F04-06 2020

Laget är gemensamt med Hamburgsunds IF

Ledare:
Rikard Johansson 0725-15 26 15
Björn Berntsson 0706-41 31 11
Lisa Milke 0709-14 29 89

Spelar i Div. 3 Norra Dalsland/Bohuslän Flickor 15 år.

Titta här på resultat och tabell från seriespelet 2020.



Spelschema
2020-08-01 11:00 H.E.F. Valbo BK (b) 8-4 Ödeborgsvallen
2020-08-06 19:00 IFK Strömstad (h) 7-0 Sundvallen
2020-08-15 12:00 Åsebro/Brålanda (b) 10-3 Rudevi
2020-08-23 15:00 Eds FF (h) 5-0 Siljevi
2020-08-26 19:00 Bengtsfors IF (h) 9-0 Siljevi
2020-09-09 18:30 IFK Strömstad (b) 0-1 Strömsvallen
2020-09-19 14:00 Åsebro IF/Brålanda IF (h) 7-0 Siljevi
2020-09-27 12:00 Eds FF (b) 5-3 Bergslätt IP
2020-10-04 16:00 Bengtsfors IF (b) - Långevi
2020-10-11 15:00 H.E.F. Valbo BK (h) - Sparvallen

h = hemmaplan
b = bortaplan
n = neutral plan

GIF-ungdomar i full fart

Trots alla bekymmer med Covid-19 har ungdomsfotbollen kunnat spela ganska ograverat sedan starten, om än med vissa restriktioner och rekommendationer för att inte äventyra hälsa och smittofrihet.

Våra tre äldsta åldersgrupper – pojkar P04/05 och P06 samt flickor i F04-06 - genomför i samverkan med Hamburgsunds IF seriespel.

Ni kan följa detta genom att klicka på Övriga lag i länkarna på hemsidan och där klicka vidare på respektive lag så hittar ni resultat, kommande matcher och serietabeller.

Läs hela nyheten...

Hamburgsunds IF



50/50-lotteriet vanns av en person som köpt lott via internetanmälan. Hen var glad och tacksam !

Div II Norra Götaland
I förrgår 14:00

IK ODDEVOLD
2-3

Siljevi, Grebbestad
Div II Norra Götaland
2020-10-03 14:00
NORDVÄRMLANDS FF (h)
Siljevi, Grebbestad


 
HIF-GIF 2 div 7
Torp GOIF (h) 2 - 2
Igår 14:00
Sundvallen

HIF-GIF 2 div 7
Skärhamns IF lag 3 (h)
2020-10-04 13:00
Sundvallen

FELINLAGT
Eds FS (b)
Igår 12:00
Bergslätt IP

P04/05
Färgelanda-Hedekas (h)
Idag 19:00
Sparvallen konstgräs

P04/05
IFK Strömstad (h)
2020-10-02 18:30
Sparvallen konstgräs

P06
Lysekils AIK 1 (wo) (h) 3 - 0
Igår 16:00
Fjällbacka IP

P06
IFK Strömstad (b)
Imorgon 18:30
Strömsvallen

P06
Stenungsunds IF (h)
I övermorgon 16:00
Fjällbacka IP

P06
Rosseröds IK (h)
2020-10-04 15:00
Fjällbacka IP

F04-06
Eds FF (b) 5 - 3
Igår 12:00
Bergslätt IP

F04-06
Bengtsfors IF (b)
2020-10-04 16:00
Långevi