”Gurra” uttagen till landslagsläger

15årige Gustav Henriksson har blivit uttagen till landslagsläger på Bosön 1-4 augusti 2013. Gustav är en av 44 man som blivit uttagna till truppen för P15/98.

Nedan en lista på övriga uttagna:
Alfred  Ajdarevic   Falkenbergs FF
Johan  Andersson   IF Elfsborg
Adonis  Berisha   Landskrona BoIS
Jimmi  Brewitz   AIK FF
Joseph  Ceesay    Djurgårdens IF FF
Kristopher Da Graca   Hisingsbacka FC
Sebastian Detterman   IFK Norrköping FK
Alexander Engholm   Helsingborgs IF
Gustav  Eriksson Söderström  Kalmar FF
Zackarias Faour    Malmö FF
Elias  Ghulam Akbal   Ljusdals IF
Oliver  Granath   AIK FF
Emil  Hansson   Kalmar FF
Abdisalan Hassan Ibrahim  IF Elfsborg
Sebastian Heaver    Onsala BK
Adam  Hellborg   Kalmar FF
Gustav  Henriksson   Grebbestads IF
Elmer  Hirvonen   Trollhättans FK
John  Håkansson   Kalmar FF
Svante  Ingelsson   Kalmar FF
Dusan  Jajic    IFK Haninge/Brandbergen
Oskar   Jansson   IK Arvika Fotboll
Marko  Johansson   Malmö FF
Viktor  Johansson   Hammarby IF FF
Dragan  Kabic    IFK Haninge/Brandbergen
Junior  Kamana Wa Kamana  Ludvika FK
Anton  Kralj    Malmö FF
Onur  Körhan   Malmö FF
Alan  Naib    AIK FF
Victor  Niklasson   IFK Göteborg
Felix  Olsson Lundgren  Helsingborgs IF
Thomas Poppler Isherwood  IF Brommapojkarna
Isak  Redzic    Trelleborgs FF
Filip  Rettig    RB Leipzig
Besard  Sabovic   IF Brommapojkarna
Ludvig  Schultz    Kinna IF
Sebastian Sjursen   IFK Göteborg
Filip  Tasic    Djurgårdens IF FF
Carl  Waara    Hofors AIF
Kevin  Yildiz Edlund   AIK FF
Moustafa Zeidan    Högaborgs BK
Adel  Ziarat Zadeh   Kalmar FF
Andreas Öhman   Karlstads BK
Mattias Özgün    Syrianska IF Kerburan

Vi får all anledning till att återkomma om detta med en liten intervju med Gustav.

Lycka till önskar GIF

Gustav Henriksson Snart samling för landslagtruppen med Gustav Henriksson Victor E uttagen till landslagsläger för P17 Future Team

VFK- GIF, 6-4, slut. Helt galen match enligt FB-rapportören !

Div II Norra Götaland
2020-09-18 19:00

VÄNERSBORGS FK
4-6

Vänersvallen, Vänersborg
Div II Norra Götaland
2020-09-26 14:00
IK ODDEVOLD (h)
Siljevi, Grebbestad


 
HIF-GIF 2 div 7
Torp GOIF (h)
2020-09-27 14:00
Sundvallen

HIF-GIF div. 6
Bullarens GOIF (b)
2020-09-26 13:00
Kvännevi

FELINLAGT
Eds FS (b)
2020-09-27 12:00
Bergslätt IP

P04/05
Melleruds IF (b) 3 - 6
Igår 12:00
Rådavallen

P04/05
IFK Uddevalla (b)
I övermorgon 18:00
Rimnersvallen konstgräs

P06
IFK Uddevalla Blå (b)
Igår 16:00
Kamratgården

P06
Herrestads AIF (b)
2020-09-26 13:00
Undavallen

P06
Lysekils AIK 1 (h)
2020-09-27 16:00
Fjällbacka IP

F04-06
Eds FF (b)
2020-09-27 12:00
Bergslätt IP