Ulrik Karnström

Karnis
26 år
188 cm
83 kg
Snickare
Bullarens GoIF
2007

Framgångsrik spelare från Bullaren, men tyvärr även skadedrabbad. Har varit med på resan från div. 4 till 1.

Meddelar på träningen 11 juni 2018 det tråkiga och tuffa beskedet att han på läkarrekommendation tvingas till ett uppehåll i fotbollsspelandet för att ge knät en chans att återhämta sig.

2016 Grebbestads IFs Årets personlighet
ÅRETS VINNARE ÄR EN PERSON SOM SÄLLAN HÖRS MEST AV ALLA. NÄR HAN VÄL SÄGER NÅT ÄR DET OFTAST UNDERHÅLLANDE. HAN HAR ETT GOTT HJÄRTA OCH ÄR VÄLDIGT OMTYCKT I GRUPPEN. SAMMANTAGET GÖR DETTA ATT HAN ÄR EN VÄRDIG VINNARE AV UTMÄRKELSEN ÅRETS PERSONLIGHET 2016.
2013 Grebbestads IFs Supportrarnas pris
2011 Grebbestads IFs Mattssons Pris
Årets vinnare uppfyller väl alla de kriterier som erfordras och är väl lämpad för priset. Han har utvecklats mycket under året och tagit ett stort steg framåt i sin fotbollskarriär, hans bästa fotbollssäsong Stark i luftrummet, löpvillig och en mycket lojal lagspelare.

180210 Träning IFK Uddevalla (h) 2-1 Avb 77:e
180217 Träning FC Trollhättan (b) 2-2 Avb
180303 Träning Vänersborgs FK (b) 4-3 Mb
180306 Träning Örgryte IS (b) 1-3 Mb
180310 Träning Torslanda IK (b) 2-1 Avb 67:e
180317 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 1-1 Avb 66:e
180330 Träning Ljungskile SK (h) 0-0 Avb 81:e
180407 Div I Oskarshamns AIK (h) 1-2 Avb 46:e
180414 Div I Torns IF (b) 1-2 Avb 16:e
180421 Div I FK Karlskrona (h) 0-2 Mb
180428 Div I Lunds BK (b) 2-2 Avb
180506 Div I Ängelholms FF (h) 2-1 Avb
180518 Div I Tvååkers IF (h) 0-1 Avb
170218 DM Lysekils AIK (b) 5-0 Mb 1 assist
170304 Träning Östsiden IL, Norge (b) 1-3 Mb
170311 Träning Trollhättans BOIS (h) 3-0 Mb
160213 Träning Kråkeröy IL, Norge (h) 2-0 Mb
160227 DM Skärhamns IK (b) 5-0 Mb
160307 Träning Stenungsunds IF (b) 2-0 Mb 46:e
160320 DM IK Oddevold (b) 2-0 Avb 56:e
59:e
160325 Träning Sarpsborg FK, Norge (h) 9-1 Mb 60:e
160401 Träning Torslanda IK (b) 1-2 Avb 46:e
160409 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Avb
160416 Div II Gunnilse IS (h) 3-3 Mb
160422 Div II Skövde AIK (b) 4-2 Mb
160429 Div II IK Gauthiod (h) 4-1 Mb
160505 Div II Rynninge IK (h) 1-0 Mb
160513 Div II Vänersborgs FK (h) 0-3 Mb
160518 DM Stångenäs AIS (b) 7-0 Mb
160521 Div II Kortedala IF (b) 1-1 Mb
160528 Div II Karlstad BK (h) 0-3 Mb
160602 Div II Stenungsunds IF (b) 0-2 Mb
160611 Div II Skoftebyns IF (h) 0-2 Mb
160615 Sv. Cupen Qviding FIF (h) 3-1 Mb
160618 Div II Örebro Syrianska IF (b) 2-3 Mb
160623 Div II IFK Uddevalla (h) 1-2 Mb 1 mål
160629 Div II Gunnilse IS (b) 2-1 Avb
160723 Träning Vårgårda IK (h) 3-1 Mb
160729 Div II Lidköpings FK (h) 2-0 Mb
160803 DM IK Oddevold (h) 1-3 Mb
160806 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Mb
160812 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Mb 1 assist
160824 Sv. Cupen Kalmar FF (h) 0-3 Mb
160827 Div II IFK Kumla (h) 3-2 Mb
160903 Div II Vänersborgs FK (b) 4-3 Mb
160910 Div II Kortedala IF (h) 4-0 Mb
160917 Div II Stenungsunds IF (h) 4-2 Mb
160924 Div II Karlstad BK (b) 0-6 Mb 75:e
161003 Div II IFK Uddevalla (b) 0-4 Mb
161008 Div II Örebro Syrianska IF (h) 5-0 Mb
161015 Div II Skoftebyns IF (b) 2-2 Mb
150207 Träning Munkedals IF (h) 6-0 Mb 46:e
150214 Träning Selbak TIF (b) 3-1 Mb
150221 Träning IL Borgar, Norge (h) 5-3 Mb
150224 Träning IK Svane (b) 6-1 Mb 59:e
150228 Träning Kråkeröy IL, Norge (b) 0-4 Mb
150305 Träning Kungshamns IF (b) 6-0 Avb 46:e
150309 Träning IK Oddevold (b) 1-3 Avb 46:e
150314 Träning Gunnilse IS (b) 1-4 Mb 1 assist
150319 Träning Assyriska BK (b) 2-4 Mb
150418 Div II Rynninge IK (b) 6-2 Avb 35:e
150505 DM Herrestad AIF (b) 1-0 Avb 23:e
150509 Div II Karlslunds IF HFK (h) 2-1 Avb
150513 Div II IFK Skövde FK (b) 3-1 Avb 73:e
150516 Div II Tibro AIK FK (h) 2-1 Mb
150524 Div II FC Trollhättan (b) 0-2 Mb
150528 Div II Vänersborgs FK (h) 2-0 Mb
150603 Div II Stenungsunds IF (b) 2-0 Mb 76:e
150608 Div II IK Gauthiod (b) 0-1 Mb
150612 Div II IFK Uddevalla (h) 0-1 Mb
150618 Div II Skövde AIK (b) 2-5 Mb
150627 Div II Rynninge IK (h) 3-1 Mb 1 mål
150701 Div II Lidköpings FK (b) 2-3 Mb
150801 Div II Karlstad BK (b) 2-3 Mb
150803 Träning IFK Strömstad (b) 6-1 Avb 46:e
150819 DM IK Oddevold (h) 4-0 Avb 69:e
150822 Div II IFK Skövde FK (h) 3-1 Avb
150829 Div II Tibro AIK FK (b) 7-0 Mb
150901 DM IFK Uddevalla (h) 2-0 Mb
150905 Div II FC Trollhättan (h) 4-1 Mb
150912 Div II Stenungsunds IF (h) 3-2 Mb
150919 Div II Vänersborgs FK (b) 0-1 Mb
150926 Div II Skövde AIK (h) 1-0 Mb
151003 Div II IFK Uddevalla (b) 1-0 Mb
151010 Div II IK Gauthiod (h) 3-2 Mb
140315 Träning Gunnilse IS (b) 5-2 Avb
140323 DM Rönnängs FF (b) 13-1 Cmf 1 mål 1 assist
140405 Träning IFK Uddevalla (b) 1-4 Mb
140412 Div II Lidköpings FK (b) 0-1 Mb 81:e
140418 Div II Carlstad United BK (h) 0-1 Mb
140426 Div II Lerums IS (b) 3-2 Mb
140501 Div II Lärje-Angereds IF (h) 3-1 Mb
140505 Div II Stenungsunds IF (h) 5-1 Mb
140507 DM IFK Valla (b) 1-2 Mb
140510 Div II IFK Ölme (b) 1-0 Mb
140517 Div II Ytterby IS (h) 3-4 Mb
140524 Div II IK Gauthiod (b) 3-2 Mb
140528 Div II Karlstad BK (h) 1-0 Mb
140601 Div II Tibro AIK FK (b) 3-5 Mb
140609 Div II Torslanda IK (h) 4-1 Mb
140614 Div II Nordvärmlands FF (b) 0-0 Mb
140618 Div II IFK Åmål (h) 3-1 Mb
140628 Div II Carlstad United BK (b) 0-1 Mb
140718 Träning Vänersborgs FK (h) 3-1 Mb 46:e
140729 Div II Lidköpings FK (h) 2-1 Mb
140802 Div II Lerums IS (h) 2-2 Mb
140806 Sv. Cupen Utsiktens BK (h) 0-1 Mb
140812 Div II Lärje-Angereds IF (b) 2-1 Mb 69:e
140823 Div II IFK Ölme (h) 2-3 Mb 84:e
140829 Div II Ytterby IS (b) 1-5 Mb 63:e
130216 Träning Ödsmåls IK (h) 4-0 Mb
130223 Träning Kungshamns IF (h) 0-0 Mb
130303 DM Hamburgsunds IF (h) 7-0 Mb
130309 Träning Herrestad AIF (h) 2-0 Mb
130316 DM Svarteborg FK (b) 5-3 Mb
130319 Träning IFK Uddevalla (h) 3-3 Mb
130326 Träning IFK Åmål (b) 2-1 Mb 85:e
130328 Träning Eds FF (h) 4-3 Mb
130406 Träning Lisleby FK, Norge (h) 5-2 Mb
130413 Div III Skoftebyns IF (h) 3-1 Mb
130420 Div III Ahlafors IF (b) 2-0 Mb
130427 Div III Älvsborg FF (h) 0-2 Mb
130503 Div III Edet FK (b) 1-1 Mb
130506 DM Stala IF (h) 3-1 Mb
130509 Div III Melleruds IF (h) 6-2 Mb 1 assist
130518 Div III Gunnilse IS (b) 1-0 Mb
130525 Div III Stenungsunds IF (h) 1-2 Mb
130601 Div III Västra Frölunda IF (b) 2-1 Mb
130606 Div III Stångenäs AIS (b) 4-1 Mb
130619 Div III Kärra KIF (b) 4-1 Mb
130629 Div III Kärra KIF (h) 5-0 Mb
130730 DM IFK Lane (b) 4-1 Mb
130809 Div III Vänersborgs IF (b) 3-0 Mb
130814 Div III Stångenäs AIS (h) 0-0 Mb
130817 Div III Västra Frölunda IF (h) 1-1 Mb
130824 Div III Stenungsunds IF (b) 2-1 Mb
130831 Div III Gunnilse IS (h) 2-3 Mb
130904 DM Kungshamns IF (b) 3-1 Mb
130907 Div III Melleruds IF (b) 3-0 Mb
130914 Div III Edet FK (h) 5-2 Mb
130921 Div III Älvsborg FF (b) 4-1 Mb
130928 Div III Ahlafors IF (h) 3-0 Mb
131006 Div III Skoftebyns IF (b) 3-2 Mb
120204 Träning Idds FK (h) 3-1 Mb
120225 Träning IK Oddevold Junior (b) 4-0 Hb 1 mål
120303 DM Henåns IF (h) 2-1 Mb
120310 Träning Hogstorps IF (b) 5-0 Hb 1 mål
120324 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 3-2 Mb
120331 DM IFK Lane (h) 5-1 Mb
120409 Träning Stångenäs AIS (b) 2-3 Mb
120422 Div IV Vallens IF (b) 4-2 Mb
120428 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Mb
120504 Div IV Uddevalla IS (b) 1-1 Mb
120512 Div IV Eds FF (h) 7-0 Mb
120516 Div IV Högsäters GF (b) 8-0 Mb
120526 Div IV Skärhamns IK (h) 0-1 Mb
120602 Div IV Svarteborg FK (b) 1-3 Mb
120608 Div IV IFK Lane (h) 3-1 Mb
120616 Div IV Stångenäs AIS (b) 0-0 Mb
120620 Div IV Åsebro IF (h) 4-1 Mb
120626 Div IV IF Viken (b) 4-1 Mb
120630 Div IV IF Viken (h) 6-0 Mb
120703 DM IFK Strömstad (b) 4-1 Mb
120731 DM Stenungsunds IF (h) 0-1 Mb
120810 Div IV Åsebro IF (b) 5-2 Mb 78:e
120815 Div IV Stångenäs AIS (h) 2-0 Mb
120819 Div IV IFK Lane (b) 3-1 Mb
120825 Div IV Svarteborg FK (h) 5-3 Mb
120930 Div IV Kungshamns IF (b) 1-1 Avb 66:e
121006 Div IV Vallens IF (h) 1-1 Avb 46:e
121208 Träning IFK Uddevalla (h) 4-2 Mb
110302 DM Hamburgsunds IF (b) 2-1 Cmf
110312 DM Stångenäs AIS (h) 2-4 Cmf
110319 Träning Uddevalla IS (b) 6-1 Cmf 1 mål 78:e
110323 Träning Stigens IF (h) 0-0 Cmf
110327 DM Hogstorps IF (b) 5-4 Cmf 1 mål
110402 Träning Berg IL, Norge (b) 5-1 Cmf 46:e
110408 Träning Järna SK (b) 1-3 Cmf
110416 Träning Upphärad IS (b) 2-1 Cmf 1 mål
110421 Div IV Eds FF (b) 2-0 Cmf
110429 Div IV Stångenäs AIS (h) 1-1 Cmf
110507 Div IV IF Viken (b) 2-2 Cmf
110514 Div IV IFK Lane (h) 1-2 Cmf 79:e
110521 Div IV Vallens IF (b) 1-2 Cmf
110528 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-4 Cmf
110601 Div IV IFK Strömstad (h) 3-1 Avb
110618 Div IV Åsebro IF (h) 2-3 Avb 76:e
110629 Div IV Kungshamns IF (h) 1-1 Cmf 10:e
30:e
110723 Träning GIF A-lag 1992 (h) 7-2 Cmf 16:e
23:e
67:e
70:e
110803 Träning Lysekils FF (h) 6-0 Cmf 64:e
110808 Div IV Åsebro IF (b) 4-2 Avb 67:e
110817 Div IV IFK Strömstad (b) 0-1 Cmf 72:e
110820 Div IV Stenungsunds IF (h) 3-4 Cmf 14:e
110827 Div IV Vallens IF (h) 0-1 Avb
110902 Div IV IFK Lane (b) 3-2 Avb 68:e
100313 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 2-1 Cmf 70:e
100320 Träning Stångenäs AIS (b) 3-1 Cmf
100327 Träning Svarteborg FK (b) 3-2 Cmf 67:e
100402 Träning Herrestad AIF (b) 1-3 Avb 46:e
100410 Träning Glommen IF (b) 4-1 Hmf 1 assist 69:e
100416 Div IV Ödsmåls IK (h) 6-1 Avb 71:e
100423 Div IV Eds FF (b) 0-1 Avb
100521 Div IV Myckleby IK (b) 4-3 Avb
100528 Div IV IFK Åmål (b) 1-6 Avb 46:e
100604 Div IV Lysekils FF (h) 3-2 Cmf 88:e
92:e
100606 Träning IFK Göteborg (h) 0-4 Avb 46:e
100609 Div IV Stenungsunds IF (b) 0-0 Cmf
100615 Div IV Henåns IF (h) 2-2 Cmf 74:e
100619 Div IV Vallens IF (b) 1-1 Cmf 46:e
100628 Div IV Ödsmåls IK (b) 5-0 Cmf 46:e
100701 Div IV Eds FF (h) 2-1 Hmf 46:e
100727 Träning Stryn TIL, Norge (h) 6-5 Hmf 46:e
100731 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 1-6 Vmf 50:e
100804 Div IV Stigens IF (b) 0-1 Avb 75:e
100807 Div IV IFK Strömstad (h) 0-1 Avb 62:e
100821 Div IV Myckleby IK (h) 7-1 Vmf 38:e
100828 Div IV IFK Åmål (h) 1-6 Avb 81:e
100904 Div IV Lysekils FF (b) 7-2 Cf 1:e
65:e
100919 Div IV Henåns IF (b) 4-2 Cmf 74:e
100925 Div IV Vallens IF (h) 0-2 Cf 1:e
46:e
090307 Träning Gresvik IF, Norge (b) 2-1 Avb 55:e
090317 Träning Kungshamns IF (h) 2-3 Avb 60:e
090321 Träning Uddevalla IS (b) 1-1 Avb 46:e
74:e
090328 Träning Kvik Halden FK, Norge (b) 0-3 Avb 30:e
090404 Träning Tistedalen T&IF, Norge (b) 1-5 Cmf
090410 Träning Stångenäs AIS (h) 0-2 Avb 61:e
090419 Div IV Eds FF (h) 0-4 Avb 81:e
090425 Div IV Smögens IF (b) 4-2 Avb 1 assist 59:e
090501 Div IV Håfreströms IF (h) 4-1 Vmf 1 assist 59:e
090508 Div IV IFK Uddevalla (b) 2-2 Avb 35:e
090515 Div IV IFK Strömstad (h) 2-3 Avb 63:e
66:e
86:e
090520 Div IV Stenungsunds IF (b) 1-2 Avb 80:e
090529 Div IV Henåns IF (b) 0-2 Avb
090605 Div IV Lysekils FF (h) 3-2 Avb 45:e
090612 Div IV IFK Åmål (b) 2-4 Avb 85:e
090623 Div IV Vallens IF (h) 1-4 Avb 1 assist 69:e
090627 Div IV Hogstorps IF (b) 3-6 Avb 65:e
090701 Div IV Eds FF (b) 1-2 Vmf
090725 Träning Dalen/Krokslätts FF (h) 1-1 Avb 46:e
090801 Träning Halvorstorp IS (h) 3-2 Hmf 75:e
090807 Div IV Smögens IF (h) 3-1 Avb
090821 Div IV IFK Strömstad (b) 1-4 Avb 86:e
090829 Div IV Stenungsunds IF (h) 1-3 Avb 77:e
090905 Div IV Henåns IF (h) 3-1 Avb 66:e
090912 Div IV Lysekils FF (b) 2-3 Avb
090920 Div IV IFK Åmål (h) 3-2 Avb
090926 Div IV Vallens IF (b) 2-2 Avb 84:e
091004 Div IV Hogstorps IF (h) 3-1 Avb 57:e
080301 Träning Hamburgsunds IF (h) 2-0 Cmf
080308 Träning Smögens IF (h) 1-5 Cmf 46:e
080315 Träning Stångenäs AIS (h) 3-7 Avb 87:e
080329 Träning Svarteborg FK (b) 5-3 Avb 1 mål 70:e
080405 Träning Bovall/Hunnebo (b) 5-1 Hmf 1 assist 46:e
68:e
080412 Träning Karlstad BK (h) 0-1 Avb 69:e
080419 Div IV Myckleby IK (h) 1-2 Avb 60:e
080427 Div IV Henåns IF (b) 3-1 Avb 82:e
080502 Div IV Kungshamns IF (h) 1-3 Avb 81:e
080516 Div IV Dals Långed IK (h) 1-0 Avb
080524 Div IV Lysekils FF (b) 1-1 Avb 30:e
46:e
63:e
080608 Div IV IFK Uddevalla (b) 1-1 Avb 24:e
46:e
60:e
080614 Div IV Eds FF (b) 1-3 Avb 62:e
080623 Div IV Hogstorps IF (h) 2-2 Avb 82:e
080726 Träning IF Heimer (h) 1-4 Cmf 1 assist
080802 Träning Rakkestad IF, Norge (h) 4-1 Avb 43:e
46:e
64:e
080827 Div IV Dals Långed IK (b) 3-2 Avb
070310 Träning IFK Strömstad (h) 0-5 Avb 70:e
070722 Träning Tanums IF (b) 6-1 Avb 1 assist 66:e
070901 Div IV IFK Lane (b) 1-0 Avb 80:e

2007601050
200819390103
2009332200132
201024117071
201117114031
201218018000
201322021010
201420019010
201523119140
201622122100
2018303000
Totalt20791632447

Grebbestad avtackade Ulrik och David
Dubbla smällar för Grebbestad
Grebbestads trupp mot IFK Uddevalla
Karnström och Hegeland förlänger med Grebbestad
Breaking news: Ulrik Karnström borta säsongen ut
Jultomten hos Grebbestad i år med
Ulrik Karnström förlänger med Grebbestad
Supportrarnas Pris 2015
Supportrarnas Pris 2014, omröstningen nu stängd! Sverige, vi har en vinnare!
Ulrik Karnström nyopererad
Ulrik Karnström knäskadad
# 5 Ulrik Karnström signerade kontraktet
# 5 Ulrik Karnström
Skadechock för Grebbestad



Grebbestad-Oddevol...

Ulrik Karnström

Ulrik Karnström

Ulrik och Ahmed





Bra jobbat idag grabbar. Tråkigt !

Div I Södra
2018-10-13 14:00

TVÅÅKERS IF
1-2

Övrevi, Tvååker
Div I Södra
2018-10-20 16:00
OSKARSHAMNS AIK (b)
Arena Oskarshamn, Oskarshamn


 
Inga matcher för de andra lagen den närmaste veckan finns inlagda.