Årsmötet klart

I måndags hade vi årsmöte med ca 20 närvarande medlemmar och Hedersordförande Bengt Mattsson som mötesordförande.
Årsredovisning och verksamhetsberättelser godkändes och det genomfördes val till styrelse och sektioner enligt nedan.

Nu ligger fokus på 2014 och det spännande året för fotbollsseniorer och -ungdomar samt bordtennisspelare !

Huvudstyrelse:
Anders Eklund, ordförande
Jonas Söderlund, vice ordförande
Ulrika Mattsson, kassör
Elny Karlsson
Kent Andersson
Gert Jakobsson
Jens Ohlson
En person som utses av Ungdomssektionen
Peter Norén, ersättare

Seniorfotbollssektion:
Peter Svensson, ordförande
Mikael Mattsson
Jonas Söderlund
Thomas Carlsson

Ungdoms- och försäljningssektion:
Katrin Törnqvist, ordförande
Katarina Henriksson
Henrik Edvardsson
Frida Hedström
Erika Andersson
Mattias Landgren
Fredrik Danielsson

Bordtennissektion:
Lennart Olsson, kontaktperson

Revisorer:
Pia Grissle, ordinarie
Rolf Waldner, ersättare

Valberedning:
Mats Hedström
Frans Greby

TACK till er som gjort uppgifter i olika styrelser, men som nu tyvärr avböjt att bli omvalda:
Lars Pålsson, Ungdom
Anne-Sofie Landgren, Styrelse och Ungdom
Cecilia Törnros, Ungdom
Niklas Henriksson, Senior


Handlingar och protokoll från mötet kommer att läggas ut på hemsidan inom kort.

Jonas Söderlund Mikael Mattsson Henrik Edvardsson Frans Greby Fredrik Danielsson Anders Eklund Elny Karlsson Ulrika Mattsson Peter Svensson Gert Jacobsson Peter Norén Pia Grissle Mats Hedström Kent Andersson Rolf Waldner Mattias Landgren Erika Andersson Katarina Henriksson Thomas Carlsson

Nu satsar vi på att tvåla dit IKO på lördag !!
Forza GIF

Div II Norra Götaland
2020-09-18 19:00

VÄNERSBORGS FK
4-6

Vänersvallen, Vänersborg
Div II Norra Götaland
Imorgon 14:00
IK ODDEVOLD (h)
Siljevi, Grebbestad


 
HIF-GIF 2 div 7
Torp GOIF (h)
I övermorgon 14:00
Sundvallen

HIF-GIF div. 6
Bullarens GOIF (b)
Imorgon 11:00
Kvännevi

FELINLAGT
Eds FS (b)
I övermorgon 12:00
Bergslätt IP

P04/05
Färgelanda-Hedekas (h)
2020-09-28 19:00
Sparvallen konstgräs

P06
Herrestads AIF (b)
Imorgon 13:00
Undavallen

P06
Lysekils AIK 1 (h)
I övermorgon 16:00
Fjällbacka IP

P06
IFK Strömstad (b)
2020-09-29 18:30
Strömsvallen

F04-06
Eds FF (b)
I övermorgon 12:00
Bergslätt IP