 1 ml 1 assist
160924 Div II Karlstad BK (b) 0-6 Ocmf 58:e
140205 Trning stsiden IL, Norge (h) 2-2 Ocmf 1 ml
140215 DM IK Svane (h) 5-1 Ocmf 69:e
140218 Trning Kungshamns IF (h) 6-1 Ocmf 1 ml 2 assist
140223 Trning IFK Gteborg U19 (b) 2-2 Ocmf 1 assist
140226 DM dsmls IK (b) 2-2 Ocmf 1 ml
140301 Trning Stngens AIS (h) 4-0 Ocmf 3 ml
140308 Trning Krkery IL, Norge (h) 2-0 Ocmf 1 ml 1 assist
140309 DM Groheds IF (h) 5-0 Avb
140315 Trning Gunnilse IS (b) 5-2 Ocmf 1 ml
140322 Trning IK Oddevold (b) 0-2 Ocmf
140405 Trning IFK Uddevalla (b) 1-4 Ocmf
140412 Div II Lidkpings FK (b) 0-1 Ocmf
140418 Div II Carlstad United BK (h) 0-1 Ocmf
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Cf 69:e
140501 Div II Lrje-Angereds IF (h) 3-1 Cf 1 ml 77:e
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Cf 3 ml 1 assist
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Avb 60:e
140510 Div II IFK lme (b) 1-0 Cf
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Cf 2 ml
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Ocmf
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Avb
140614 Div II Nordvrmlands FF (b) 0-0 Ocmf 88:e
140618 Div II IFK ml (h) 3-1 Ocmf 1 assist
140628 Div II Carlstad United BK (b) 0-1 Ocmf
130216 Trning dsmls IK (h) 4-0 Cf 1 ml 1 assist
130223 Trning Kungshamns IF (h) 0-0 Cf 78:e
130303 DM Hamburgsunds IF (h) 7-0 Cf 1 ml 57:e
130309 Trning Herrestad AIF (h) 2-0 Avb 1 ml 1 assist 43:e
130316 DM Svarteborg FK (b) 5-3 Cf 3 ml 1 assist 85:e
130319 Trning IFK Uddevalla (h) 3-3 Cf 3 ml
130326 Trning IFK ml (b) 2-1 Cf 2 ml
130328 Trning Eds FF (h) 4-3 Avb 46:e
130406 Trning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Ocmf 1 ml 1 assist 68:e
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Ocmf 1 ml 65:e
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Ocmf 68:e
130427 Div III lvsborg FF (h) 0-2 Cf
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Ocmf
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Ocmf 1 assist
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Ocmf 4 ml 1 assist
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Ocmf
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Ocmf
130601 Div III Vstra Frlunda IF (b) 2-1 Ocmf 1 ml 89:e
130606 Div III Stngens AIS (b) 4-1 Ocmf 1 ml 1 assist 84:e
130615 Div III Vnersborgs IF (h) 1-1 Cf 85:e
130619 Div III Krra KIF (b) 4-1 Ocmf 2 assist 88:e
130629 Div III Krra KIF (h) 5-0 Ocmf 1 assist
130727 Trning Gunnilse IS (h) 3-2 Cmf 46:e
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Cmf 1 ml
130809 Div III Vnersborgs IF (b) 3-0 Cmf 2 ml
130814 Div III Stngens AIS (h) 0-0 Cmf
130817 Div III Vstra Frlunda IF (h) 1-1 Cmf 1 ml 62:e
130824 Div III Stenungsunds IF (b) 2-1 Cmf 75:e
130831 Div III Gunnilse IS (h) 2-3 Cmf 61:e
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Cmf 86:e
130907 Div III Melleruds IF (b) 3-0 Ocmf
130914 Div III Edet FK (h) 5-2 Avb 1 ml 61:e
130921 Div III lvsborg FF (b) 4-1 Avb 1 assist 52:e
130928 Div III Ahlafors IF (h) 3-0 Ocmf 2 ml
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Ocmf 1 assist 94:e
131219 Trning IK Oddevold (b) 3-4 Ocmf 1 ml 1 assist
120204 Trning Idds FK (h) 3-1 Ocmf
120303 DM Henns IF (h) 2-1 Avb
120310 Trning Hogstorps IF (b) 5-0 Avb 3 assist 35:e
120317 DM Svenshgens SK (b) 6-2 Cmf
120324 Trning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Vmf 1 ml 1 assist 65:e
120331 DM IFK Lane (h) 5-1 Vmf 41:e
79:e
120405 Trning Lysekils FF (b) 8-0 Vmf 2 ml 2 assist
120409 Trning Stngens AIS (b) 2-3 Vmf 46:e
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Vmf 71:e
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Vmf 64:e
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Avb 70:e
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Hmf 87:e
120516 Div IV Hgsters GF (b) 8-0 Hmf 1 ml 2 assist
120526 Div IV Skrhamns IK (h) 0-1 Hmf 88:e
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Hmf 74:e
88:e
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Vmf
120616 Div IV Stngens AIS (b) 0-0 Vmf 80:e
120620 Div IV sebro IF (h) 4-1 Vmf 1 ml
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Cf 1 assist 83:e
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Ocmf 1 ml 74:e
120703 DM IFK Strmstad (b) 4-1 Cf 1 ml 81:e
120728 Trning Alingss IF (h) 1-3 Cf 75:e
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Vmf 67:e
77:e
120804 Trning lvsborg FF (h) 1-4 Vmf
120810 Div IV sebro IF (b) 5-2 Cf 2 ml 1 assist
120815 Div IV Stngens AIS (h) 2-0 Cf
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Cf 1 ml
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Cf 2 ml
120901 Div IV Skrhamns IK (b) 8-0 Cf 1 ml 1 assist 67:e
120908 Div IV Hgsters GF (h) 10-1 Cf 3 ml 1 assist 76:e
120922 Div IV Uddevalla IS (h) 2-2 Cf
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Cf 1 ml
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Cf 46:e
121208 Trning IFK Uddevalla (h) 4-2 Cf 2 ml 1 assist
110302 DM Hamburgsunds IF (b) 2-1 Cmf 1 assist 46:e
90:e
110305 Trning Tistedalen T&IF, Norge (b) 4-5 Ocmf 73:e
110312 DM Stngens AIS (h) 2-4 Hmf 66:e
82:e
110319 Trning Uddevalla IS (b) 6-1 Cmf 1 assist 74:e
110323 Trning Stigens IF (h) 0-0 Avb 46:e
110327 DM Hogstorps IF (b) 5-4 Ocmf 1 assist 59:e
70:e
72:e
110402 Trning Berg IL, Norge (b) 5-1 Avb 46:e
110416 Trning Upphrad IS (b) 2-1 Cmf 75:e
110421 Div IV Eds FF (b) 2-0 Avb 60:e
110429 Div IV Stngens AIS (h) 1-1 Avb 58:e
110507 Div IV IF Viken (b) 2-2 Hmf 75:e
110514 Div IV IFK Lane (h) 1-2 Avb 10:e
110521 Div IV Vallens IF (b) 1-2 Ocmf 24:e
25:e
71:e
110601 Div IV IFK Strmstad (h) 3-1 Vmf 2 ml
110610 Div IV Stigens IF (b) 3-2 Vmf
110618 Div IV sebro IF (h) 2-3 Vmf 65:e
110622 Div IV Kungshamns IF (b) 5-1 Avb 73:e
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Vmf 79:e
80:e
110723 Trning GIF A-lag 1992 (h) 7-2 Vmf 2 ml 1 assist 27:e
31:e
43:e
45:e
61:e
67:e
110803 Trning Lysekils FF (h) 6-0 Vmf 45:e
74:e
110808 Div IV sebro IF (b) 4-2 Avb 63:e
110813 Div IV Stigens IF (h) 4-0 Avb 71:e
110817 Div IV IFK Strmstad (b) 0-1 Avb 68:e
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Avb 1 assist 34:e
81:e
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Avb 70:e
110910 Div IV IF Viken (h) 2-3 Hmf 1 assist
110918 Div IV Stngens AIS (b) 2-2 Hmf 63:e
66:e
68:e
110924 Div IV Eds FF (h) 0-0 Vmf 45:e
74:e
100227 Trning IFK Uddevalla P-93 (b) 3-2 Avb 66:e
100313 Trning Tistedalen T&IF, Norge (b) 2-1 Avb 70:e
100320 Trning Stngens AIS (b) 3-1 Avb 76:e
100327 Trning Svarteborg FK (b) 3-2 Avb 76:e
100410 Trning Glommen IF (b) 4-1 Avb 69:e
100416 Div IV dsmls IK (h) 6-1 Avb 75:e
100528 Div IV IFK ml (b) 1-6 Avb 80:e
100609 Div IV Stenungsunds IF (b) 0-0 Avb
100619 Div IV Vallens IF (b) 1-1 Avb 79:e
100628 Div IV dsmls IK (b) 5-0 Avb
100727 Trning Stryn TIL, Norge (h) 6-5 Avb 1 assist 20:e
46:e
76:e
100731 Trning Dalen/Kroksltts FF (h) 1-6 Avb 23:e
100807 Div IV IFK Strmstad (h) 0-1 Avb
100814 Div IV Kungshamns IF (b) 0-3 Avb 75:e
100821 Div IV Myckleby IK (h) 7-1 Avb 1 ml 63:e
100828 Div IV IFK ml (h) 1-6 Avb 74:e
100904 Div IV Lysekils FF (b) 7-2 Avb 75:e
100911 Div IV Stenungsunds IF (h) 1-2 Avb
100919 Div IV Henns IF (b) 4-2 Avb 1 assist 64:e
100925 Div IV Vallens IF (h) 0-2 Vmf 1:e
60:e
090926 Div IV Vallens IF (b) 2-2 Avb

2009301020
201021313182
2011305182123
20122714211361
20132213221300
201411611600
2016858500
201726826800
Totalt1485412048286

Kvartett frlnger med Grebbestad!
Intervju med Anton Henriksson
Breaking news: Anton Henriksson vnder hem!
Anton Henriksson i GIF-trja igen
Fotbollsabstinens
Anton Henriksson till rgryte, och lite annat
Anton Henriksson blev kvar i Grebbestad
Jonas och Anton klara fr 2014
Gunnar Henrikssons fotbollsfamiljetrd!
#11 Anton Henriksson
Tipset: Slkten r vrst...
Nollan frsvann all vrdens vg men Grebbestad vann tillslut nd.
Hansson vs Henriksson
Grebbestad vann toppmtet mot Svarteborg - update
Gustav Henriksson 14-rig debutant i truppen.
Anton Henriksson 14 r, seriedebut
Anton Henriksson 14-rig debutant



Grebbestad-tvidab...

Grebbestad-tvidab...

Grebbestad-tvidab...

Grebbestad-tvidab...





Grattis GIF/HIF P15/17, vinst i dagens "seriefinal" mot Mellerud med 5-3 och fortsatt serieledning.

Div I Sdra
2018-06-17 17:00

LJUNGSKILE SK
0-2

Skarsjvallen, Ljungskile
Div I Sdra
Idag 16:00
KRISTIANSTAD FC (h)
Siljevi, Grebbestad


 
GIF Andralag
Svarteborg FK (h)
I övermorgon 19:00
Siljevi